Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    papatyammm_16 Avatarı

Son Giriş
    16.12-2012
    Saat
    17:33
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bende ehliyet almak istiyorum ve nasıl alıcağımı bilmiyorum,benim kollarım kısa 4, santim kadar ellerim de var yanii hareketlerimde kısıtlı değilimde çoğunluklaa hastaneden rapor almak için gittiğimde ehliyet için raporum da %19 vermişler ve sadece parmakları ince yazmışlar inanamıyorumm yanii beni bilgilendirirseniz sevinirim

Üye
    ZİHNİ SÜMBÜL Avatarı

Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    20:14
    Yaşadığı Yer
    İNEGÖL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

s.a karalarınıza yürekten katılıyor ve destekliyorum teknolojinin akılalmaz geliştiği dönemde kendi kendini park eden vesaire otomobiller varken engellilere yapılan ehliyet vermeme veya aynı engel birine vermişler birine vermemişler çilesinden bir an önce kurtulmamız lazım ne gerekirse yapmaya hazırız bunu birçok arkadaşım adına yazıyor ve saygılarımı sunuyorum

Üye
    sessizgemi Avatarı

Gerçek Adı
    Kadir
    Son Giriş
    01.11-2011
    Saat
    10:44
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle merhaba bu konuyu gündeme gedirdiğiniz için teşekür ederim bende ellerim parmaklarını hareket ettiremiyorum ve yaklasık 5 yıldan bu ya ehliyet almak icin ugrasıyorum ama malesef alamıyorum kendı aracım var arac kullanabılıyorum rahat isterseniz video cekip gönderebılırım bülent bey daha önce yazmıstım sıze zaten ehlıyet konusunda

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Ben sürece iki ayrı kurul eklenmemesi gerektiğini düşünüyorum.

Arkadaşlar, fikirlerinizi bekliyoruz...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    umutsuz Avatarı

Son Giriş
    07.10-2015
    Saat
    09:14
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aslında teklif ettiğim iki ayrı heyeti ben de istemiyordum. Bülent Bey'in Valiliklerde oluşturulmasını istediği heyetin devlet erkini temsil etmesi nedeniyle çok yerinde bulmama rağmen Valiliklerin uğraşmak zorunda olduğu çok fazla olan idari iş yelpazesi nedeniyle böyle bir komisyonunun verimli çalışmayacağını düşünüyorum. Trafik Müdürlüklerinde kurulacak komisyon ise asıl görevini yapacağından ve teşkilatının uygunluğu nedeniyle verimli ve yerinde olmakta bana göre. Ancak burada verilecek olumsuz kararların sorgulamaya, denetime açılması, ayrıca ödenek gerektiren teçhizatlı araçların temini için Valiliklerin devreye girmesi kaçınılmaz. Zira valilikler çeşitli teçhizatlara sahip araçların teminini, merkezi bütçeden karşılayamasa da hayırseverlerin de böyle birşeye katkıda bulunmasını organize edebilir. Valiliklerdeki heyeti kaldırdıktan sonra bu görevi kime veya hangi kuruluşa vermek uygun olur? Bu konuda da detaylı düşünmek gerekir. Zira biz engellilere Mahkeme yolunu gösterenlerden tiksiniyorum artık!

Yasaklı Üye
    çhehov Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    15:51
    Yaşadığı Yer
    TÜRKİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vergi indirimli alınan araçların başka kişilerce kullanılması yasağı devam etsin derim çünkü yurt dışından ithal edilen engelli araçları kazanç kapısına dönmüştü hatırlarsanız bir engellinin adına araç ithal ediliyor engelliyede bikaç kuruş verilip salınıyordu. araç hangi ilde hangi kişide bilen yoktu! bu durumlar tekrarlanmasın diye yasak kalkmamalı veya daraltılmalıdır.

şöyleki aracın adına tescilli olunan engelli araçta bulunuyorsa veya engelli kişinin aracı kullanamadığı acil bir durum varsa başka kişilerde bu aracı kullanabilmeli yoksa kullanamamalı!

benim bu düşüncemdeki ana fikir sağlanan vergi avantajının amacının dışında kar için kullanılmasının önüne geçilmesidir!

engelli bir kişinin diğer araçları kullanması konusu tamamen serbest olmalı kanısındayım!

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Başka arkadaşlar da bu emniyette tek bir uzman mı olmalı yoksa heyet mi konusunda fikir beyan etse, çok iyi olacak...

Çünkü ben emniyette tek bir uzman değil de heyet olmasının bizler açısından zor olacağını düşünüyorum. Bu heyette kimler olacak, heyet hangi sıklıkla toplanacak, karar nasıl çıkacak, neden bir heyete ihtiyaç duyalım..?
    Bence heyet sadece en son aşamada itiraz merciinde olmalı. Onun yeri de -içinde sivil örgütlerin ağırlıklı olarak temsil edildiği- valilik olmalı.

çhehov, vergi indirimi konusuna girmeyelim diye düşünüyorum. Burada sadece sürücü belgemizle hangi araçları kullanabileceğimize dair kriterleri tartışalım istiyorum. Vergi işi için içine girince, kullanım ikinci plana düşüyor zira.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    LAYNO Avatarı

Son Giriş
    12.03-2017
    Saat
    15:56
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bana kalırsa bilir kişil olmalı.. verceği kararı ise kabul etmememiz durumunda yargıtay veya yüksek sağlık kurul benzeri bir üst makama itiraz etme hakkımız olmalı ki daha geniş bir şekilde derdimizi anlata bilelim..

Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    130
    Verilen Beğeniler
    78
    Blog Mesajları
    4

evet tek kişi olabilir ancak görevi kötüye kullanma veya objektif değerlendirememesi ihtimaline karşın hakkımızı arayacağımız üst mercii (heyet) olmalı diyorum...

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: çhehov Mesajı Gör
    vergi indirimli alınan araçların başka kişilerce kullanılması yasağı devam etsin derim çünkü yurt dışından ithal edilen engelli araçları kazanç kapısına dönmüştü hatırlarsanız bir engellinin adına araç ithal ediliyor engelliyede bikaç kuruş verilip salınıyordu. araç hangi ilde hangi kişide bilen yoktu! bu durumlar tekrarlanmasın diye yasak kalkmamalı veya daraltılmalıdır.

şöyleki aracın adına tescilli olunan engelli araçta bulunuyorsa veya engelli kişinin aracı kullanamadığı acil bir durum varsa başka kişilerde bu aracı kullanabilmeli yoksa kullanamamalı!

!
    Benim ucuz araç alma isteğime saygı duymuyorsa destek olmuyorsan. 2000 model araçlar burda 10 kat pahalı.
    Sizin gibiler yüzünden t.sandalye, işt cihazı, protez vermiyor olsa gerek bu devlet
    Bunlar zengin 70-80 binlik araç alıyorlar t.sandalyesinide kendi alsın diyorlardır heralde...

O vakit bende % 100 devletçi oluyorum bu saaten sonra.

senin pahalı araç alıcak durumun varsa ötv yi de öde kdv yi de öde. Asıl sizin hakkınız yok kdv, ötv ind. isteme hakkınız yok
    Millet kapak topluyor t.sandalye almak için sen kalkmış yok vergiymi yok bilmem neymiş.

Hadi ordan... zenginsen normal insan gibi ötv nide öde kdv nide...

Üye
    CAN_KUŞ Avatarı

Son Giriş
    29.09-2017
    Saat
    14:11
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence h sınıfı ehlıyet soyle ıptal olur bundan sonra ehlıyet alacaklar ıcın h sınıfı degılde
    b sınıfı normal ehlıyet alsın bır madde yer alsın engellılıgı gosterecek sekılde.
    bırde bende b sınıfı ehlıyet var sımdı ben bunu h sınıfına cevırmek ıcın ugrasmak
    yerıne emnıyette bır uygulama ıle engellı maddesı koydurmak gıbı yenı duzenlemeler olabılır
    ve bu ozel donanımlı aracları sadece 1.derece yakınları(kardeş,baba,anne)olmak uzere yenı bır
    duzenleme cok ıyı olur

Üye
    kadir27 Avatarı

Gerçek Adı
    kadir27
    Son Giriş
    03.07-2017
    Saat
    19:57
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba syn özlem hasret.benimde başıma aynı olay geldi.bende gaziantep avukat cengiz gökçek devlet hastanesine h sınıfı ehliyetimi alabilmek için başvurdum.sağlık kurulunda ve raporumda geçen şu.her iki alt extremede celabral palsy ve sağ elde hareket kısıtlılıgı oldugu için h sınıfı ehliyetimi alamadım ama 6 ay sonra tekrar aynı hastaneye başvurabiliyorsun..veyada beni ararsan bu numaradan sana yardımcı olabilirim: 0542 471 15 09

Üye
    yağcı niyazi Avatarı

Gerçek Adı
    niyazi yağcı
    Son Giriş
    09.05-2017
    Saat
    11:04
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    5

Merhabalar görüşlernize katılıyorum bireysel olarak degerlendirilmesi lazım bilhassa ehliyeti olanların özürlü ehliyeti alır veya alamaz araba kullandırılarak verilmesi gerekir ben bu konuda üzerime düşeni yapmaya hazırım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Bu konu çok önemli... Görüşlerinizi bekliyoruz arkadaşlar

Üye
    kemalcakir19 Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal Çakır
    Son Giriş
    29.09-2016
    Saat
    14:46
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar ben ehliyet alırken Şişli Etfal Hastanesi ehliyet alamaz raporu verdi ve sonra bende Okmeydanı hastanesine gittim ve Okmeydanı devlet Hastanesi Alabilir dedi aslında türkiyede brokrasi farklı işliyor yani X kurumu ehliyet alabilir diyor ama yine X bir kurumu ehliyet alamazsın diyor yani hiç bir şey doğru işlemiyor bir insan engelliyse engelli ehliyeti almalı tabiki engelli ehliyeti almazsa ne ehliyeti alacak başka bir ehliyet alamaz yani Hastanelerdeki doktorların insafiyetine kalmış bizim işimiz

Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon