Sayfa 26 / 40 İlkİlk ... 1622232425262728293036 ... SonSon
Toplam 587 mesajın 376-390 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    esra baltacı Avatarı

Gerçek Adı
    Esra
    Son Giriş
    01.09-2013
    Saat
    13:48
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ya şimdi durum nedir :/

Üye
    fullmoongokturk Avatarı

Gerçek Adı
    Göktürk KARAGÖZ
    Son Giriş
    03.11-2017
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Esra Baltacı;

Durum şu: Adana'da Cuma Balpetek isimli arkadaşımız adına sayın vekili Avukat Ömer Üstündağ davayı kazanmış, KDV + Avukatlık Ücreti + Mahkeme harç masraflarını hak ederek tahsil etmişlerdir. Fakat Adana Vergi Dairesi Başkanlığı son yol olan karar düzeltme yoluna başvurmuş ve yaklaşık 3-4 ay sonunda itiraza konu olan dava görüşülmüştür. Dava ise tersine dönmüş ve Adana Vergi Dairesi Başkanlığı adına sonuçlanmıştır. Ödenen KDV ve masraflar arkadaşımız Cuma Balpetek'in üzerine tekrar yükletilmiştir. Olay bu...

Üye
    esra baltacı Avatarı

Gerçek Adı
    Esra
    Son Giriş
    01.09-2013
    Saat
    13:48
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gitcem ben bu ülkeden ya.neyını savunuyoruzki neyını sevıyoruzkı bu ülkenın daha.

Üye
    YALIM Avatarı

Son Giriş
    28.05-2017
    Saat
    15:44
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Bu son gelişmeden dolayı davayı kazanma şansımız madem hiç kalmadı, bu durumda itiraz etmenin de bi anlamı yok. Ek savunma veya bölge idare mahkemesine itirazla uğraşmaya da değmez...

Not: Ben bu başlıktaki 364. mesajda yazdığım ek savunmayı bugün mahkemeye vermeye çalışacağım. Sonuç olumsuz olsa da, hakimler bu görüşleri de okusun istiyorum...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Adana'daki son gelişme sonrasında aşağıda güncel mahkeme kararı ne olacak şimdi!? Çık işin içinden bakalım

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: of lu Mesajı Gör
    Ben de % 90 üzeri donanımsız araç aldık babama. Ankara Bölge idare ye davayı açtık. Bi ara karar geldi. (Avukat ın söylediğine göre).

iyi gelişmeyi paylaşacağız insaallah...
    Bu arkadaşımızın biraz önce bana gönderdiği, Ankara 3. Vergi Mahkemesi'nin lehte sonuçlanan dava kararını aşağıya ekliyorum. Mahkeme KDV'nin geri ödenmesine karar vermiş. Davası süren tüm arkadaşlarımız konuya dair gelişmeleri bizlerle paylaşmaya devam etsin lütfen...

Ankara 3.VergiMahkemesi LehteKarar1 - Sakat statüsünde alınan araç için ödenen KDV'nin geri alınması işlemleri ve süreç
    Ankara 3.VergiMahkemesi LehteKarar2 - Sakat statüsünde alınan araç için ödenen KDV'nin geri alınması işlemleri ve süreç
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    11:10
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    11

Kimin ne yaptığı belli değil!! Nasıl bir hukuk sistemiyse artık!

Üye
    istikbal Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim
    Son Giriş
    22.09-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    43

5b7 7d59a&w=500&h=512 - Sakat statüsünde alınan araç için ödenen KDV'nin geri alınması işlemleri ve süreç

Üye
    DEMİRHAN Avatarı

Gerçek Adı
    YUSUF
    Son Giriş
    14.12-2011
    Saat
    14:25
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Sayın üstündağ, Merhaba aradaşlar.

Sayın Balpetek'e ait son kararı okudum. Fakat benim anladığım;

"Dava dosyasının incelenmesinden, teslime konu otomobilin, üretim özellikleri itibariyle toplumdaki tüm bireylerin kullanımına sunulan binek, motorlu bir nakil vasıtası olduğu ve dolayısıyla özürlülerin eğitimleri, meslekleri veya günlük yaşamları için özel olarak üretime tabi tutulmuş araç-gereç kapsamında değerlendirilmesinin mümkün olmadığı sonucuna ulaşılmaktadır"

diyor. Yani "sadece özel olarak üretime tabi tutulmuş araç-gereç için KDV'nin iadesi mümkündür,Özellikle de özel bir tertibata sahip olmayan araçların bu muhafiyetten yararlanması mümkün değildir"..... şeklinde anlıyorum ben. Yanlış mı anlıyorum.

Yani eğer "engelli birinin inip-binmesini kolaylaştıran bir tertibat varsa, ya da engellinin kullanımını sağlayan bir düzenek/tertibat ayrıca yapılmış ise bu durumdaki araçlar için KDV'nin iadesi sorun teşkil etmiyecektir" şeklinde anlıyorum.

Üye
    shaman Avatarı

Son Giriş
    21.10-2013
    Saat
    11:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2.12.2011 tarihli fatura ile araba aldım. Ne yapayım şimdi ben. Vergi dairesine itiraz edeyim mi, mahkemeye başvurayım mı ne yapayım?

Üye
    Jungle Avatarı

Gerçek Adı
    Brays
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent abi senin savunmayı bende versemmi usul ve esas yönünden değişiklikler varmı bence biz vergi mahkemesini kaybedelim önemli olan bölge idare mahkemesi???

Üye
    gazi3428 Avatarı

Gerçek Adı
    Tahsin
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    20:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey, bu gelişmelerden sonra insanlar garip düşüncelere daldı ben misal öyleyim.. kazansamda geri alacakları düşüncesi beni korkutuyor açıkcası malum burası türkiye..

Üye
    YALIM Avatarı

Son Giriş
    28.05-2017
    Saat
    15:44
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu olayın başbakanın kulağına gitmesi şart.(Bence haberi yok.Ki kendisi özürlüler konusunda çok duyarlı) 4-5 kadar özürlü milletvekilimiz de var.Yeni bir düzenleme ve tam sonuç için,gazeteler,TBMM ve Başbakanlığı mail yağmuruna tutalım,hem bu mahkeme karmaşası biter,hem de herkez ne yapacağını bilerek hareket eder.Zaman ve harç,avukat bedelleri de düşer.Sitemiz aracılığı ile toplu olarak uygun bir şekilde hareket edelim.

Üye
    Jungle Avatarı

Gerçek Adı
    Brays
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    0

Avukat bi arkadaştan bi savunma yazısı rica ediyorum vergi dairesinin yazdığı savunmaya cevaben? 24 sayfada ekli vergi dairesinin savuması?

Üye
    ekürim Avatarı

Son Giriş
    05.01-2012
    Saat
    15:31
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    yalım haklı.sorun meclisten bastırarak net bir çözüme kavuşturulur.Geçen dönem sadece lokman ayva vardı şimdi 4 tane özürlü milletvekili var.

Sayfa 26 / 40 İlkİlk ... 1622232425262728293036 ... SonSon