Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mustafa_77 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    21.10-2013
    Saat
    23:26
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    iyi günler bilgi verirseniz sevinirim
    bababım %60 raporum raporu var h ehliyeti alabilir ötv indiriminden yararlanabilir diye.
    sorum şu
    1- benimnde %55 oranında vergi indiriminden yararlanabilmek için raporum var. bende bababın ötv indirimden aldığı arabayı kullanabilirmiyim

2-kendi raporumla araba alabilrimiyim

Üye
    wissory Avatarı

Gerçek Adı
    veli koçyiğit
    Son Giriş
    15.02-2016
    Saat
    15:04
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1- Çok net değil ama, yeni yasal düzenleme ile kullanabilirsin: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...al-edildi.html

2- Senin raporunda da h sınıfı ehliyet alır- ötv muafiyetinden faydalanır/ özel tertibatlı araç kullanır ibaresi olur ise alırsın.(sadece ortopedik engelliler ile % 90 ve üzeri olanlar için ötv muafiyeti geçerlidir.+ kendi adına araba almak için H sınıfı ehliyet şart)

Üye
    mustafa_77 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    21.10-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İyi günler benim bir sorum olacak cevaplarsanız sevinirim.
    Babamın yüzde 60 raporu var otomatik vites araç ve özel tertibatlı araç kullanabilir ibareli.

babam sağ ayak kullanabiliyor ama sol ayağı daha kuvvetli onda daha rahat kullanır diye düşünüyoruz.h ehliyetini bu hafata sağ ayakla sınava girerek aldı.şimdi arac almayı düşünüyoruz.benim bildiğim özel donanım varsa kişeden başka ve h sınıfı ehliyeti olamayanlar kullanamaz diye ama trafik şubeyi aradım onlarda gaz pedalını sola almakta sıkıntı olmaz falan dediler.bende diyorumki ötv den otomatik vites araç alalım o zaman bende kullanabiliyorum rahatlıkla eğer babam kullanamazsa rahat bir şekilde gidip tertibat taktırayım diye düşünuyorum.bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim..

saygılarımla iyi çalışmalar..

Üye
    BAYRAK Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin BAYRAK
    Son Giriş
    09.08-2017
    Saat
    16:43
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mustafa bey , sizin engel durumunuz nedir. Sizinde H ehliyetiniz var mı? bunları açıklarsanız size net yardımcı olabılırım.

Üye
    mustafa_77 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    21.10-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hüseyin bey benim h ehliyetim yok b ehliyetim var sadece babamın alacağı aracı ben de kullanabilirmıyım gaz pedalını eğer babam kullanamazsa rahat bir şekilde gidip gaz pedal tertibatı taktırsam bu işlemi tescile bildirmem gerekirmi

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Araçta özel donanım olacaksa, araç sahibi ile kendisi gibi H sınıfı sürücü belgesi olanlar dışında kimse kullanamaz
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...