Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    pasam Avatarı

Gerçek Adı
    halil
    Son Giriş
    10.09-2017
    Saat
    15:35
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    engelli araç park kartı nereden çıkartabılırız nereye basvurabılırız bu kartlar özel otoparklarda gecerlı olacakmı butun otoparklar özele ıhale edılmıs bılgılerınıze tesekkur ederım

Üye
    ozgurarslan42 Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür Arslan
    Son Giriş
    27.07-2012
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engelli araç park kartı diye bişey yok diye biliyorum,istanbulda iseniz aracınız zaten engelli plasına sahipse isparktan yaralanıyorsunuz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Bu konuya dair detayar bikaç haftaya ortaya konur. Emniyet Genel Müdürlüğü bir düzenleme yapacaktır...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    deryaaslanturk Avatarı

Gerçek Adı
    Derya
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    15:21
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    0

Ama ben şimdi en çok neyi merak ediyorum biliyormusunuz.
    Önüne gelen gidip o kartlardan alacak ve bizler özellikle park yerleri konusunda büyük sıkıntılar yaşıycaz. Asıl sorun bence şu anda bu. Herkes kızımın oğlumun eşimin dostumun diyip o kartları almayı başarırsa bizler ne yapcaz bunu düşünelim. Bu kartları kimlere verecekler acaba. Engelli aracı olanlaramı yoksa evimde engelli var diyen kişileremi. Bunun kontrol altına alınması lazım. Bakcaz ve görcez.

Üye
    gazi78 Avatarı

Son Giriş
    06.08-2015
    Saat
    12:47
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

deryaaslanturk,Arkadaşıma yürekten katılıyorum, bundan sonra ikili sürtüşmelere hazır olun derim.Saygılarımla

Üye
    jonjon Avatarı

Gerçek Adı
    GöKHaN
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    12:49
    Yaşadığı Yer
    Ankara/ümitköy
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    14

Ben bu sebepten sökmeyeceğim plakayı .. şurdan bi örnek vermek istiorum , kaymakamlığa gittim normal bi araçla kapıya yanaştım kapı açılmadı neyse bekledik kapıya memur kulübeden çıkıp geldi dedim abi engelli parkı varmı ? cevap olarak araba engellimi dedi , yok ben engelliyim dedim , giremezsin o zamn dedi ve neyse geç şöle deyip yer gösterdi ve kapıyı yine açmadı .. aracımı aldım yine kaymakamlığa gittim aracın burnu kapıya yaklaşınca kapı kendiliğinden açıldı ne hikmetse , girdim içeri yine aynı memura bi slm verdim geçtim park ettim aracı işime baktım .. şimdi memur gelecek kapıda kartını soracak onu göster, aracı park ederken kartı göğüse koy milletin gözü görsün ohoo bir sürü iş.. niye kendinizle barışık değilsinz niye bu ayrıcalığı kullanmıyorsunuz .. araçtan inince o yaratık görmüş bakışlar,acımalar devam edecek alışın bence ..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Önüne gelene verilmeyecektir tabii ki bu kart. Suistimal edene de bir ceza yaptırımı olacaktır emin olun.

Bu kart uygulaması her ama her açıdan çok daha iyi. Böylece park hakkı arabaya değil sakat kişiye verilmiş olacak... Hele bi uygulamayı görelim...

Ve, plakada damgalı gezmek isteyen arkadaşlar bunu yapmaya devam edebilirler. Kimse kimseyi zorlamıyor plakandaki damgayı kaldır diye... Hatta, isteyen tüm arabayı sakat işareti ile donatsın...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    buzdan Avatarı

Son Giriş
    08.03-2013
    Saat
    15:42
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

deryaaslanturk;

kesinlikle katılıyorum karayolları genel müdürlüğü bu konu hakkında çalışma yapacaktı haberi dinlerken. ve bunun için onlara mail atmak faydalı olacaktır. kanaatindeyim. benim arabam yok ama arkadaşlardan duydum. arabanın içinde engelli kimse yok ama engelli parkını park edenleri

Üye
    deryaaslanturk Avatarı

Gerçek Adı
    Derya
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    15:21
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    0

Biraz önce okudum. H Grubu ehliyeti olan herkese arabası olsada olmasada Park Yeri kartı vereceklermiş. H Grubu ehliyet almak o kadar kolayki oysa. Aracını tescil etmeyenlere bence vermemeliler bu kartı. Çünkü araçta engelli olsada olmasa da kartı ele geçiren park yerlerimize konacak. Ve mağdur olan biz engelli sürücüler olacak. bende bir süre özürlü işaretini kaldırmayı düşünmüyorum bu nedenle. Umarım insanlarımız engelli park yerinin anlamını ve önemini idrak eder ve bizim bu hakkımıza göz dikmez.
    Bu konuda çok sıkıntı yaşıycaz çok.

Üye
    bilgeadam Avatarı

Son Giriş
    20.07-2017
    Saat
    14:15
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aslında durum daha vahim olacak nasılmı 3 üncü dereceye kadar hısmı olanlar engelli içinde olsun olmasın o aracı kullanacakmı kullancak bu sefer ne olcak engelli araçlarını sağlıklı kişiler kullanacak kullanınca ne olacak bizim park yerlerimize engelli olmayan vatandaş park edecek zaten şu an çekiyolar o park kağıdının sahtesini biile yapar camın önüne koyarlar bizim vatandaşımız benim plakamın amleminden memnunum elimle işaret ediyorum görmedikleri zaman bütün yerler benim oluyor plakamın amlemini gizleyince sağlıklı insanmı olmuş oluyorum

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

Sakat biri de arabasını eşine, arkadaşına vs vermiş o gün mesela. Vatandaş sağlam peki bu da mı kullanacak engelli park hakkını?

Sakat kimse park onun hakkı yani Aracın değil

hepsi birbiriyle baglantılı bunların yani.
    Ama sorun değil bu da sizler açısından. Plakanızı değiştirmeme hakkınız mevcut. İsteyen değiştirmez plakasını olur biter. Rahat olun.

Rekuya not: hayatımın anlamını kaybettim üleyn diorsun ha buyur hanfendi İş çok

Üye
    PARAPLEJI 27 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    08:53
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bende yeni araç aldım. özellikle eski plakayı takacam. normal plaka olursa adam nerde bilsin engelli olduğunu... engelli plakası olunca da çoğu kişi hürmet ediyo.. eski bir şoför olarak kendimden biliyom.

Üye
    bilgeadam Avatarı

Son Giriş
    20.07-2017
    Saat
    14:15
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

araç olarak düşünmeyelim engellilere su elektrik doğalgaz otobüse bedava seyahat etmek aklına gelebilcek engellilere tanınan haklara sağlıklı vatandaşlar bizden önce konmakta üstüne yoktur ama kendilerini saklamaktada üstlerine yoktur

Üye
    Rekursion Avatarı

Son Giriş
    18.03-2017
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    Alamanya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: deryaaslanturk Mesajı Gör
    Herkes kızımın oğlumun eşimin dostumun diyip o kartları almayı başarırsa bizler ne yapcaz bunu düşünelim. Bu kartları kimlere verecekler acaba. Engelli aracı olanlaramı yoksa evimde engelli var diyen kişileremi. Bunun kontrol altına alınması lazım. Bakcaz ve görcez.
    bu kartlar sadece ve sadece sakatligindan dolayi öyle bir park yerine ihtiyac duyanlara verilmelidir!!!... sürücü belgesinin sinifiyla, arabayla, yakinlarla falan alakasi olmamalidir... ayrica, artik araclarimizi diledigimiz kishilere kullandirtabilioruz diye seviniorsunuz, di mi?... yanlish anlamadiysam sinirlar kalkti... peki ya yakinlariniza teslim edeceginiz engelli plakali araclar icin gecerli degil mi bu endishen?... öyle bir plakayla etrafta cirit atan saglikli yakinlarin, engelli otoparklarindan istifade etmiceklerinin garantisini kim vericek?... bence bu konuda park karti plakadan daha da iyi gecicektir o tür istismarlarin önüne... kartin sahibi kartini yakinina vermeyebilir, peki ya plakayi ne yapicak, arabayi yakinina vermeden önce sökücek mi plakayi?

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Kalem Mesajı Gör
    Rekuya not: hayatımın anlamını kaybettim üleyn diorsun ha buyur hanfendi İş çok
    evet kalemjim, cok ish görünüyor gercekten ....

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: bilgeadam Mesajı Gör
    aslında durum daha vahim olacak nasılmı 3 üncü dereceye kadar hısmı olanlar engelli içinde olsun olmasın o aracı kullanacakmı kullancak bu sefer ne olcak engelli araçlarını sağlıklı kişiler kullanacak kullanınca ne olacak bizim park yerlerimize engelli olmayan vatandaş park edecek zaten şu an çekiyolar o park kağıdının sahtesini biile yapar camın önüne koyarlar bizim vatandaşımız benim plakamın amleminden memnunum elimle işaret ediyorum görmedikleri zaman bütün yerler benim oluyor plakamın amlemini gizleyince sağlıklı insanmı olmuş oluyorum
    aracindan da, park kartindan da, plakandan da sen sorumlu olucaksin... yakinlarinin kötüye kullanmasina izin vermiceksin... bahsettigin sorunun aractan tamamen bagimsiz olan park kartiyla ne alakasi var?... öyle bir karti amaci dishinda kullanmak isteyen hisimlar, plakayi kullanamicaklar mi?...

Üye
    sehay Avatarı

Gerçek Adı
    şenol
    Son Giriş
    03.09-2015
    Saat
    00:51
    Yaşadığı Yer
    ankara batıkent
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar işin birde ekonomik tarafı var. bizim evde tek araç var ve ben o aracı oglumla birlikte kullanmak zorundayım. o yüzdende engeli plakası almamıştım. ihtiyaç hasıl oldugunda yapı marketten sakat amlemi alıp ön cama koyduktan sonra yanınada özürlü kimlik kartımıda iliştiriyorum. olaya birde bu yönden bakın.

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon