Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ipkins Avatarı

Son Giriş
    03.02-2013
    Saat
    20:11
    Yaşadığı Yer
    Giresun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar forma yeni üye oldum. Benim bir sorum olacaktı. % 40 özürlü raporum var raporumda şöyle "Sağ el (2) ve (5) parmaklar aganezi sağ kol atrofi ve kısalık mevcut" bu raporumla tekrardan müracaat etsem H sınıfı ehliyet ve özel donanımlı araç için rapor alabilirmiyim. Formu inceledim fakat benim durumum gibi bir yazıya rastlayamadım. Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Üye
    wissory Avatarı

Gerçek Adı
    veli koçyiğit
    Son Giriş
    15.02-2016
    Saat
    15:04
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşım,
    benim de sağ kolda atrofi- brekial pleksus lezyonu - incelik ve kısalık mevcut.Bana verilen raporda "H sınıfı sürücü belgesi alır - otomatik vitesli araç kullanabilir" ibaresi yazıyor. Ehliyetimi aldım ancak elimdeki raporla ÖTV muafiyeti söz konusu değil.Şimdi sen rapor almak için gittiğinde "H sınıfı sürücü belgesi alır - Vites kolu yükseltilmiş otomatik vitesli araç kullanabilir" ibareli rapor alabilirsen hem ehliyet alırsın hem de ötv indiriminden faydalanırsın.Bence bu raporu da alırsın...

Üye
    ipkins Avatarı

Son Giriş
    03.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Giresun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cevabın için çok teşekkür ediyorum. ilk müracaatımda böyle bir rapor alamasam tekrar müracaat etme şansım oluyormu?..

Üye
    wissory Avatarı

Gerçek Adı
    veli koçyiğit
    Son Giriş
    15.02-2016
    Saat
    15:04
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Elbette tekrar rapor alma hakkın var. Diyelim ki ilk raporunda "H sınıfı - Otomatik vitesli araç kullanabilir" ibareli aldın diyelim. Bu raporla ehliyet alırsın. Ancak araba almak için (Ötv indirimli) illaha ki özel donanım ( gaz, fren veya vites kolu ile alakalı) ibaresi olmadan alamazsın. O zaman tekrar rapor çıkarttırmak zorunda kalırsın! ( BENİM GİBİ )

Üye
    İSKENDERCEM Avatarı

Son Giriş
    02.06-2015
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benimde sağ ayak ve koldan sakatlığım var ben geçen yıl rapor aldım raporda h sınıfı ehliyet alabilir özel tertibatlı araç kullanabilir ibaresi var.ben ehliyetimide arabamıda aldım bi sorun çıkmadı.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:33
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    937
    Verilen Beğeniler
    1.231

Ek olarak, bu konuda yetki doktorara verilmiş. yetkili hastaneler'den birinde görevli insan evladı bir doktor bulursanız, sürücü yönetmeliği'ne göre sürücü olmanızın önünde bir engel yok aslında...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ipkins Avatarı

Son Giriş
    03.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Giresun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bugün raporumu aldım arkadaşlar. " H Sınıfı Ehliyet Alabilir ve Özel Donanımlı Araç kullanabilir" yazıyor raporumda. Donanım belirtilmediği için sıkıntı ollurmu. benim özürüm sağ elde. Bu rapora istinaden ÖTV indirimli araç almamın önünde bir engel kalmışmıdır.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    937
    Verilen Beğeniler
    1.231

Hayırlı olsun. Evet, bu raporla vergi istisnalı araç alabilirsiniz.

Raporunuzu bana bulent@engelliler.biz adresime gönderebilir misiniz lütfen. Özel alanları kapatıp, emsal olması açısndan sitede paylaşmak isterim...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    nasibegül Avatarı

Gerçek Adı
    Nasibe
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

bülent beyy ben daha hiç bir hastanede bir insan evladına rastalamadım bize yardımcı olmaları gerekirken yalan dünyayı burnumzdan getiriyorlar bişey bilmeden bilmişlik taslayıp onlara yanıldığını söylediğimzdede azarlıyorlar .

Üye
    byd3m1r Avatarı

Son Giriş
    14.04-2012
    Saat
    16:28
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet bülent bey arkadaşlar haklılar.ben hakkım olan raporu alırken bile doktoru uyarmak zorunda kalmıstım.suç duyurusunda bulunacağım dedim ve hakkım olan raporumu aldım. eğer konuşmasaydım yine %55 verecektiler.

Üye
    ipkins Avatarı

Son Giriş
    03.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Giresun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey en kısa zamanda tarayıp göndereceğim mail ile size.

sag kol ehliyet raporu3 - Sağ kol ve sağ el sakatlığım var. H sınıfı ehliyet raporu alabilir miyim?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    937
    Verilen Beğeniler
    1.231

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Rapor için teşekkürler. Evet, o rapor işinizi görecek: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...abilirler.html