Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nedenben Avatarı

Son Giriş
    13.12-2013
    Saat
    01:47
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben omurilik felçlisiyim engelli arabası almayı düşünüyorum ilk önce nerden nasıl başlamak gerekiyo işlemlere lütfen bilenler yardımcı olurlarsa sevinirim

Üye
    Master Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    23:09
    Yaşadığı Yer
    IZMIR
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    31

Öncelikle H sınıfı ehliyet almalısın. Bir sürücü kursu ile görüşmen de fayda var
    Daha sonra genelde Eğitim ve araştırma hastanesinden aldığın sağlık kurulu raporunda
    Özel tertibatlı araç kullanabilir
    H sınıfı ehliyet alabilir
    ibareleri yazması gerekmekte.
    Bu rapor ile araç bayiisine giderek aracını alabilirsin. Bayii halleder işlerini..

Üye
    wedo Avatarı

Gerçek Adı
    WEDO
    Son Giriş
    09.06-2017
    Saat
    01:34
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar unutmayalım engellinin kendisinin araç kullanabilmesi için, raporda engel oranın % 34 in altInda ve % 89 un üzerinde olmaması ve sürekli ibaresinin yazılıması gereklidir.

Üye
    nedenben Avatarı

Son Giriş
    13.12-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilk önce sürücü kursuna mı gidilicek rapor icin hastaneye mi. ben t4 altı parapilejiyim ve sağ el parmaklarımı tam hareket ettiremiyorum rapor oranı ne verirler sizce ehliyet verirler mi

Üye
    wedo Avatarı

Gerçek Adı
    WEDO
    Son Giriş
    09.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

önce hastaneden rapor alman gerekir. % 90üzerinde verebilirler, ancak yinede siz iyi niyetle anlattın ve aracın sizin yaşam kalitenizi arttıracağını, tabii o kolunuzun gücüde önemli onuda kontrol edecekler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    946
    Verilen Beğeniler
    1.237

wedo, raporda bir alt sınır söz konusu değil. Önemli olan tek şer rapordaki ibaredir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    wedo Avatarı

Gerçek Adı
    WEDO
    Son Giriş
    09.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent, 2 hafta önce arcımı değiştirirken yeni aldığım raporumda yaşadığım bir aksaklık sonucu, trafik şube müdürü ile yüzyüze konuyu görüştük onun bana verdiği bilgiye dayanarak oranların olması gerektiği bilgisini aldım.H sınıfı ehliyet alabilmek için Alt sınır %35 üst sınırın %89 oranında olması gerekiyormuş.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    946
    Verilen Beğeniler
    1.237

Külliyen hatalı bir bilgi. Hiç bir dayanağı yok.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    nedenben Avatarı

Son Giriş
    13.12-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

abi bu sabah tıp fakültesine gidiyorum rapor icin bakalım ne olacak ne diyecek doktorlar.

Üye
    nedenben Avatarı

Son Giriş
    13.12-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

%97 özür oranı ile tıp fakültesiden tam kurul kararı ile h sınıfı ehliyet alabilir özel tertibatlı arac kullanabilir raporumu aldım şimdi nasıl ilerleme yapmam lazım önce ehliyet almam mı gerekiyor yoksa ehliyet olmadan da aracı alabilir miyim ehliyet almamda ve aracı kullanmamda özür oranımın %97 olmasının engeli olur mu bilen arkadaşlar lütfen cevap yazarsa sevinirim

Üye
    mbozbas Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa BOZBAŞ
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla / Fethiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

wedo;

merhaba wedo arkadaş
    ben % 98 raporluyum ve kullanıyorum kendim . neye istinaden yazdınız bu oranları %34 altı % 89 üzerini.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    946
    Verilen Beğeniler
    1.237

Önce ehliyet almalısın. Sonra özel donanımlı aracı vergi istisnası ile satın alabilirsin...

Not: Raporu noterde çoğalt ve o nüshaları kullan. Asla orjinali verme.

Üye
    nedenben Avatarı

Son Giriş
    13.12-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm bülent abi raporu tıp fakültesinde tastik onay da cogaltıp aslı gibidir kaşesi vurdurdum bunlar gecerli olur mu. birde sürücü kursu ile şimdi görüştüm benim raporum da h ehliyet alabilir gaz firen elden kumandalı özel tertipatlı arac kullanabilir yazıyo ama kurstaki bayan bu rapor ehliyet alman icin arac almak icin başka bir rapor daha alman gerekli diyo böyle bir şey var mı yoksa kusdaki bayan beni yanlış yönlendirme mi yapıyo lütfen bilenler bena akıl versin

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    946
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Evet, o nüshalar geçerlidir. Aslı her zaman sende kalsın. Asla aslını kurumlara verme. Gerekirse noterde çoğalt, onları kullan.

Raporda "h ehliyet alabilir gaz firen elden kumandalı özel tertipatlı arac kullanabilir" ibaresi varsa o raporla hem ehliyet hem de araç alabilirsin. Aksini söyleyen kişi yanlış söylemiş. Yeni rapor alsan orada ne yazacakmış, "vallahi h sınıfı sürücü belgesi alabilir" mi!?