Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cem.duru Avatarı

Gerçek Adı
    Cem Duru
    Son Giriş
    05.01-2012
    Saat
    08:18
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selamlar Ben Güneydoğu gazisiyim Çatışmada her iki kolumdan yaralandım ve iki dirseğimdede hareket kısıtlılığı var
    05.12.2006 yılında H Sınıfı ehliyet alır Özel tertibatlı araç kullanabilir raporu aldıydım.
    Şu an kullandığım aracım normal plakalı ve otomatik vites.aracımı değiştirmek istiyorum bu raporu kullanarak fakat bazı arkadaşlar ve ankarada bulunan durmuş usta ile görüştüm iki kolundan sakat olduğun için TSE raporunu onaylamayabilir dedi bende vergi dairesi TSE ile görüştüm donanım olduğu takdirde bizden problem olmaz dediler sizin fikrinizi almak istedim.bu konuda bana bilgi verebilirseniz sevinirim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Nasıl bir özel donanım gerekli araç kullanmanız için?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    cem.duru Avatarı

Gerçek Adı
    Cem Duru
    Son Giriş
    05.01-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dumuş usta senin otomatik vitesi sola kolla alırız dedi
    bu işe kalkışmadan iyice araştırmak istiyorum sonra mevcut B Sınıfı ehliyetimde gider

TSE de görüştüğüm kişiler bi tertibat yaptır yeterli olur dediler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Vitesi sola aldırmanın kullanım açısından ne faydası olacakmış size?

Anladıım kadarıyla dekor olsun diye bir donanım takmak zorundasınız. ÖTV istisnasından yararlanabilmek için? Eğer öyleyse, bu donanım bir soruna yol açmaz...

Yalnız, vergi avantajından yararlanabilmek için H sınıfı sürücü belgesi lazım. Varolan B'yi H'ye çevirmek için de yeni rapor ve sürücü kursu süreci gerekli. Bu aşamada H sınıfı sürücü belgesi almakta sorun yaşamayın? Malum, bizde doktorlar ceberrut olabiliyor çoğunlukla.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    cem.duru Avatarı

Gerçek Adı
    Cem Duru
    Son Giriş
    05.01-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent Bey ben normal vites araç kulanmada zorlanıyorum.otomatik vitesde sıkıntım yok.malum kanunlar
    ayrıca raporum sürekli ve 05.12.2006 da aldım bu rapor geçerli dediler herhalde bi sıkımtı olmaz demi
    ayrıca bilgi verdiğiniz için çok teşekkür ederim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Elinizdeki raporla varolan B sınıfı ehliyetinizi H sınıfına dönüştürüp dönüştüremeyeceğinizi bence emniyet'e sorun. Onlar "olur" derse, o zaman sürücü kursuna yazılıp H sınıfına başvuru yapaabilirsiniz. Ama onlar ille de yeni rapor diye tutturursa, o zaman yeni rapor almanız şart olur...

Üye
    cem.duru Avatarı

Gerçek Adı
    Cem Duru
    Son Giriş
    05.01-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

anladım bülent bey çok teşekkür ederim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Cem bey, gelişmeleri bu başlıkta paylaşırsanız çok güzel olur...