Sayfa 23 / 40 İlkİlk ... 1319202122232425262733 ... SonSon
Toplam 587 mesajın 331-345 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bunlar güzel haberler... Mümkünse mahkeme kararlarını paylaşabilirlerse çok yararlı olur.

Kararlar eline ulaşan arkadaşlarımız varsa, bana bulent@engelliler.biz adresime gönderebilirler kararları...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    AÇIK DENİZ Avatarı

Gerçek Adı
    Engin Can KEDİK
    Son Giriş
    20.10-2017
    Saat
    10:06
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Av.Nihat Dayan ile görüştüm bu konu mahkeme tarafından netleştiğinde beni dava hakkıında bilgilendirecek ve belgeleri isteyeceğim..

Üye
    inusta01 Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    02.01-2015
    Saat
    20:23
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey araçı 04.10.2011 de aldık.mahkemeyi 26.10.2011 de açtık.daha öncede belirttigim gibi bu konuda pek bilgi sahibi degilim.mahkeme olumsuz bir karar verirse başka ne yapılabilir.beni bilgilendirirseniz sevinirim.

Üye
    isa817 Avatarı

Gerçek Adı
    isa
    Son Giriş
    23.08-2013
    Saat
    05:13
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar benbe bıreysel olarak değil belırlı bır avukatla anlaşıp toplu anlasma yapılabılınır.avukatında isine gelebılır.kısı bası 300 bılemedın 500 liraya yada daha aza

Üye
    Jungle Avatarı

Gerçek Adı
    Brays
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    0

Bize idare mahkemesine verilmek üzere bir dilekce örneği verilebilirse çok güzel olur ben 20 gün içinde faturam kesildi red cevabını alıp vergi mahkemesine davamı actım vergi mahkemesinin sonucunu bekliyorum vergi dairesinin müdürü ile görüştüm davayı ben kazanırsam siz idare mahkemeye gidermisiniz dedim giderim dedi ama tabi bu durumda vergi daireside davayı kazanabilir??

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

fullmoongokturk, ablası belgelerin ulaşmamış verdiğim mail adresine.
    avukat arkadaş acil olarak dökümanları bekliyor. Biliorsun süre sınırı da var. Lütfen bir şekilde hemen o dökümanları gönderir misin?
    telefon numaranı da ver istersen mailde. tekrar bir bilgi istenirse sana ulaşılabilsin.

Üye
    nusret doğan Avatarı

Gerçek Adı
    nusret doğan
    Son Giriş
    18.09-2017
    Saat
    11:53
    Yaşadığı Yer
    edirne
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar davama savunma T.C GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI Büyük Mükellefler Dairesi Başkanlığı (Hukuk ve İhtilaf İşleri Grup Müdürlüğü) nden geldi bayağı uzun 4 sayfalık bir savunma, savunmayı yarın scannerdan geçirip yayınlamaya çalışacağım..
    .

Üye
    lado Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kdv yi geri alan arkadaşlar niye nasıl aldıklarını buraya yazmıyor. Neden bizimle paylaşmıyor bu konuları anlamadım. Benim dava halen sürüyor. Ama şu aralar sonuçlanacak sanırım 4 ay oldu sayılır. Bekliyom.

Üye
    feyza Avatarı

Son Giriş
    26.11-2017
    Saat
    09:24
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kdv indirimi için malatya bölge idari mahkemesinden de red cevabı geldi.avukatımız danıştaya götüreceğini söylüyor.ama sonuçtan ümitsiz.kdv yi geri alamadık

Üye
    Jungle Avatarı

Gerçek Adı
    Brays
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    0

bana vergi mahkemesinden bi kağıt gelmiş yarın siteye yükleyeceğim.!

Üye
    feyza Avatarı

Son Giriş
    26.11-2017
    Saat
    09:24
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok zamanım olmuyor forumdaki yazıları takip etmeye ve okumaya...ancak oğlum yatınca kdv yi adana dışında olumlu sonuçlayan mahkeme var mı?geri alabilen arkadaşlar ver mı? maalesef ben alamadım.karar olumsuz çıktı.

Üye
    nusret doğan Avatarı

Gerçek Adı
    nusret doğan
    Son Giriş
    18.09-2017
    Saat
    11:53
    Yaşadığı Yer
    edirne
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yahu bu pdf dosyalarında nasıl değişiklik yapıp buraya aktarıcazz...

Üye
    kamusal Avatarı

Son Giriş
    09.12-2011
    Saat
    20:23
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar merhaba,
    Ben hukukçuyum. Sizin lehinize olan KDV düzenlemesi 01/07/2005 tarihinde yapıldığından bu tarihten sonra KDV ödeyerek özel tertibatlı araç edinen herkes ilgili düzenlemeden yararlanmalıdır. Adana Bölge İdare Mahkemesi'nin kararı 13.04.2010 tarihinde vermiş olması, bu tarihten sonra araç alanların bu lehe durumdan yararlanacağı anlamına gelmez. Zira mahkemenin 13.04.2010 tarihinde verdiği karar, KDV Kanununun madde 17/4,s bendinde yer alan düzenlemeye açıklık kavuşturma, bir yerde kanun maddesini yorumlama mahiyetindedir. Aslolan, kişilerin 01.07.2005 tarihindeki KDV düzenlemesinden sonra artık KDV ödemekle yükümlü tutulamayacağıdır. Bu kişiler de -vergi dava zamanaşımı geçtiğinden- VUK m. 122'den yararlanarak önce idari makamlara düzeltme başvurusu yapacak, buralardan reddedilmesi halinde ise bu red kararına karşı dava açacaklardır.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Hocanın dediğini yap, yaptığını yapma!

Oküzün önde gideni olan ben, "aman 30 günlük süreyi kaçırmayın" diyen ben, 30 günlük süre dolmadan dava açtığını sanan ben, nasıl yaptığımı bilmiyorum ve çok şaşkınım ama, 33. günde dava açmışım ve sırf bu nedenle davayı usul yönünden kaybedeceğim! Ooooooooooooof of! İnanamıyorum hala. Neyse, yapacak bişey yok.

Açtığım dava ile ilgili olarak vergi dairesinin mahkemeye gönderdiği savunma yazısı dün elime ulaştı. Savunmayı yazan arkadaşlar kapak yapmışlar bana Savunmanın ilk dayanağı, "aslanım, 30 günü geçmişsin dava açmak için. 33. günde açtığın dava usule aykırıdır, naş" diyor mealen! Haklı adamlar, ne diim şimdi!

Savunmanın tam metnini bir scanner bulup taratacak ve buraya ekleyeceğim. Benim davama etkisi olmayacak olsa da, İstanbul'da bu davalara bakan tek bir yer olduğu için, oradaki hakimleri etkilemek adına yapacağım savunmayı da burada paylaşacağım. Diğer arkadaşlarımız da kullanmak isterlerse diye...

Savunmamaı gönderdikten sonra mahkeme herhalde GİB'na topu atar. Ben de oradan gelecek/gelmeyecek yanıta göre konuyu idare mahkemesine ve oradan da Danıştay'a taşırım herhalde. Bakacağız artık...

kamusal, GİB'nın cevabı ardından davayı nereye açmamız gerek? Ankara bölge mahkemesine mi, aracı aldığımız yerdeki vergi mahkemesine mi, nereye?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    pasam Avatarı

Gerçek Adı
    halil
    Son Giriş
    10.09-2017
    Saat
    15:35
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    yeni araç alan kdv yi alamaıyorsa biz hiç alamayız heralde ben 2010 agustos ayında arac aldım herangı bır dılekce dava acmadım beklıyorum bır avukata danıştım yenı arac alanları kapsıyor dedı eskıler faydalanamaz dedi adana bölge kararını okumuş avukat bana faydalanamzsın dıyor ugrasmana gerek dedi.

Sayfa 23 / 40 İlkİlk ... 1319202122232425262733 ... SonSon