Sayfa 15 / 40 İlkİlk ... 511121314151617181925 ... SonSon
Toplam 587 mesajın 211-225 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaslar bu konula ilgilenen bi avukat varmı ankarada veya önereceginiz bi avukat?

bide şunu soruyum. merkezi ankara maltepe de bulunun tüketici hakları dernegine başvuru yapsak bu konuyla ilgili hergangibi bi yardımı olurmu bize veya yol gösterirlermi sizce ?

Üye
    mehmetkose Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet köse
    Son Giriş
    05.04-2012
    Saat
    22:45
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selamlar

20/04/2011 tarihinde alınmış engelli plakalı aracım için 22/09/2011 tarihinde vergi dairesine dilekçe ile müracaat ettim
    vergidairesi 30/09/2011 tarihli dilekçe iile 20/10/2011 tarihinde tebliğ ile kdv kanununun 17/4-s maddesini gerekçe göstererek engelli plakalı araç için ödenmiş kdv tutarının iadesinin mümkün olmadığını belirtmiştir.

Şimdi ben gelir idaresi başkanlığına mı yoksa maliye bakanlığına mı yada vergi mahkemesine mi müracaaat etmeliyim?
    bir sonraki merciye müracaat etmem için son 10 günüm.
    yardımcı olur musunuz?

Üye
    balengis61 Avatarı

Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    22:30
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

adana bölge idare mahkemesinin kararıyla bu kararı da biz mahkemeye verirken dosyamıza koyalım mı?bende önümüzdeki hafta önce kdv nin red yazısını vergi dairesinden alıp mahkemeye vereceğim nasip olursa.

Üye
    Styric Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Serkan
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    12:14
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Güzel haber gerçekten bilgiyi paylaşıp yardımcı olduğu için teşekkür ediyorum. Lakin şu kısmı kafamı karıştırdı.

"dava dosyasının incelenmesinden gaz ve fren aparatları elle kullanılabilir duruma getirilmek suretiyle fiziksel özürlü olan davacını kullanıma uygun hale getirlen binek otomobilin satın alınması sırasında davacı tarafından ödenen katma değer vergisinin iadesi"

Sol ayak problemi ile yada sağ kol problemlemi ile aparatsız otomatik vites donanımını kullanarak indirim ile almışlara iade yok mu demek oluyor.

Üye
    Jungle Avatarı

Gerçek Adı
    Brays
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    0

Kudret bey savunma yazısını nasıl yazdınız sanırım savunmada yasal faiz istemişsiniz?? bunu anladığım kadarıyla mahkeme red etmiş ama kvdnizi ödemiş doğrumu anladım muhtamelen bzdende savunma isteyeceklerdir ben şahsın adına savunma verirken sizin bu dava sonucunu ekte sunacağım..! fakat nasıl bir savunma yazısı yazmam hakkında en küçük bir fikir bile yok bülent abi ve siz yardımcı olursanız çok memnun olacağım?

Üye
    YILDO Avatarı

Gerçek Adı
    YILMAZ
    Son Giriş
    26.10-2013
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ / İZMİT
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OturanBoğa Mesajı Gör
    Yılmaz, araç aldığım bayii vergi açısından Ertuğrulgazi vergi dairesine bağlı değil miymiş? Dilekçeyi oraya yazıp kdv'yi istemişsin, "Müdürlük" farklı mıymış da usul yönünden davada ara karar çıkmış?
    Merhaba Bülent,
    Bayi ertuğrulgazi vergi daitresine bağlı ama neden ara karar çıkmış tam olarak bilemiyorum.

Üye
    Kimyaci Avatarı

Son Giriş
    16.05-2012
    Saat
    13:52
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende dün itibariyle Ankara Vergi Mahkemesine dilekçe ve ekleriyle beraber müracaat ettim. Son olarak Bülent Beyin eklediği Eskişehir Vergi Mahkemesinin kararını da ekine ekledim. Benden de savunma isteyeceklerini ifade etti oradaki Memur arkadaşlar. Savunma konusunda benimde bir tecrübem yok. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Bu arada bu konuda nekadar dava açılırsa o kadar etkili olacak ve bazı mercileri bu konuda yasal düzenleme yapmaya zorlayacağına inanıyorum. Lütfen imkanı ve zamanı olan tüm arkadaşlar ilgili yerlere dilekçe yazsınlar ve ilgili mahkemelere dav açsınlar. Ne demişler birlikten kuvvet doğar.

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:48
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: vuralh Mesajı Gör
    Bio kardeş herkes ortalıktan kayboldu derken ben ve benimn gibiler mahkeme kararlarını bekliyor.

sonuçları hep beraber paylaşacagız. şuan mahkeme kararlarını bekliyoruz
    Vural Arkadaşım sen ve senin gibiler derken bence herkesi kendinle kıyaslama sen buradasın ve en azından siteye bilgi ekliyorsun ve sonuç beklediğini söylüyorsun ama birçok kişi bu konu hakkında siteye yüklettiğim emsal karardan sonra seslerini yorumlarını duyamadık okuyamadık sizdende ricam sonucu beklemeden adım adım yaşadığınız süreci paylaşırsanız bence dahada fayda sağlıyacaktır bu sürece yeni başlangıç yapacaklarada yol gösterici olacaktır şundan şüpheniz olmasınki bu emsal kararla bir neticeye varmanız en çok beni mutlu edecektir biliyorsunuzki bir arkadaş konu açıp ortaya kdv iadesinin alındığını söyleyip sonra ortadan kayboldu bende adanaya yakın bir ilde olduğumdan araştırıp karara ulaştım ve birçok kardeşim arkadaşım faydalansın düşüncesiyle siteye yüklettim kendi üzerinize alınmayınız sözüm bu kararla mahkeme sürecini paylaşmayanlara ki bülent abinin yazdıklarınıda okursanız aynı konudan müzdaribiz unutmayınki birlikten kuvvet doğar umarım sizinde mahkeme sonucunuz sürece katkı sağlayacak şekilde sonuçlanır davayı kazanırsınız saygılar.....

Üye
    exof Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    22:03
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

şuan için 2. şıkta olanlar yanı arac alımının üzerinden beş yıl geçmemiş ve dava açıp davası sonuçlanan varmı ?

Üye
    Jungle Avatarı

Gerçek Adı
    Brays
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    0

vergi mahkemesine sunmak üzere Savunma yazısını nasıl yazacağız ne ekleyeceğiz bir örneğini bilen bi arkadaş palaşabilirmi?

Üye
    masumoncu Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kutret hanımla görüşme şansım varmı cep telefonu alabilirmiyiz

Üye
    inusta01 Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    02.01-2015
    Saat
    20:23
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar bir sorum olacak ben adanada yasiyorum ama aracimi baska bir sehirden satin almak istiyorum (ornk: istanbuldan) simdi bu kdv iadesi icin istanbuldaki vergi dairesine mi gitmem lazim bu ret yazini almam icin.yoksa posta yoluylami bir iade talebinde bulunmaliyim.birde bu vergi dairesinden gelen ret yazisini aldiktan sonra bulundugum sehirde yani adanadaki vergi idari mahkemesine dava acabilirmiyim.bilgilendirirseniz cok sevinirim.

Üye
    aksoy Avatarı

Son Giriş
    12.11-2011
    Saat
    21:28
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben bugun ankarada renault bayisine araçlar hakkında bilgi almak için gittim ve bana ötv den yararlana bilecegimi fakat kdv konusunda fazla umutlanmamam gerektigini söylediler bende ne hayallerle gitmiştim hayallerim yıkıldı resmen ben de kdv konusun da fazla umutlanmayın

Üye
    Karla Avatarı

Gerçek Adı
    Birnur Akyol
    Son Giriş
    01.12-2015
    Saat
    23:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba,
    2011 Ağustos ayında özürlü plakalı bir araç aldık.Fakat bizim aracımızda özel bir donanım yok,sadece babamın %92 raporu üzerinden aldık.Bu aracın kdvsini geri almak istiyoruz.Bunun için ne yapmamız gerekiyor.Yardımcı olabilirmisiniz?

Üye
    isa817 Avatarı

Gerçek Adı
    isa
    Son Giriş
    23.08-2013
    Saat
    05:13
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Konuyu sayfa birden itibaren okumanızı öneririm sayın karla.

Sayfa 15 / 40 İlkİlk ... 511121314151617181925 ... SonSon