Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    şazi Avatarı

Son Giriş
    12.02-2014
    Saat
    22:35
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    psikitrik rahatsız bi hasta % 40 özürlü raporuyla erken emekli olursa ehliyetine el konulurmu? bilen arkadaşlardan cvp bekliyorummm

Üye
    fatih530 Avatarı

Son Giriş
    21.07-2017
    Saat
    03:49
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    5

bu soruya gelecek cevap bana da lazım...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Eskiden ehliyet iptal ediliyordu, sonra bu uygulama kaldırıldı ve "iptal edilmeyecek" diye düzenleme yapıldı. Ama ondan 2-3 ay sonra yeniden eskiye dönüldü ve psikiyatri nedeniyle malulen emekli olanların ehliyetine el konmaya başlandı. SGK konuyu emniyet'e yazıyır, emniyet de ehliyeti iptal ediyor.

Maalesef durum bu.

Detaylı bilgi: http://www.engelliler.biz/forum/emek...bulunacak.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    şazi Avatarı

Son Giriş
    12.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler...bülent bey,ama bizimki % 40 erken emeklilik olduğuna göre bu yasaya dahil degil heralde?öylemi?? dün tekrar bagkura gittik.ilgili bir memura yönlendirdiler o bile tam bilmiyorum dedi bizi trafik şubeye yönlendirdi.orada bilmiyomuş emniyet müd.e sorun dediler..bugun oraya soracaz..ama siz herkezden bilgilisiniz.. bizimki bu yasaya dahilmi? değil mi? cvbınızı bekliyoruz...

Üye
    nazisam Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    mersin /yenişehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle herkese günaydın bu konu önemli biz engelliler için en azından sorunuzun cevabını bende merakla bekliyorum bülent beyden en azından net olarak yüzde kaç üzerine uygulanıyor ve hastalıkta özel bi gurubu teşkil ediyormu

Üye
    şazi Avatarı

Son Giriş
    12.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey cevabınıza ihtiyacımız var..yarın ona göre başvuru yapcaz..bizim % 40 oranla erken emeklilikte ehliyetimizi alırlarnı? yoksa o kanun malulen emekliler için mi? yani % 60 ve yukarı özür oranı olanlar için mi? acil cvp lütfenn..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Bunun yanıtını net olarak vermem mümkün değil. Bu düzenlemeyi yapan kişiler hastalığı/sakatlığı nedeniyle emeklilik başvurusunda bulunan kişilerin sürücü belgesi alamayacaklarına kanaatt getirdiklerinde bunu emniyete bildirmeyi amaçlamışlar. Maluliyete dair düzenleme içinde yer alsa da, bu yönde bir tasarrufta bulunabilirler...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    şazi Avatarı

Son Giriş
    12.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

anladım..
    bağkurda kurulda bir bayan var o bile tam bilmiyo..ama % 40 la çok mantıksız..malulen emeklilikte zaten %60 la emeklisin.bipolarda %60 demek tedaviye cevap vermeyen demek.zaten onların ehliyeti alınsın kendisi içinde başkaları içinde trafiğe çıkması tehlikeli...bunu sizin öğreneceginiz bir kaynak yokmu?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Hayır, yok.

Üye
    şazi Avatarı

Son Giriş
    12.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya bu haksızlık ama bülent bey.emekli etmemek için ellerinden geleni yapıyolar..tehlikeliyse şimdi alsınlar ehliyeti..özür oranı kağıda yazılıncamı tehlike arzediyo..böyle anlamsız bi durum görmedim..bütün hayallerimiz suya düştü..başka yolumuz yok heralde..

Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    10:36
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    3

psikolojik rahatsızlıklarda kullanılan ilaçlar kişide belilir dikkat kayıplarına hezeyanlara veya halüsülasyonlara sebep oldugundan veya olabiliceğinden ehliyet iptal ediliyor olabilir baskalarının hayatı söz konusu oldugu için

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Konuyla alakası yok ama bir kaç cümle yazmak istiyorum :
    Bende raporumu yukseltmek için psikolojiye girmiştim aldımda, Türkiyede bazı şeyler yavaş işliyor, benim ameliyattan sonra ayak bileklerimi kullanamıyorum şu durumda önceden sağlıklıyken aldığım b sınıfı ehliyetim iptal olması lazım, psikolojiden rapor aldım tapu alım satımlarında hiç bir şey sormuyorlar genç olduğum için herhalde böle bir rahatsızlık olduğunu kestiremiyorlar halbuki 65 yaşını geçtinmi tapu alım satımlarında gunluk aklı başı yerindemi diye devlet hastanesinden rapor istenir.Söyleyeceğim şu ki devlet benim tc numaramdan neyim var neyim yok göremiyormu farzetki ben kötü niyetliyim bu durumda trafiğe cıktım kaza yaptım , taş gibi b sınıfı ehliyetim var.

Üye
    şazi Avatarı

Son Giriş
    12.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

faruk bey dogru yazdıklarınız ama biz emekliliğe başvurunca onlarda emekli edip emniyete bildiriyolarmış..malulende böyleymiş.bizimki erken emeklilik ama korktuk yinede..sizin bi bilginiz varmı bu konuda?koca sitede yazan olmadı.sgknın bile haberi yok..az rastlanınan bir durum..size geçmiş olsun..sagolun..

bülent bey,hala başvuramadık korkumuzdan siz olsanız ne yapardınız..bugun 170 e sorduk.2 gün içinde haber gelcek...

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Ben erken emeliyim ana rahatsızlığım ayaklarımdan, sağlıklıyken aldığım b sınıfı ehliyetim hala duruyor ,ehliyeti h sınıfına çevirmek için tebligat falan gelse gam yememde elimden alıp iptal ederlerse kötü ,ehliyeti alırken verdiğimiz parada yanmış olur.Şazi ehliyet iptal olsaydı forumdaki diğer arkadaşlarında iptal olurdu çünkü herkez araba kullanabilmeleri için h sınıfına gecmekte.söylediğiniz kanun yeni cıkmış olabilir, avrupa birliği yasaları işte.

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ıyı geceler sayın şazi psıkrıyatrı olan kısıler yasal olarak h sınıfı alması zor olur psıkrıyatrı olan kısının hastalık gurubu onemlıdır ornegın psıkoz olan bırıne epilepsi olan kısıye h sınıfı ehlıyet alabılırmı ve alırsa ne olur gunumuzde okadar trfık kazası oluyorkı bu hasta gurubundakı kısıler nasıl sursun hastane her h sınıfı ehlıyet alıcagını soyledıgınde vermeye kalkıyor bende hastanede rapor almaya kalkan bırıne rastladım rapor bolumundekı memur alınması sakıncalı oldugunu soyledı cunku beyın olarak psıkrıyatrı hastaların kaza yapma rıskı normallere gore P0 bana sorasan şazi benım gorusumde mantık kabul etmıyor psıkrıyatrı hastasının arac surmesı h sınıfı alsa bıle bırde sunuda sorgulamak lazım %40 zıhınsel engelı olanda h sınıfı alabılırmı alırsa ne tur tehlıkesı olur

faruk bey her engelı olanlara h sınıfı ehlıyet verılemez sartla ra gore fızıksel engelı olan %90 a kadar olanları devlet verıyor ama sana mantıklı gelıyormu psıkrıyatrı hastasının bırısı mesala ılerı derecede depıresıf bozuklugu olan ve %40 rapor alan bırı h sınıfı ehlıyet aldıgında ne olur bu hastalık grubu sınırsel hasta demek alsa ne olur dusune bılırmısın bu tur kısıler trafıkde canlı bomdadır dımı bılmem katılırmısın bızım memlekette sıstemler cokyanlıs

Sayfa 1 / 3 123 SonSon