Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    TAGI ÇEÇE Avatarı

Son Giriş
    06.11-2015
    Saat
    09:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar ben ilk okul mezunuyum ehliyet almam artık mümkün deyilmiş yeni çıkan yasa gereyi artık ehliyet almam için dışardan okumam gerekmiş varmı böyle bir saçmalık daha düne kadar ehliyet ala bili yordum şimdi ala mıyorum neymiş yasa deyişti ilk okullara ehliyet verilmiyor bu bana daha önceki özürlü ölçütü sınıflandırma yasasını hatırlattı ondada böyle denklem yapılmıştı buradan yetkililere sesleniyorum ya bu yasayı yasa çıktıgı tarihten geriye kalanları kapsamamasını saglarsınız yada yasayı eski haline getirmelerini saglarsınız vede şiddetle talep ediyorum buradan boykot eylemini başlatıyorum katılanlar buradan destek versin

Üye
    umudumvar Avatarı

Son Giriş
    08.07-2015
    Saat
    00:41
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Aylardır haber bültenlerinde ve gazetelerde bu yasanın çıkacağı söyleniyordu zaten,bunun engellilikle alakası yok,bunun ülkemizde binlerce kişinin trafik kazasından ölmesiyle ilgisi var...ehliyetler kolayca alınmamalı zaten...

Üye
    KÜREKÇİ Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:44
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    56
    Verilen Beğeniler
    45

sayın TAGI ÇEÇE Bende ilk okul mezunuyum H sınıfı ehliyet almam için sürücü kursuna baş vurdum alamassın dediler.Bende Trnafik tescil mudürlüyüne mail attım gelen mesaj bu.

B sınıfı sürücü belgenizi sağlık sorunlarınız sebebiyle H sınıfına çevirmek için sürücü kurslarına müracaat etmeniz gerekmektedir, ayrıca H sınıfı için ilkokul mezunu olma şartı bulunmamaktadır

Bilgilerinize.

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: SoiL Mesajı Gör
    ayrıca niye ayrım yapılıyo başlık saçma sapan atılmış
    neden ilk okul mezunu engelliler alabilsin ?
    neden sağlıklı ama ilk okul mezunlarıda alamasın ?
    Sakatlar vergisini ödeyip devletin imkanlarından % 100 yararlanıyor ya ondan böyle pozzzitif ayrımcılık istiyorlar.
    Sizler gibi 3. kata merdivenleri tırmanarak ,okullarda oy kullanmaya gidiyor ya, ondan böyle pozzzitif ayrımcılık istiyorlar. : )

Yasaklı Üye
    Mesut. Avatarı

Gerçek Adı
    mesut
    Son Giriş
    20.03-2016
    Saat
    01:07
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Bencede yasak çok saçma, çözüm ilk okul mezunlarına ehliyet vermemek olmamalı asıl çözüm ehliyetin sürekli değilde süreli olarak verilmesi 5 yılda bir yeniletmek zorunluluğu yani 5 yılda bir sınava girmek buda demktir ki 5 yılda bir bilgileri tazelemek olur ki en doğrusu bu olur gibime geliyor. Tabi sadece ilk okul mezunlarına değil bu çözüm herkes için getirilmelidir. ünv okuyanlarda insan onlarda unutabilir tembellik yapıp bi daha öğrenmek istediği duymayabilirler.

Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    130
    Verilen Beğeniler
    78
    Blog Mesajları
    4

araç kullanmak için diplomaya gerek yok, okur yazarlık kafi, ancak herkesin ciddi bir psikolojik teste tabi tutulması gerekir (sağlık raporu çıkarılırken ki 5 dk lık dr kontrolünü kastedmiyorum-), trafikte o kadar agrasif tipler var ki , resmen terör estirmek için araç kullanıyorlar...

Üye
    Gulsen44 Avatarı

Gerçek Adı
    Gülşen
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

İlkokul mezunları kaza yapıyor diye ehliyet verilmiyorsa,ilkokul mezunlarına alkollü içkide satılmasın o zaman !

Üniversite mezunları da kaza yapıyor ve içiyorlar ilkokul mezunlarıda...

Saçmalığın daniskası başka bi şey değil...

Öyle ilkokul mezunları gördüm ki 10 tane üniversite mezunu cebinden çıkaracak kadar tecrübelliler...Adına diploma denilen bir kağıt parçasındamı tüm marifet ?(üniversitelileri küçümsemiyorum yanlış anlaşılmasın lütfen,sadece ayırımcılık saçmalığına dikkat çekmek için)

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Uzun yıllardır bu uygulamanın hayata geçirileceği söyleniyordu...

Trafik yönetmeliği'nin konuyu düzenleyen 76. maddesi maaalesef H sınıfı sürücü belgesi için ilkokul mezunu olma şartını getirmiş: "F, G ve H Sınıfı Sürücü Belgesi alacak olanların ilkokulu, diğerlerinin en az ortaokulu veya 8 yıllık temel eğitimi bitirmiş bulunmaları" mecburidir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...