Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Goldenarrow Avatarı

Son Giriş
    21.04-2016
    Saat
    11:41
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar selam,
    Bu konuda bilgisi olan varsa ya da raporunda quadriparezi ibaresi olup h ehliyet almış olan varsa paylaşmasını rica ediyorum.
    Benim raporumda hafif quadriparezi yazıyor.2005 yılında aldğım ` sürekli raporum var.Vergi indirimi alıyorum.
    B sınıfı ehliyetimi h sınıfı ile değiştirmek istiyorum.Bilgi ve yönlendirmeniz için şimdiden teşekkürler.

Üye
    Goldenarrow Avatarı

Son Giriş
    21.04-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar selam,
    Çarşamba günü heyete gireceğim.Geçen hafta muayenelerde, fizik tedavi doktoru sağ el ve sağ ayak için 50 puan verdi.(Yüksek olması daha iyidir dedi.Ne anlama gelir?)
    Nöroloji ve beyin cerrrahi ,sağ üst ekstremite orta-ağır,sağ alt ekstremite hafif orta olarak rapor yazdılar.
    H sınıfı ehliyet ve özel donanımlı araç(otomatik) için başvurdum.Tecrübelerinizi rica ediyorum.Rapor almamda sıkıntı olur mu?
    teşekkürler

Üye
    dyt Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    15:58
    Yaşadığı Yer
    HER YER
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    7

sn goldenarrow rahatsızlığınız sağ tarafta ise otomatik vitesli araç kullanır raporu almayın. raporda sadece H sınıfı ehliyet alabilir özel tertibatlı araç kullanabilir ibaresi olsun.

Kuadriparezi, dört ekstremitede güç kaybı olarak bilinen bir hastalıktır. dolayısıyla otomatik vitesli araçlar sadece sol ekstremite de sıkıntı olduğunda özel tertibat sayılır. siz de sağ tarafta çok ise raporu üstteki gibi alın. ibareler araba alırke önem taşıyor.

Üye
    Goldenarrow Avatarı

Son Giriş
    21.04-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba,
    Bugün girdiğim heyette doktorlardan biri,"eğer yolda sol koluna kramp girerse?..."den yola çıktı,diğerleride peşine takıldı.Benim rapor üst heyete yönlendirildi.Çok üzüldüm
    2002 yılında trafik kazası sonrası ,araba iş ve sosyal hayatta elim ayağım.B Sınıfı ehliyetimi kullanıyorum,çoğumuz gibi.2011 sonunda plakalardan işaret kalkınca h ehliyet alıp huzurla arabamı kullanayım amacıyla başvurdum.Forumda bir sürü benzer durumlar var.
    Sadece h ehliyet için uzman kurumlar olması gerekiyor bence.Forumdan indirdiğim bir aparatı gösterdim heyet başkanına.Hımm bu işe mi yarıyormuş dedi.100 kişi heyete giriyor.Hepsinin derdi farklı.2 dk.d karar tamam.Montun üzerinden 1 dk.da muayene,montun üzerinden 1 dk.da heyet vs.
    Bana Cuma günü raporu verecekler.Ama yanlarındayken üst heyete sevki kararını duydum.
    Bu durumda;
    Olumsuz ve ya olumlu bir karar olmaması sebebiyle,raporu almasam b ehliyetim için tehlike oluşturacak bir kayıt olur mu?
    Sürecin devamı nasıl olur?
    Teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Maalesef, doktorlar teknolojik gelişmelerden biahber oldukları için (çünkkü işleri bu değil), sürücü belgesi almak isteyen sakatlığı olan kişilere rapor vermemek için neredeyse her yolu deniyorlar.

Sizin durumunuzda süreç nasıl işler, bir fikrim yok. İnşallah olumlu olur. Olmazsa, sürücü belgesi vermeyen heyet kararına karşı dava açın derim! Hakimi sürücü olacağınıza ikna etmek daha kolay oluyor genelde...

Bu arada süreci yarıda keser ve rpoaru almazsanız, varolan sürücü belgenize bir zarar gelmez diye düşünüyorum.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Goldenarrow Avatarı

Son Giriş
    21.04-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tekrar selam arkadaslar,
    Diğer hastanedeki detaylı muayene ve olumlu rapor ile bugün tekrar heyete girdim.H sınıfı ehliyet alır otomatik kullanır olarak heyet kararı onayladı.B ehliyetimi h ye çevirmek için sürücü kursuna gitmelimiyim?
    Yoksa b yi götür emniyete h yi al olur mu?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sürücü kursuna yazılmalı ve sadece direksiyon sınavına girerek B sınıfı olan sürücü belgenizi H'ye çevirtmelisiniz...

Not: Aldığınız raporu bana bulent@engelliler.biz adresime gönderirseniz, özel alanları kapatır burada yayınlarım. Böylece başka arkadaşlarımız için de emsal olur.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...