Sayfa 3 / 40 İlkİlk 123456713 ... SonSon
Toplam 587 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Pegasus Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    18:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    19

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Avukat Hakan hakimler birbirlerine muhalefet etmeyi sever demissin. Merak ettigim sey boylesine teknik bir konuda hakimlerin farkli davranma luksleri olabilir mi? Yani bir hak ya vardir ya yoktur. Adanadaki arkadasimiz bu parayi almissa ve memleketimiz ayni kanunlara tabiyse Istanbuldaki bir hakimin bu talebe hayir demesi nasil mumkun olabilir?

Üye
    battal Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    20:10
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0

pegasus'a katılıyorum kanun her yerde kanundur. Hiç kimse hukuk devletinde keyfi kafasına göre karar veremez. Bende şu anda dava açanlardan birisinin mahkemeyi kazanmasını bekliyorum sonra araç alım işine başlayacağım.

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Pegasus Mesajı Gör
    Adanadaki arkadasimiz bu parayi almissa ve memleketimiz ayni kanunlara tabiyse Istanbuldaki bir hakimin bu talebe hayir demesi nasil mumkun olabilir?
    Sağlık Bakanlığı bünyesindeki tam teşekküllü hastane heyet raporu maliyede geçmiyorsa.
    Bence buda mümkündür.
    Burda herkes devlet... Yetkiyi alan kendini devlet sanıyor. Kanunu, kararı kişiler verir. Burası türkiye...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Bir de, sürece dair bilgilerini burada paylaşan arkadaşlar, arabayı hangi tarihte aldığınızı, nereye hangi tarihlerde başvuru yaptığınızı vs. kronolojik olarak yazarsanız, çok yerinde olur.

Benim red yazım hala gelmedi. Onu bekliyorum. Gelince dava açacağım...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ceyhani01 Avatarı

Gerçek Adı
    Durmuş Ali Sayıcı
    Son Giriş
    19.09-2013
    Saat
    21:28
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam bülent kardeş ve tüm arkadaşlar.
    ben de 13-10-2011 tarihli araç satın aldım ve faturam kesildi.
    daha önce adana bölge idare mahkemsine bu davay açan ve kazanan av. ile eynı gün görüştüm bana söylediği senin aracı satın aldığın şirket büyük mükelleflerden dolayısıyla sen istanbuldaki büyük mükellefler vergi dairesine baş vuracaksın ayrıca ödediğim KDV 8300 TL.den yüksek olduğu için karşı taraf yani vergi dairesinin mahkeme sonucunu danıştaya götürme hakkının olduğu dolayısıyla şimdie kadar danıştay onaylı bir karra olmadığı için danıştay ilgili vergi dairesine KDV nin iadesi yönünde karra verirse türkiyede bir ilk olacağı danıştay karraına istinadende artık vergi dairelerinin araç alımında KDV almaması gerektiğini söyledi.

yarın büyük mükellefler vergi dairesine dilekçemle başvuda bulanacam inşallah hakkımızda hayırlısı olur gelişmelri sizle paylaşacağıma emin olabilirsiniz.
    bana ulaşmak isteyen arkadaşlar te. 05338149445 arayabilirler.

Üye
    Pegasus Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    18:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    19

Bu arada Istanbuldaki Buyuk Mukellefleer Vergi Dairesine sahsen gittiginizde cevabi hemen vermiyorlar. Iki uc is gunuicinde red cevabini adrese gondereceklerini soylediler. Su ana kadar basvurular bini asmis. )

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Durmuş bey, 8300 liranın üzerindeki vergilerde süreç değişiyor mu, hiç bilmiyorum. Bu konuda bilgisi olan varsa ve paylaşırsa, öğrenmiş oluruz...

Ayrıca, dava dilekçelerini de özel alanları kapatarak paylaşırsa herkes, çok yararlı olur.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Jungle Avatarı

Gerçek Adı
    Brays
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    0

Yarın tarihli faturam olacak Allah nasip ederse ve hemen tertibat takılacak benim kdv oranımda yüksek 9bin TL
    Araca plaka takıldığı an vergi dairesinin yolunu tutacağım. (Aracı aldığığım yerin bağlı olduğu vergi dairesi) dilekcem hazır ruhsatım cıkar cıkmaz bütün
    dilekce eklerini birleştirip vereceğim vergi dairesine..!

Üye
    Styric Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Serkan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:42
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende yakında araba alacağım ve sizlerden gelecek olumlu gelişmeleri bekliyorum. Umarım hepimizi sevindirecek sonuçlar çıkar. Tek istediğin şu kdv'nin de ötv gibi tamamen kalkması. Hoş bu kadar dava olayı varken bence birşeyler yapacaklardır. Bende bunun umudu ile bekliyorum. Bu tür işler ile uğraşacak hiç vaktim yok. Bir yakınımda yok malasef.

Üye
    vuralh Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey vergi dairesinden ret cevabını beklerseniz 30 günlük süreyi gecirirsiniz. ben dilekçeyi verdiğim gün ret yazısını aldım. biraz zor oldu ama ısrarlar sonucu aynı gün ret yazısını alıp bir sonraki gün mahmeleye verdim. Mayıs ayından bu yana mahkemedeyim.

Yasaklı Üye
    çhehov Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    15:51
    Yaşadığı Yer
    TÜRKİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

takipteyiz millet!

Üye
    enr41 Avatarı

Gerçek Adı
    enr41
    Son Giriş
    07.01-2017
    Saat
    14:17
    Yaşadığı Yer
    İZMİT
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar biz kocaeli'nde iki arkadaş 2010 yılında aldığımız araç için vergi dairesinden red yazısı aldıktan sonra vergi mahkemesine 2011 temmuz ayında başvurduk ve bugün bir üst mahkemeye gidebileceğimiz bir yazı geldi. Yazı da bize sakarya bölge idare mahkemesine gidebileceğimizi söylüyor ama biz idare mahkemesine nasıl bir dilekçe verceğiz bu konuda bir bilgimiz yok. bize bir dilekçe örneği yayınlayabilirseniz seviniriz.
    birde neden sakarya bölge idare mahkemesi koceli de bölge idare mahkemesi yokmu acaba?

Üye
    Pozitif+ Avatarı

Son Giriş
    07.05-2016
    Saat
    11:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar

Engelli araçlarında ki KDV indirimi ile ilgili almış olduğum red yazısı geldi.

Şimdi Gelir İdari Mahkemesine başvuruda bulunacağız bununla ilgili örnek bir dilekçe var mı?

Paylaşırsanız sevinirimn

Teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Vuralh, eğer yarına kadar elime geçmezse red yazısı, buna rağmen yarın mesai sonuna kadar vergi mahkemesine davayı açacağım...

enr41, bir üst mahkemeye dava açacağınıza dair yazı geldiğinde, aynı anda Gelirler İdaresi Başkanlığı'ndan görüş isteme vb. bir durum da söz konusu oldu mu? Yani, mahkeme size "gidin GİB'dan görüş alın" dedi mi?
    İdare mahkemesine nasıl bir dilekçe ile başvuru yapılacağını bilmiyorum. Bu konuda bir önerisi olan var mı arkadaşlar?

Pozitif+, aracı hangi tarihte almıştınız? Hangi tarihte vergi mahkemesine başvuru yaptınız? Vergi mahkemesinin kararını buraya yazabilir misin?

Üye
    vuralh Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bülent Bey bizim bürokrasiyi çalıştırmak için başında beklemeniz gerekiyor. Vergi mahkemesine ilk gittiğimde Hakimin bana ilk sorulan vergi dairesinden red yazısını aldınız mı ve 30 günü aştımı sorusuydu.

Adana bölge idare mahkemesinin kararlarını Arzuhalciye gözterdim ona göre dilekçe hazırladı mahkemeye başvururken saolsun hakim dilekçede bir iki yerin düzeltilmesini ve eksiklikleri gösterdi. Arzuhalciye düzelttirdikten sonra başvuruyu yaptım.

Bilgilerinize..

Sayfa 3 / 40 İlkİlk 123456713 ... SonSon