Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    arge Avatarı

Son Giriş
    04.02-2012
    Saat
    22:50
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selam, ailesel spastik paraparazi hastasıyım, yürümekte zorlanıyorum 2-3 yıldır değnek yardımıyla yürüyorum. b sınıfı ehliyetim var, "H SINIFI EHLİYET ALABİLİR, ÖZEL TERTİBATLI ARAÇ KULLANABİLİR" şeklinde rapor aldım devlet hastanesinden. sürücü kursuna yazılarak sadece direksiyona girip H sınıfı ehliyet almaya hak kazandım. dosyam şu an trafikte, 1-2 gün içinde B sınıfı ehliyeti verip H sınıfı ehliyetimi alacağım. buraya kadar herşey tamam da, bu arada bi araç beğendim ve galeriyle anlaştık, raporumu verdim, muamelecilerine oradan da vergi dairesine yollandı ancak ÖTV için RED cevabı geldi. şimdi ben bu raporumla ÖTV den muaf araç alamam mı. bana ortapedik rahatsızlık olması lazım gibi birşeyler söyledi muameleci. acaba ÖTV den faydalanabilirmiyim, faydalanamazmıyım. bu arada başka bi mameleci kişi de bu rapor kesinlikle ÖTV den muaf olur diyor. daha başkası da ayaklarını kullanamazsa olur diyo. ama özel tertibat demek zaten o demek değilmi, özel tertibatla gaz, fren, debriyaj elden kumandalı hale gelmiyomu.
    yardımcı olursanız sevinirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.244

O rapor işinizi görür... Ama araç kullanmak için bir özel donanım ekletmelisiniz.

Bacaklarınızda ya da sağ kolunuzda bir hareket kısıtlığığı var mı?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    arge Avatarı

Son Giriş
    04.02-2012
    Saat
    22:50
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yürümekte zorlanıyorum, tutunmadan merdiven inemiyor çıkamıyorum. ama kollarımda herhangi bi problem yok, güç kaybı da yok. ancak araç alamayacağımı söylüyor muameleci hatta vergi dairesi geri çevirdi. ne yapmam lazım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.244

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Araç kullanmak için bacaklarınızı kullanamadığınızı söyleyebilir miyiz o zaman?

Bu şekilde kabul edersek, gaz-fren elle kumanda sağlayan özel donanıma sahip aracı vergi istisnası ile satın alabilirsiniz. Elinizdeki rapor bu hakkı size sağlar.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...