Sayfa 2 / 40 İlkİlk 12345612 ... SonSon
Toplam 587 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    karaaslan_123 Avatarı

Gerçek Adı
    Nurettin
    Son Giriş
    24.09-2013
    Saat
    20:16
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Paylaşımlar ve emeği geçen herketen Allah razı olsun Bilgilerinizi dört gözle bekliyoruz Teşekkürler...

Üye
    fullmoongokturk Avatarı

Gerçek Adı
    Göktürk KARAGÖZ
    Son Giriş
    03.11-2017
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

E-devlete bende göz attım. Bölge İdare Mahkemesi davası Açık yazıyor yani devam ediyor...

Fakat bir şey dikkatimi çekti. Vergi Mahkemesi sürecime baktım.. Gelir İdaresi Başkanlığından "Vergi Mahkemesi" sonucuna göre red kararı tebliğ edilmiş oluyor. (Tebligat Yapılacak 3. Taraf: Gelir İdaresi Başkanlığı, yazıyor. Demek ki Gib'e dosyayı Vergi Mahkemsi sevk etmiş)... Bölge İdaresinden değil yani... Demek ki bekleyeceğimiz bir sonuç söz konusu o da Bölge İdareden gelecek Hayırlısı inşallah

Üye
    ahmetonerge Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    06:59
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

bülent doğru söylüyorsunuz kusura bakmayın ben istanbul vergi mahkemesine verdim vergi dairesinin red cevabının yürütmeyi durdurmasını kararı verilmesi için mahkeme kararını bekliyorum 25/07/2011 tarihinde

Üye
    chtsu! Avatarı

Gerçek Adı
    cihat
    Son Giriş
    24.07-2017
    Saat
    23:45
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benimde sanırım önümüzdeki hafta aracım hazır oluyor. Vergi dairesine vereceğimiz dilekçeleri posta yoluyla yada bir yakınımız aracılığı ile yapabilirmiyiz? Ben aracı İzmirden alıyorum kendim Manisa da ikamet ediyorum çünkü; birde oğlum 18 yaşından küçük itirazı onun adına ben yapabiliyormuyum? Yani kdv iadesini isteme isteme hakkımız var mı?

Üye
    ensar_yasar Avatarı

Gerçek Adı
    ensar
    Son Giriş
    16.07-2017
    Saat
    16:38
    Yaşadığı Yer
    gümüşhane
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

bu konuyla ilgili yapılacak işlemler çok karışık ve vergi dairesinden bile kimse net bişey bilmiyo o sebeple sakatlar derneğiyle ben görüştüm gümüşhanede onlar zaten bu işe girişmişler şu anda gümüşhaneden toplam 6 araç bitaneside dernek başkanının kendi aracı mahkeme sürecini başlatmak üzere toplanmışlar bi dernek başkanının arkadaşı olan bi avukatla anlaşmışlar benide dahil etti toplam 7 araç olduk ve süreci avukat takip edecek tek tek başvurmaktan daha iyidir anlaşma olarakta avukat ayrıca bi ücret istemiyo sadece alınacak olan paradan %20 alacak bence mantıklı geldi aslında her ilde olan sakatlar derneği böyle bişey yapabilir toplu halde olursa devlette bu konuda düzenleme yapabilir ben yarın aracın faturalarını avukata götürüp verecem gelişmeleri burdan haber veririm

Üye
    KemaL.. Avatarı

Son Giriş
    16.10-2011
    Saat
    00:52
    Yaşadığı Yer
    istanbuL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle herkeze merhaba.. Ben bir bilgi almak istiyorum bilgisi olan birinden. Durum şöyle benim babam engelli % 96 ben onun adına bir araç alıyorum bu günlerde. Fakat KDV yide geri almak istiyorum lâkin aracı babamın üstüne alıp vekaletiyle ben kullanıyorum babamın ehliyeti falan yok. Özel bir tertibat olmıcak araçda. Bu nedenle KDV nin geri ödenmemesi için bir sorun oluştururmu acaba. Önüzmüzdeki hafta içip alıp KDV için başvuruda bulunmayı düşünüyorum bilgisi olan varsa bana yardım edebilirmi. Şimdiden teşekkür ederim.

Üye
    ensar_yasar Avatarı

Gerçek Adı
    ensar
    Son Giriş
    16.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gümüşhane
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

benim anladığım kadarıyla sırf özürlüler için üretilmiş olan araçta kdv ödemeyiz ama şu anda özürlü için üretilmiş bi araç yok ama direk fabrikaya ulaşabilirsen özürlü için özel sipariş özürlü aracı üretmesini isteyebilirsin belki o yolla kdv ödemeden alırsın bu sadece tahmin ama normal bi bayiiden herhangi bi aracı alırken kdv mecburen ödenecek sonra vergi dairesinden dilekçeyle kdv yi geri isteyeceksin sana red cevabı verecek ve o kağıtla idare mahkemesine gideceksin

Üye
    yasminw Avatarı

Gerçek Adı
    serpil
    Son Giriş
    19.10-2015
    Saat
    20:19
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slmlar öncelikle bizleri aydınlattığınız için tşkr bende bu nisan ayında dacia logan ambilance aldım o dönemde cok arastırmıştım kdv ödemek için ama böyle bi şansım yok dediler simdide cok gec kaldım sanırım 30 iş günü diyorsunuz benim 6 ay oldu aslında gercekten böyle bişiy varsa neden bizlere eziyet ediliyor drek kaldırsınlar ozaman kdvyi nedir buu

Üye
    KemaL.. Avatarı

Son Giriş
    16.10-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbuL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim alacağım araçda herhangi bir tertibat olmıcak aracı benim kullanacağım için. Bir firmaya gittim anlaştım sayılır pazartesi belli olacak alıcam aracı ama özel bir tertibat yok normal araç. Bu sorun çıkarırmı yani ruhsat sahibi engelli araç engelli aracı olucak. Vekaletiyle ben kullanıcam birinci derece yakını olarak. KDV nin geri ödenmesini talep ederken bunda tertibat yok vs gibi bir sorun çıkarmı. Onu merak ediyorum.

Üye
    ensar_yasar Avatarı

Gerçek Adı
    ensar
    Son Giriş
    16.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gümüşhane
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

orda bahsedilen 30 gün aracı aldıktan sonra geçen 30 gün değil vergi dairesinden kdv yi geri isteyip sana gelen red cevabından sonra geçecek olan 30 gün bence en yakın sakatlar derneğine git bu konuyu orda görüş

bence aparat olmasına gerek yok sonuçta özürlü aracı olarak tescil edileceği için kdv yi geri alırsın aslında sakatlar derneği bu işi takip ediyo olmalı orasıylada bi görüş bence

Üye
    KemaL.. Avatarı

Son Giriş
    16.10-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbuL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Haklısın en kısa zamanda gidip bir danışayım. Ondan sonra başlıyayım işleme. Teşekkür ederim.

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    22:22
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Güvendiğim bir arkadaşım Adana'da engelli bir bayanın KDV 'yi geri aldığını söyledi,Arkadaşım bayanın, süreci kimseye anlatmaması için tenbihlenmiş olduğunu ekledi.Bende bu bilgiyi sizlerlede paylaşmak istedim...

Üye
    KÜREKÇİ Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    56
    Verilen Beğeniler
    45

devlet sırrımı acaba

Üye
    avukat hakan Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    14.02-2016
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence araç alacak arkadaşlar adana ilinden araç alsınlar adana vergi dairesi daha önce açılan davayı kaybettiği için talep halinde red yazısı vermek yerine talebi kabul edecektir.Çünkü tekrar açılan davalarda davayı kaybetmesi halinde yargılama giderleri ve dava açan kişinin avukatlık ücretini ödeyeceği için red etmekte çekineceklerdir.Davayı kaybetmesi halinde faiz,avukatlık ücreti ve yargılama giderleri ile almış olduğu kdv yi iki katı tutarında ödemek zorunda kalacaktır.Türkiyede yargılama süreci çok uzun, diğer illerde dava açan arkadaşların Adanadaki kararı emsal gösterip dava kazanabileceklerini düşünmüyorum,yasada özürlüler için özel olarak üretilmiş araçlar kdv'den muaf demekte başka mahkemeler bunu farklı şekilde yorumlayacaktır,hakimler birbirine ihtilaf etmeyi seviyorlar ama umarım inşallah arkadaşlar açılan davaları kazanırlar ama ben buna engel olacaklarını düşünüyorum...

Üye
    hakanaca Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan CANTÜRK
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:33
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    devlet kendi eliyle neden ayrımcılık yapmayı adet edindi bilen varmı özürlü özürlüdür neden % deleri sınır koyuyor %90 olanlar özürlü de diğerleri özürlü değil mi %40 neden veriyorlar ozaman .....!!!!!!!!!!!

Sayfa 2 / 40 İlkİlk 12345612 ... SonSon