Sayfa 29 / 40 İlkİlk ... 1925262728293031323339 ... SonSon
Toplam 587 mesajın 421-435 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Av.Deniz Demir Avatarı

Son Giriş
    27.02-2013
    Saat
    14:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Genel kurul görüşmelerinde KDV istisnasına ilişkin olarak bir tartışma, teklif ya da eleştiri olmadığı doğru, madde aynen kabul edilmiş.
    Ancak KDV istisnası için hükümet tasarına konulan madde ile kanun tekliflerin bu konuya ilişkin maddeleri açıkça birbirinden farklı...
    Yazıdan anladığım kadarı ile tartışmalarınız neticesinde yasa maddesinin binek otomobiller açısından da KDV istisnası getirdiği görüşüne
    varmışsınız. (Yazının 2. fıkrası biraz karışık geldi bana, ben bu sonucu çıkardım, yanılıyorsam lütfen düzeltin) Gerçekten de böyle olsaydı
    maliye bakanlığı KDV istisnasını uyguluyor olurdu, ama görünen o ki uygulamıyor, tam tersine açıkça direniyor, karşı çıkıyor...
    O anlamda burada bir sıkıntı olduğu açık....

Üye
    çavuş Avatarı

Son Giriş
    18.09-2016
    Saat
    00:53
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engelli araçlarının kdv sini geri almak için toplu bir girişimde bulunsak arkadaşlar .ne yapabiliriz birlikde hareket edebilirmiyiz bilgisi olan arkadaşlar.

Üye
    fevzieryilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    CADILLAC_MAN
    Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    68
    Verilen Beğeniler
    31

merhabalar dün ümraniye tepeüstünde bulunan kia firmasında geçen bir konuşma sırasında bir engellinin 7 ay önce aldıgı aracı için açmış oldugu davayı kazandıgı ve k.d.v miktarının özürlü arkadaşa ödendiği bilgisini aldım.ben yok desemde kesinleşmedi desemde aldıgı aracın 3.700 tl civarında k.d.v si özürlü arkadaşa mahkeme yolu ile ödenmiş.
    ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum.ama o kadar emin konustuki satıcı arkadaş arabayı kendisinin satdıgını ve faturasına k.d.v ile ilgili bir hükmü kendisinim düştüğünü 7 ay sonra özürlü arkadaşın avukatının ellerinde vergi dairesince iade k.d.v ödeme emrini gördüğünü söyledi.

Üye
    sadik55 Avatarı

Son Giriş
    19.04-2017
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende araba aldım hafta içi vergi mahkemedsinden red cevabı almayı düşünüyordum. bu gelişmelerden sonra mahkemeye başvursam mı sizce yoksa hiç uğraşmayayım mı? emsal karar da kalmadığına göre herhalde bi sonuç alınmaz gibime geliyor

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Bu aşamadan sonra davayı kazanmak çok zor. Henüz dava açmamaış olsam, yeni dava açmazdım gibime geliyor...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    fullmoongokturk Avatarı

Gerçek Adı
    Göktürk KARAGÖZ
    Son Giriş
    03.11-2017
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben dava işlerini bırakmıştım ve hakikaten çok çetrefilli bir iş. Almamızda çok zor bencede

Üye
    istanbul2004 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    11:28
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende 2 ay once muracat ettim vergi mahkemesine ama henuz bir cevap gelmedi eger olumsuz cevap gelir ise bundan sonraki adimimi nasil atmam gerekli bana bu konuda bilgi verirseniz sevinirim. Bu is heralde iyice sarpa sardi kendilerine gelince gece yarisi yasa cikarirlar ozurlulere gelir ise eli titrer veremezle aslinda bizim sandikta buna cevap vermemiz gerekli nasil olsa yakinda yerel secimleer var biz engelli olarak turkiyenin % 10 yuz bizim degil siyasetcilerin dusunmesi lazim ancak ilk once bizim mutlaka ama mutlaka orgutlenmemiz gerek. SAYGILAR/

Üye
    gazihukuk06 Avatarı

Gerçek Adı
    VOLKAN
    Son Giriş
    30.12-2011
    Saat
    01:27
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Değerli forum üyeleri;

Engelli (diyaliz hastası) bir vatandaşın oğlu ve aynı zamanda bir hukukçu konuya hakim birisi olarak;

Özel Tüketim Vergisi ile Katma Değer Vergisi muafiyet ve istisnası ile ilgili olarak zamanaşımı süresi ile başvuru usulü hakkında kısaca bilgi vermek yararınıza olacaktır.

Şu aşamada özel tüketim vergisi istisnası aracı satın alındığınız firmalarca uygulanmaktadır ve fakat bazı firmalarca %37 özel tüketim vergisi istisnası daha az bedellerle uygulanmaktadır. Bu hususla ilgili ilgili firmaya karşı TÜKETİCİ MAHKEMELERİNDE yapacağınız başvuru ile hakkınıza kavuşabilirsiniz.

Katma Değer Vergisi uygulaması ise ilgili vergi dairesine başvuru yapılması ile mümkündür. Bu suretle ise red yazısının size tebliğinden itibaren, idarenin suskun kalması halinde ise başvurudan itibaren 60 gün + dava açma süresi içerisinde talep edilebilir. yani idarenin suskun kalması halinde zamanaşımı süresi 90-120 günü bulunmaktadır.

ZAMANAŞIMI SÜRESİNİN BAŞVURUDAN İTİBAREN OLDUĞU YANLIŞTIR!!!

İdare mahkemesinde dava açma süresi idarenin başvuruya karşı açık veya zımni bir cevap vermesi/vermemesi ile başlar ve dava açma süresi buna göre hesaplanır.

Konuya hakim birisi olarak ilgili vatandaşlarımızın tarafıma ulaşarak bilgi almasına yardımcı olacağımı bildirir mutlu ve sağlıklı günler dilerim. Av. Volkan (507 282 99 58)

Üye
    alanya Avatarı

Son Giriş
    02.12-2017
    Saat
    19:31
    Yaşadığı Yer
    Antalya - Alanya
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    5
    Blog Mesajları
    1

Bence dava sürecinin sonunda red alan arkadaşlar, İnsan Hakları Mahkemesine gitmeliler, sonuçta AB hukukuna göre verilmeyen hakkımız sadece keyfi bir yoruma dayanıyor, neymiş efendim yorum '' Kamu yararı düşünülmeliymiş..'' kim bu kamu? SEN. BEN. O. ŞU. BU. demek ki bu cılız bakış açısı sadece yorum ve bu cümleyi bizim hakim efendiler ehlikeyf yorumlasalarda AB hukukçularına sökmez, hatta ek tazminat alabileceklerdir diye düşünüyorum, A.B. de kazanılan bir dava için daha fazla tazminat ödemek istemeyecek olan T.C. hükümet gerekli değişiklikleri ivedilikle yapacaktır...

Üye
    lado Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mahkemeden benimde yazım geldi red etmişler. Bundan sonra bir yere gitmem

Üye
    gazihukuk06 Avatarı

Gerçek Adı
    VOLKAN
    Son Giriş
    30.12-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın lado,
    adana yerel mahkemece verilen karar da red idi fakat biliniz ki türkiyede mahkemelerin verdiği kararların yüzde 65 i bozularak geri dönüyor emin ol bu konu ile ilgili hakimlerin dahi henüz bilgi sahibi olduğunu sanmıyorum.. Siz bölge idare mahkemesine itiraz ediniz sonucun olumlu olacağı görüşündeyim... Iyi günler...

Üye
    oylesine Avatarı

Son Giriş
    12.03-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle herkese merhaba yanlış bişey yazarsam şimdiden özür diliyorum uzun zamandır sitenizde bu konuyu takip ediyorum günde 3 5 kez girip bakyorum yardımcı olan herkezden allah razı olsun % 90 engelli yeğenim var abimin oğlu onun adına bi araç aldık megan 3 uzun zaman araştırdık kdv iade olayını ewet herkes aynı şeyi söylüyo adanadaki mahkeme kararından başka verilmiş bi karar yok kimse gördümü diye herkes bir birine soruyo gören olmayıp sadece duyumda kaldığı için insanların umutları azalıyo ama şunu öğrendimki insan oğlu namkör

ewet arkadaşlar bu davayı adana haricinde kazanan bir sürü arkaş var ama aman ben işimi hallettim gerisini boş ver herkes baksın başının çaresine diye işini bitiren kenara çekilmiş araştırmalaraım sonucu gazi bi arkadaş buldum bırakın bölge mahkemesini eskişehir vergi mahkemesinden almış parayı aradım ulaştım arkadaşa durumu anlattım bizde ist vergi mahkemesine dava açıcaz senin mahkeme kararını verimisin dedim nasıl hayır desem diye bin dereden su getirdi yok oraya verdim aldımmı geri bilyom yok bi bakayım en sonunda ya sen adana kararını koy daha iyi olur dedi bende öyle yaptım deyip salladı vermedi sanki o başkasının kararını kullanmadı hemde izinsiz be kardeşim be allahın kulu bukadar namkör olmayın işin bitti diye yapmayın bunu neyse söylücek çok şey varda allaha hhavale ediyorum gerçeiği vermek zorundada değil şimdi istanbulda bi arakadaş aracılığıyla başka bi arkadaş bulduk oda istanbul vergi mahkemesinden almış parayı uğraştık biraz ama sağolsun verdi mahke kararını yani bizde emsal olarak istanbul 10.vergi mahkemesinin kararını gösterdik ve dün açtık davayı aynı mahkemeye mahkeme kararının fotokopisi elimde yayınlamak çok istiyorum malum bizim olmayan şeyi izinsiz yayınlayamam kimseye vermeyin diye tembihlendik ama şunun sözünü veriyorum ki abimlede bunu konuştuk allah nasip ederde bizde kazanırsak hemen ertesi gün sizlerle paylaşıcam ki herkese faydamız olsun yanlışım olduysa tekrardan özür diliyorum saygılar

Üye
    gazihukuk06 Avatarı

Gerçek Adı
    VOLKAN
    Son Giriş
    30.12-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili arkadaşlar;
    bu konuyla ilgili ahmetin mehmetin dediğinin bir önemi yok.. bir avukat olarak benim beyanıma güvenebilirsiniz ve hem ben de bir engelli(diyaliz hastası) vatandaşın çocuğu olarak konuyu oldukça araştırdım. biz ise bakım ücreti veya araba alımıyla ilgili başvuruda bulunmamayı tercih ettik... şunu söyleyebilirim ki sevgili arkadaşlarım bu konuda çetrefil bir durum yok ahmetin mehmetin dediğine bakmayın avukat olarak uygulamadan haberi olan birisi olarak benim beyanıma itibar edebilirsiniz.. kdv iadesi yapılmaktadır...

Mutlu ve sağlıklı günler dilerim...

Üye
    oylesine Avatarı

Son Giriş
    12.03-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynen hocam ama insanlar namkörlük yapıyor işleri oluncaya kadar bu forumda mekik dokuyolar biri yardım etsin yokmu kimse diye feryad ediyolar ama işleri olunca aman bana dokunmayın sanki ellerinden paralarını alcaz herkes vergi mahkemesi kararını koysaydı buraya belki insanlar bölge mahkemelerine bi gitmicekti ve emin olunki bi çok kişi parasını daha vergi mahkemesinden aldı

Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:42
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    gazihukuk06 kdv iadesi yapılmaktadır diye mesaj yazmışsınız bu mesajı ve uygulanacak yöntemide detaylı yazarsanız siz bir avukat olarak bizlere yol yordam öğretmiş olacaksınız şimdiden teşekürler

Sayfa 29 / 40 İlkİlk ... 1925262728293031323339 ... SonSon