Sayfa 32 / 40 İlkİlk ... 22282930313233343536 ... SonSon
Toplam 587 mesajın 466-480 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    isa817 Avatarı

Gerçek Adı
    isa
    Son Giriş
    23.08-2013
    Saat
    05:13
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sayın arkadaşlarım kanunda zaten boşluk yoktu .. Okadar gümrük kanunu falan dendi o da boştu.

Üye
    krmygtr Avatarı

Son Giriş
    17.07-2013
    Saat
    01:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gerçekten saçmalık.Yurt dışından aldığın araca kdv yok.Kendi memleketinden aldığın arabada var.Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?

Üye
    hakansimsir Avatarı

Gerçek Adı
    hakan şimşir
    Son Giriş
    03.02-2016
    Saat
    23:44
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Danıştay3.dairesi engellilerin araç alımında ödediği KDV'yi mahkeme yoluyla geri alamayacağına hükmetti.

İlgili karar: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...ml#post1000973

Üye
    Kimyaci Avatarı

Son Giriş
    16.05-2012
    Saat
    13:52
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende zaten Vergi Mahkemesine açmış olduğum davaya savunma bile yazmadım. Ama burda ortaya çıkan birlik beraberlik beni etkiledi. Bu beraberlik sonucunda alamayacığımız hakkımız yok diye düşünüyorum. Bu tavır üzere devam arkadaşlar....

Üye
    harakiri Avatarı

Gerçek Adı
    Selim
    Son Giriş
    05.02-2012
    Saat
    20:31
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar,
    Ben Selim
    yeni üyeyim. sitenizden bir süredir sizleri takip ediyordum. Benim 4 yaşındaki çocuğum %94 engelli.
    Öncelikle hangi aşamda olduğumu kısaca özetleyeyim. Kasım ayında almış olduğum araç için il vergi dairesine 30 gün içerisinde iade talebinde bulundum. Tabii ki red edildi.
    Dün Şirinevlerdeki Vergi Dairesi mahkemesine itiraz davası açtım. Oradaki hakime gayri resmi olarak kazanma şansımız var mı diye sordum. Hakim bize "bu konu yoruma açık. davaya bakan hakim olumlu da karar verebilir olumsuz da" dedi. 105 tl verip davayı yine de açtım. Davayı kaybersek ne kadarlık dava ücreti vereceğimizi henüz bilmiyorum.

ikinci konu, Şu anda bizim davaların red olma sebebi olan kanundaki madde TBMM komisyonuna 08/12/2011 tarihinde plan ve bütçe komisyonuna girdi. Link adresini aşağıda veriyorum. Kendiniz de bakabilirsiniz.
    TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİBenim anladığım biz istediğimiz kadar dava açalım bir şekilde kaybetme ihtimalimiz çok yüksek. O yüzden tüm engelliler olarak taktik değiştirmemiz gerekiyor.
    Benim taktiğim bulabildiğim tüm Milletvekili, Bakan, Başbakan ve Cumhurbaşkanı na maillerle yada telefonlarla ulaşıp TBMM komisyonundaki maddeyi en kısa zamanda ve lehimizde karar aldırmak.
    Dün akşam Ak partili bir milletvekiline facebook adresinden yazı yazdım ve konuyu anlattım. Kendisi bu konu ile ilgili yardımcısına bildirdiğini söyledi. Diğer Başbakan ve Cumhurbaşkanımızada yazacağım.
    Sizden ricam siz de bu konuda çalışma yaparsanız. Belki kazanabiliriz.
    Not: Lütfen tüm yazışmalara bu linki gönderiniz ki konuya daha hızlı ulaşılsın.
    Saygılar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.244

Selim bey, Danıştay'ın kararı bağlayıcıdır. O karara rağmen hiç bir hakimin lehimize karar vereceğini sanmam.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    harakiri Avatarı

Gerçek Adı
    Selim
    Son Giriş
    05.02-2012
    Saat
    20:31
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

OturanBoğa;

haklısınız. Ben de aynı şeyi düşünüyorum. O yüzden elimizde tek seçenek kalıyor. O da meclisde bekleyen tasarının lehimizde karar alınması için Devlet büyüklerine dile getirmek.

Ulaşabildiğimiz tüm devlet yetkililerine ulaşıp destek istemek. Bunu yapmak ta çok zor değil inanın. Sayın Cumhurbaşkanımızın bile tweeter adresi var. Lütfen hepimiz elimizden geleni yapalım.

Davayı şu şartlarda kazanacağımızı zaten beklemiyorum. Fakat dava açmaz isek te itiraz hakkımız ortadan kalkıyor. Ben uzatabildiğim kadar uzatmaya çalışacağım, çünkü olurda meclisten tasarıdan geçerse o
    zaman paramızı geri alabiliriz diye düşünüyorum.
    Saygılar.

Üye
    KÜREKÇİ Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:55
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    56
    Verilen Beğeniler
    45

harakari

bu öneriyi ben daha önce yazmıştım bazı arkadaşlar beni tiye aldı

Üye
    esra baltacı Avatarı

Gerçek Adı
    Esra
    Son Giriş
    01.09-2013
    Saat
    13:48
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yapalım ne yapacaksak.

Üye
    racun Avatarı

Son Giriş
    16.02-2012
    Saat
    15:22
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Önce Vergi Mahkemesine müracaat ettik, red geldi. Ardından Vergi Mahkemesine başvurduk. Sonuç bekliyoruz. O da red gelecek. Davayı kazanma şansımız kalmadığı için süreci devam ettirmeyeceğim. Acaba benden ne kadar ücret talep ederler? Avukata vekalet vermemiştim. Ama Vergi Dairesi benden kendi avukat ücretini filan da talep edicek mi? Ederse toplamda bana neye mal olacak bu şimdi?...

Üye
    avukat Avatarı

Son Giriş
    05.02-2013
    Saat
    13:05
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Otomobilin, KDV Kanunu 17/4-s maddesinde belirtilen araç kapsamında değerlendirilmesi için TBMM'de hali hazırda iki kanun teklifi bulunuyor. TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ 2/283 Esas sayılı "Katma Değer Vergisi Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi" 12.01.2012 tarihinde Başkanlığa gelmiş olup hali hazırda Plan ve Bütçe komisyonunda bulunmaktadır. TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ 2/177 Esas sayılı "3065 Sayılı Katma Değer Vergisi Kanununun 17/4 Fıkrasının "s" Bendinin Değiştirilmesine İlişkin Kanun Teklifi" 11.11.2011 tarihinde Başkanlığa gelmiş olup hali hazırda Plan ve Bütçe komisyonunda bulunmaktadır. Bu metinlerden birinin kabul edilmesi halinde açılmış/temyiz edilmiş olan davalarda sunulmaları mümkün olacaktır.

Üye
    canfeda20 Avatarı

Gerçek Adı
    Gurbetçi
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    3

bende en geç önmzdeki hafta içerisinde aracımı teslim almış olacam yaklaşık 7.000 tl lik kdv yi olası bir kanun değişikliğinde geri alma şansım olabilirmi geriye dönk?

Üye
    avukat Avatarı

Son Giriş
    05.02-2013
    Saat
    13:05
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

canfeda20;

"Bu metinlerden birinin kabul edilmesi halinde açılmış/temyiz edilmiş olan davalarda sunulmaları mümkün olacaktır."

Üye
    canfeda20 Avatarı

Gerçek Adı
    Gurbetçi
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    3

inşalah biran önce onaylanır ama ben aracımı nasipse bu gelecek hafta içerisinde teslim alacam ve bu kanunda geç onaylanırsa acaba ödediğim kdv yi geri alma şansım olurmu yada ben aracımı alınca dava açayımmı yoksa kanunun geçmesinimi bekleyeyim.

Üye
    mavigul Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ben ÖTV indirimli sıfır aracımı alalı 1 ayı geçti. Aslında KDV iadesi için başvuruya hazırlanıyordum. Burayı da takip ediyordum. Danıştay kararına üzüldüm. Dava açmamanın işe yaramayacağı nedeniyle ve bazı başka sebeplerden dolayı bu konuyla ilgilenemedim sonra.... Vergi Dairesine bile başvurmadım. Yanlış mı yaptım? Durumlar düzelirse beni kapsamaz mı?

Sayfa 32 / 40 İlkİlk ... 22282930313233343536 ... SonSon