Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 56 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Rekursion Avatarı

Son Giriş
    18.03-2017
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    Alamanya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    nightmare;

demek ki araca özel degil, kishiye özel bu kart ... dogru olan da budur bence!...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    964
    Verilen Beğeniler
    1.253

Evet, yani park alanına ihtiyacı olan şey arabam değil, benim!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    rakadeniz Avatarı

Son Giriş
    23.02-2017
    Saat
    15:24
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar benim arabamın plakasında engelli logosu var. ve otoparklar olsun, polisler olsun, jandarma olsun, yada paralı otoparklarda çalışanlar olsun, plakamı gören bana yardımcı oluyor ve daha hoş görülü yaklaşıyorlar.

fakat bazı arkadaşlarımız plakalarımızdaki ibareden rahatsız olmuşlarki, yada (engelli olduğundan utananlar olsa gerek) bunlar konuyu meclise taşımış ve şimdiki yasa gereği engelli araçlara engelli logosu konulmuyor. hatta emniyet. plakamızı değiştirirsek ücretsiz otopark kartı çıkartıyor ve veriyor. ancak ben plakamdan ve plakamdaki engelli logomdan vazgeçmek istemiyorum. çünkü trafikte plakamızdaki engelli logosunu gören insanlar bize daha saygılı davranıyorlar. bunu için ben plakamı değiştirmesem ilerde benim için sorun olurmu yada cezası varmı. yardımlarınız için teşekkürler şimdiden.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    964
    Verilen Beğeniler
    1.253

Hiç bir sorun olmaz. Plakanızdaki damgayı bir ömür kullanabilirsiniz... Hatta, yeni araç aldığınızda bu damga plakada olmayacaktır, o zaman aracın plakası dahil her yerine amblem koyabilirsiniz...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    rakadeniz Avatarı

Son Giriş
    23.02-2017
    Saat
    15:24
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler. bülent bey

Üye
    aiqzs Avatarı

Son Giriş
    08.03-2012
    Saat
    15:04
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

rakadeniz;

ilginç yaklaşım bence bir engellinin trafikte araç kullanabilmesi için, diğer sürücü ve yayaların sağduyu, hoşgörü, saygı v.s. davranışlarına gerek duyuyorsa, o engellinin araç kullanmaması yaklaşımındayım. eğer böyle gereklilikler varsa, karşındaki/arkandaki/yanındaki araç sürücüsü veya yaya sen geçerken siper almak zorunda kalıyorsa ve bunun adıda "saygı" oluyorsa kendinide çevrenide riske atmamak gerek.

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:07
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Avcılar
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    32

@aiqz,

Yolda giderken kimsenin sana özel muamele yaptıgını düşünmüyorum.
    Yolda giderken öndeki araba engelliymiş dur şuna yol veriyim demiyor.
    Arkadaşın anlattıgı, parklar, bahçeler vs, yerlere girişte yardımcı oluyolar ve polislerde hepsi olmasada çevirmede vs lerde durdurmuyolar.
    Arkadaşın demek istediği o, girilmesi yada parkedilmesi yasak yerlere durumumuzdan dolayı tölerans gösteriliyor.
    Sen olaya farklı bi açıdan baktıgın için diğer açıyı göremiyosun malasef.

Üye
    aiqzs Avatarı

Son Giriş
    08.03-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mami Junior,

hadi canım hiçmi farketmiyosunuz plakadaki amblemi farkeden yayalar bile "aha bu bizi ezer" diye düşünerek karşından karşıya geçmiyorlar )) ayrıca ne diye polis jandarma bizi çevirmiycekmiş? bunun neresi iyimiş? kontrol edilmemeyi gerektiren ayrıcalığımız neymiş? çevirsinler kardeşim. hatta dahada fazla çevirsinler ki vergi muafiyetinden haksız faydalanma varmı kontrol etsinler.

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Avcılar
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    32

He oldu, insanlar bizim yüzümüzden dışarı çıkmıyolar zaten.
    Uzayda falanmı yaşıyosun anlamadım ki, İnsanların işi gücü yok plaka baksınlar, bide bakıp kaçsınlar.
    Sanki çevirmeler arabanın sana ait olup olmadıgına bakmak için yapılıyomuş gibi söylüyosun.
    Tamam haksız yapanlar bulunsun ama, gereksiz yere seni durdurup "in arabadan, arama yapıcaz" diyip, sonra pardon engellemiydiniz demeleriyle uğraşamam.
    O kadar derdimiz varken taktınız plakaya, eminim dünyanız değişcek o plakanın orda olmamasıyla pehh...

Üye
    aiqzs Avatarı

Son Giriş
    08.03-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

taktık kardeşim. plakaya taktık ve sonunda takıntımızdan kurtulduk. evet uzayda yaşıyorum, ben ve benim gibi uzayda yaşayanlar sayesinde senin damgalı plaka ayrıcalığın elinden gidiyor. sudan çıkmış balığa dönüyorsun sanırım. artık kim sana ve senin gibi dünyada yaşayanlara fasulye muamelesi yapacak onu düşünüyosun. ama üzülme bu uygulamayla konuya özgürlük geldi. biz uzayda yaşayanlar damgaları kaldırırız, siz dünyalılarda helikopterlerde görsün diye tavana 60*80 boyutlarda sticker bile yapıştırabilirsiniz. neme lazım bi polis helikopterinin takibine filan alınırsınız, üzerinize inip sizi arabadan yaka paça indirip arama tarama yaparlar yoksa. aman diyim. ihmal etmeyin.

Üye
    cesar39 Avatarı

Gerçek Adı
    Cess
    Son Giriş
    01.08-2017
    Saat
    18:14
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

aiqzs;

Kendini bu kadar ezik hissetmenin nedenini anlamıyorum doğrusu!! Evet farklı bakış açıları olabilir bu plakadaki işaret için ama sen herkesi kendin gibi neden zannediyorsun? Bu damganın trafik kontrollerinde özel park alanlarında vs trafikte geçiş yol verme gibi durumlarda ne denli işe yaradığını 10 senedir tecrübe etmiş bir otomobil kullanıcısyım!! Evet hayatta olabiliyor seni işe yaramaz olarak gören trafikte sıkıştıran haklarını gasp eden vs vs durumlar ama bu hayatın her anında her döneminde sadece biz engelli bireyler için değil sağlıklı uzuvları tam insanlar içinde olabiliyor.. Ben 10 senedir engelliyim ama senin kadar kendini böyle ezik gören bir kader arkadaşına rastlamadım.. Yazık ya sana

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Avcılar
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    32

@aiqzs,

Hayırdır bu plakayla kötü anılarmı varki bu kadar şiddetlendin.
    Sana şu kadarını söyliyim , plakayla ilgili ortaya atılan sebeplerin çoğu sudan sebepler.
    Plakadaki amblemin kalkması çok büyütülecek bi olay değil, hiç kimseye de ekstra bi katkı vermiycek.
    Kendimizi tatminden öteye gitmez...
    Bunu her gün trafikte olan biri olarak söylüyorum....

Üye
    aiqzs Avatarı

Son Giriş
    08.03-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tamam kardeş sensin! zaten plakanda damgalı, parka bahçeye rahatça girersin, aramalarda kontrollerde selam verir geçersin. geçiş hakkı önceliğinde ambulans itfahiye polis üçlüsünün ardından dördüncüde sensin.

sesar;
    canım bak öyle ezikli mezikli hakeretimsi konuşmanın yeri burası değildir. eziğin en önde gideni sensinki klavyenin arkasına saklanınca karşındakine rahatça hakaret edebiliyosun. yerim senin klavyeni. neyse bu kanun değişikliğiyle damgalanma/damgalanmayı kabul etmeme özgürlüğü geldi. sen anlınıda damgalat gez. sana kimse bişey demez.

not: sende ezikliğinin yanında karaktersizlik bulgusunada rastladım.
    bkz. "Sakatların kullandığı araçlarda bulunması zorunlu DAMGALI PLAKALAR iptal edildi!." başlıklı konunun 6.sayfası. "Hepimize hayırlı olsun öncelikle.. Şu andaki mevcut engelli işareti bulunan plakamı değiştrimem için ne yapmam gerekiyo? en kısa sürede bundan kurtulmak istiyorum bende!!"

Üye
    cesar39 Avatarı

Gerçek Adı
    Cess
    Son Giriş
    01.08-2017
    Saat
    18:14
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

aiqzs;

Kimin ezik psikolojisinde olduğu ortada ki bir avatar resmi koyamayacak kadar korkak ve çekingensin.. Klavye delikanlısı değilim senin gibi ezik hiç değilim ben.. Plkadakı engelli işratini kendisine damgalı inek muamelesi yapan sensin.. Gerçekler acı engelliyiz hepimiz ve yaşanılan zorluklar var ben 10 yıldır engelliyim trafikteyim her gün ve plakamdaki p işaretin bu güne dek bir zararını görmedim aksine hep artılarını yaşadım yaşıyorumda.. Kendi ezikliğini başkalarında ezik olduğunu düşünerek burda saçmalamayı kes!! Banada ordan tutup artsitlik yapma derim sana.. Sana hakaret etmiyorum içinde olduğun durumu özetliyorum sadece.. Orada klavyenin ekranın karşısında kendi içindeki kendinle olan savaşı çözemeden gelip burda milleti kendin gibi damalı inek sanma oke!! He hala klavye delikanlısı diyorsan bana verirsin adresini gelir çıkar karşına burda duymadıklarını yüzüne karşı söyledıgımde duyarsın orası da ayrı mesele.!! hadi şimdi ezik dünyanda kendi ezikliğinle baş başa kal sen buna layıksın!!

he iyi ki o konu başlığı altında yazdıgım yazıyı bulmussun aferim koç sana bende onu arıyordum her yerde.. Senin gibi inek psikolojisinde değilim olmadım da o gün itibariyle izlenecek yolu merak edip sormuşum ve değiştirmek istediğimi söylemişim.. He peki daha sonrasında senin gibi eziklerin durumunu kendilerini koydukları yeri görünce gerçeklerin acı oldugunu görmüşüm değiştirmemişim ENGELLİ İŞARETİ BULUNAN PLAKAMI.. Plkanda o işaret olmasa bile senin kafanda içinde kalbinde bu eziklik dışlanmışlık işe yaramamazlık durumu olduğu sürece istersen 10 tane plaka değiştir yine birşey değişmez sende.. Bana ordan külhan beylik taslamayıda kes etrafındaki sana açıyarak bakan gözlere sahip insanlardan değilim ben hak ettiğini vermesini bilirim oke.. Bu yazdıklarımı nerenden anlarsın umrumda değil ama bence adabını bil haddini bil en son da Ne olduğunu bil!!

Mami Junior;
    Hocam sen ona ne söylesende boş anlamaz.. İçinde olduğu o psikoloji buna izin vermez zaten.. Kendini damgalı inek yerine koyan insandan ne beklersin?? Ancak geçer pc başına sana saldırır ona saldırır ahkam keser.. Başka da bir İŞE YARAMAZ zaten

Üye
    aiqzs Avatarı

Son Giriş
    08.03-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    way way way polatın engelliler biz şubesine bak hele. acizlikten bahsedfene bak. dışarda bastıramadığı artistlik duygularını burda bastırmaya çalışan aciz kişiliğe bak sen. klavye delikanlılığında son nokta bu olsa gerek. ver bakalım canım sen şu numaranı bana özelden. iş gereği bir iki hafta içinde oralardan geçicem. uğrıyim sanada.

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon