Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    karakaya Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    09:18
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Eylül 2011 tarihi itibariyle :

-H sınıfı sürücü belgesi bulunup kendisi araç kullanan kişilerin özel donanıma sahip araçlarını kendileri ve bir de benzer sakatlığı bununan H sınıfı sürücü belgesine sahip kişiler kullanabiliyor.

http://www.engelliler.biz/forum/ozel...lanabilir.html

Üye
    selo46 Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    17:06
    Yaşadığı Yer
    Yalova
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    18

h sınıfı ehliyet konusunda bence toplu bir şekilde BİMER e başvuru yapabiliriz. mail atabiliriz. bu konuya dikkat çekebiliriz. herkes atrı ayrı mail atarsa yani birlik olursak belki yardımcı olurlar sayın büyüklerimiz. engelliye engel değil destek olunmalı. günümüz teknolojisinde tek elle sürücü olunabilr. bu konu kanun ile tescillenmeli. doktorların insiyatifine bırakılmamalı. h sınıfı ehliyet konusunda köklü bir değişiklik gerekli. hem suistimal edenler hemde mağdur olanlar için. kanun açık ve net olmalı.

Üye
    mbozbas Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa BOZBAŞ
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla / Fethiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

daha öncede yazdım , şimdiki tertibatlarla her türlü araç kullanılabilir , neden ticari araç kullanamıyoruz mesela kango, doblo,cady, vb. ben kaza yaptığımda e-A2 ehliyetim vardı . neden şimdi binek araça sınırlandırılıyorum. ben şu anda 2 tekerlekli motor kullanamıyacağımı benden daha iyi kimse bilemez bende kullanmam zaten ama neden tekrar motor ehliyeti almak zorundayım aynı ibare yazacak olmasına rağmen. ehliyeti olanlar ehliyetinin kapsadığı araçları sürmeli bence. yeni alanlarda kullanacakları araç sınıfına göre alsınlar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

6 Şubat pazartesi günü bu başlıktakşi ilk mesajda yer alan önerilerin ilgili kurumlara gönderilmesi için girişim başlatacağız...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    bordobereli35 Avatarı

Gerçek Adı
    Müjdat Acaroglu
    Son Giriş
    10.04-2014
    Saat
    04:02
    Yaşadığı Yer
    balikesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu konuyu gündeme tasimamdaki maksat insan haklari mustabatina aykiri bir uygulama!!!Ben almanyada yasiyorum % 80 G,AG özürlüyüm B sinifi ehliyetim var ve bunun yaninda ortepetik özürlü oun veya olmayin özürlülügünüzü belgeleyen kartiniz elinizde varsa sadece vergi dairesine gidip ruhsatiniza damga vurdurup vergiden beyan oluyorsunuz!!!Arabaniz markasi,Piyesi(motor gücü)ne olursa olsun farketmez vergiden muafsiniz!!!
    Ayrica ehliyet icin falanda yeniden imtahan kurs falan diye bir uygulama yok!!!Memleketimizde maalesef bürokrasi hep yokus yukari!!!Insanlarin hayatlari zorlastirilmak icin yapilmis yasalar,kanunlar!!!Yukarida anlattigim mesele vergi indirim konusu inanmazsiniz ama 5 dakika bile sürmüyor vergi dairesinde!!!
    Evet bu yasa degistirilmeli hemde acilen!!!Müracaat yapilacak yerlere basvurulmali gerekirse örgütlenilmeli!!herkese SAYGILAR...

park karti konusunda yanlis tespittesin kardes!Cünki park karti (mavi almanyada böyle)benim koah hastaligim var ve ben özürlü park yerine park edebiliyorum!!!sizin dediginizde ortopediklilerden haric özürlülere verilmesin derseniz buda pesinen ayrimciliga girer!!!hatirlatmak istedim!!!

saygilar...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Maddede yer alan "engelli Park Kartı bedensel efor kısıtlılığı bulunan sakatlar ile Ağır Özürlü kişilere verilmelidir" ifadesinin KOAH rahatsızlığı nedeniyle nefes darlığı çeken kişileri dışlamadığını düşünüyorum. Aksine, "efor kısıtlılığı" ifadesini yazarken tam da KOAH vb. hastalığı olan kişileri düşünmüştüm...

Ama ifadenin daha anlaşılır olması için öneriniz varsa, lütfen paylaşın...

"11- Sakat sürücüler için ayrılan özel park yerlerinden hangi sakatların yararlanabileceğine dair düzenleme yapılmalıdır; engelli Park Kartı bedensel efor kısıtlılığı bulunan sakatlar ile Ağır Özürlü kişilere verilmelidir. Ayrıca hakkı olmadığı halde bu park alanlarını kullanan sürücülere ağır para cezası verilmeli, bu ceza kapsamına alışveriş merkezi vb. tüm otoparklar da dahil edilmelidir."

6 Şubat 2012 Güncel: http://www.engelliler.biz/forum/gund...tiyoruz-g.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    bylunatic Avatarı

Son Giriş
    15.08-2012
    Saat
    17:03
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Engelli park yerlerini neden diğer engellilerin kullanamıyor. Ben bedensel engelli değilim ve %90 raporum yok. Bu yüzden H sınıfı ehliyet ve özel tertibat kullanabilir raporu alamıyorum. Bu sebepten ötürü engelim mi kalktı yani. Ben gene engelliyim. Yürüme zorluğum var.

Ama park kartını kimlere veriyorlar?

Yalnızca şartları sağlayan bazı engelli arkadaşlara! Bu konuda da bir değişiklik yapılmalı diye düşünüyorum.

Sayfa 5 / 5 İlkİlk 12345