Sayfa 22 / 40 İlkİlk ... 1218192021222324252632 ... SonSon
Toplam 587 mesajın 316-330 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    aramiise Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin
    Son Giriş
    27.07-2017
    Saat
    17:37
    Yaşadığı Yer
    iskenderun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Hatayda Kasım ayında almış olduğum araçla ilgili 16.11.2011 tarihinde dilekçe ile KDV iade talebinde bulundum 19.11.2011 tarihli ret yazısı 02.11.2011 tarihinde elime ulaştı. Pazartesi Hatay Vergi Mahkemesine dava açacağım süreci ve sonuçları fırsat buldukça paylaşacağım.

Üye
    huseyinpala Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin
    Son Giriş
    04.12-2014
    Saat
    11:34
    Yaşadığı Yer
    KAHRAMANMARAŞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bölge İdarenin kararlarına karşı başka bir mahkemeye gidilemez. Bölge idarenin kararı kesindir. Danıştay'ın kararı gibidir. Tek hakimle verilen kararlar bölge idarede, üç hakimle verilen kararlar ise Danıştay'da incelenerek son karar verilir.

Üye
    isa817 Avatarı

Gerçek Adı
    isa
    Son Giriş
    23.08-2013
    Saat
    05:13
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bana söylenen bu kardesım.az öncede uşak renaukt bayisı ıle görustüm bizim altı yedi tane müşterımız kdv yi geri aldılar dedi.hesaplarına otomatıkman paraları aktarılmıs dedi.biz burdan matbu yazı verizoruz ona istınaden ret cevabı alıyorlar.ondan sonra baro avukatları yardımı ıle davalarını açıp paralarını gerı aldılar dedı.bende yalanda yok yulanda,söyledıklerı bu

Üye
    ertem Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    09:46
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ötv kdv çıkınca en ucuz otomobil fiyatı kaç bindir kdv ödemiyecekmiyz bu kesinmi

Üye
    AÇIK DENİZ Avatarı

Gerçek Adı
    Engin Can KEDİK
    Son Giriş
    20.10-2017
    Saat
    10:06
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

İSA bey'in aktarımı...Önemli olduğu için başlık yaptım arkadaşlar..

Bana söylenen bu kardesım.az öncede uşak renaukt bayisı ıle görustüm bizim altı yedi tane müşterımız kdv yi geri aldılar dedi.hesaplarına otomatıkman paraları aktarılmıs dedi.biz burdan matbu yazı verizoruz ona istınaden ret cevabı alıyorlar.ondan sonra baro avukatları yardımı ıle davalarını açıp paralarını gerı aldılar dedı.bende yalanda yok yulanda,söyledıklerı bu

İsa bey..
    Bu Uşak'taki Renault bayisinden yetkililerden veya Müşterilerinden KDV'nin geri alındığına dair bir yazı alabilirseniz.
    Bu konuda ilerleme sağlamamız daha kolaylaşacak..
    Saygılar

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

fullmoongokturk, ablası dava dilekçeni, dava kararlarını ve bu dava surecindeki ilgili dökümanları sana vereceğim mail adresine atar mısın?
    Kusura bakma gecikme için. Avukat arkadaş bugün dönebildi bana. Linkten incelemeye çalışmış ama bunlara ulaşması gerekiyor. Dediğim mail adresine ilgili dökümanları atarsan memnun olurum. Dökümanları göndereceğin mail adresi: mazlumder@qmail.com

Konu başlığına "sakat statüsünde alınan araaçlarda KDV ödenmemsi ile ilgili dava" yaz.

Göktürk, son karar incelenmiş ama bu yeterli değil. Dava dilekçen, başvuru dilekçelerin ve diğer karar da gerekiyor. Ablası verdiğim adrese bunları hemen mail atabilir misin sana zahmet? Bunlar olmadan bişi denmesi zor....

Üye
    nusret doğan Avatarı

Gerçek Adı
    nusret doğan
    Son Giriş
    18.09-2017
    Saat
    11:53
    Yaşadığı Yer
    edirne
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bir kez daha sorayım,
    ben vergi mahkemesine sadece adana bölge idarenin sonucun koymuştum, sonradan sizler tarafından siteye eklenen KDV siz gümrük araçlarının ülkeye ithali ile eşitlik ilkesinin çiğnendiği ve Eskişehir de vergi mahkemesinin verdiği olumlu cevabı eklemedim o örnekleri de mahkemeye ek olarak gönderelim mi yoksa sonucu mu bekleyelim. ne dersiniz? (mahkeme dosyam sayfa 8 de)

İkinci olarak arkadaşlar ben edirne vergi mahkemesine dosyamı İstanbul Vergi mahkemesine gönderilmek üzere diye 04-10-2011 Tarihinde verdim ve tüm harçlarıda o tarihte yatırdım, E-devlette baktığımda İstanbul vergi mahkemesinde dosya açılış tarihi 11-10-2011 gözüküyor. Şimdi dava açılış tarihim edirne de mahkemeye verdiğim tarih olmuyor mu? Neden önemli çünkü arabayı aldığım tarih 08-09-2011

Üye
    isa817 Avatarı

Gerçek Adı
    isa
    Son Giriş
    23.08-2013
    Saat
    05:13
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Engin bey.ben izmirde oturuyorum uşakta değil,uşakta renault bayisi (sadıkoğlu otomotiv) sezen hanım var.ben araç fiyatı arastıriyordum grand scenıc ıcın o öyle dedi kdv yıde gerı alıyorsunuz müşterılerımız aldı dedi.bilmiyom artık doğru yalanu yalan

Üye
    fullmoongokturk Avatarı

Gerçek Adı
    Göktürk KARAGÖZ
    Son Giriş
    03.11-2017
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kalem;

Abla yarın tarayıcıdan aktarıp gönderirim fakat şu var. zaten 4 günüm kaldı. Pekte sallamıyorum artık...

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

Tamam ablası. Sen dediklerimi gönder gerisini takmA. Avukat arkadaş bakar inceler... Süre konusunu da not düş. Yapılacak bişi varsa bulunur inşallah...
    Ben de arkadaşla temasta kalırım zaten. Bu konu hakkında fazla bilgi,m yok. Hukuk yardımı şart. Bu konuda elinden geleni yaparlar...

Üye
    fullmoongokturk Avatarı

Gerçek Adı
    Göktürk KARAGÖZ
    Son Giriş
    03.11-2017
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tamam abla çok sağol, teşekkür ediyorum. İyi geceler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Ben de duyuyorum şurada burada KDV'yi geri alanların olduğunuz, ama resmi bir yazı görmeden kimseye inanmıyorum.

KDV'yi geri alan kişiler bu bilgiyi neden bizlerle paylaşmıyor, onu da anlamıyorum!

Tarafı vergi dairesi değil de GİB olan davalar Danıştay'a gider. Oradan çıkacak karar çok belirleyici olur. Ama bizler, GİB değil vergi dairelerini (30 gün içinde) vergi mahkemelerine dava edenler, danıştayla uğraşmayacağız. bizim dava süreci vergi mahkemesi ve sonrasında idare mahkemenin kararıyla sonlanacak. 30 günü geçiren kişilerin davaları ise danıştay'da sürecek ve tamamlanacak.

Adana'da Seyhan Vergi Dairesi açılan bir davaya aşağıdaki savunmayı göndermiş (bir üyemiz paylaştı, sağolsun). Mealen diyor ki, "tebliğ otomobilllerin kdv'den istisna tutulmayacağını söylüyor. Onun için mahkeme kdv'nin geri ödenmesi talebini reddetmeli"
    Ama, bu başlığın ilk dilekçesinde de belirttiğimiz gibi, kanun ortadayken, tebliğdeki sınırlama hükümsüzdür. bağlayıcı olan kanundur ve maliye kanuna uymak zorundadır...
    Bence çok zayıf bir savunma. Mahkemelerin lehimize kararları ardı ardına sıralamasını bekliyorum...

adana vergi dairesi savunmasi 1 - Sakat statüsünde alınan araç için ödenen KDV'nin geri alınması işlemleri ve süreç
    adana vergi dairesi savunmasi 2 - Sakat statüsünde alınan araç için ödenen KDV'nin geri alınması işlemleri ve süreç
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    gazi3428 Avatarı

Gerçek Adı
    Tahsin
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    20:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim vergi mahkemesi dava halen devam etmekte. 02/08/2011 tarihinde dava açtım henüz bir gelişme olmadı.. beklemedeyim..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Bilgilendirme için teşekkürler Tahsin.

Gelişmeleri herkes paylaşsın lütfen arkadaşlar...

Bir de arada sanırım Eskişehir'deki davayı mahkemeye ek olarak sunalım mı diye soru soruldu... Benden ek savunma istenirse, vergi dairesinin savunması da ek savunma yapmamaı gerekli kılacak içerikte olursa, evet, hem ek savunma yazacağım hem de Eskişehir'deki dava sonucunu savunmama ekleyeceğim.
    Ama yok, vergi dairesinin savunması mahkemeye verdiğim ilk dilekçe ile çürütülebiliyorsa, o zaman ek savunma yapmayacak, Eskişehir'deki davaya dair ekleme yapmayacağım...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    AÇIK DENİZ Avatarı

Gerçek Adı
    Engin Can KEDİK
    Son Giriş
    20.10-2017
    Saat
    10:06
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar,
    İsa bey'in bahsettiği Uşak'taki Sadıkoğlu Otomotivi aradım ve oradan bana KDV'yi geri alan bir müşterisinin telefonunu verdi bu kişi Zafer Dinçer Manisa'da yaşıyor kendisini bu konuda iznini alarak yazıyorum telefonu 0532 492 17 90 avukatı konuyla ilgilenmiş dava sonuçlanmak üzere dedi..Avukatı'nın ismini verdi...Av Nihat Dayan 0532 226 67 82 kendisi konu üzerinde hakim bir avukat...kendisinin telefonu sürekli meşguldü bu yazıyı yazarken dolayısıyla sizlere bu kadar aktarabileceğim..Ha bu arada Sadıkoğlu otomotiv'den yetkili benim telefonumu alarak bu konu ile ilgili KDV geri alan müşterilerimize beni yönlendirecek..
    Bülent bey ve Cihan bey,
    Bu konu hakkında görüşlerinizi ve ne yapılabileceğimizin zeminini belirtmek açısından fikirleriniz önemlidir...!!
    Teşekkürler..

Sayfa 22 / 40 İlkİlk ... 1218192021222324252632 ... SonSon