Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    esra baltacı Avatarı

Gerçek Adı
    Esra
    Son Giriş
    01.09-2013
    Saat
    13:48
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arac aldıgımız bayılerın bılgısı vardır konu hakkında sanırım.(diye dusunuyorum)

Üye
    KÜREKÇİ Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    16.12-2017
    Saat
    13:32
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    56
    Verilen Beğeniler
    45

Ben İstanbul edirne kapı Toplu taşıma hizmetleri müdürlüyünden bir ay önce park kardını aldım.

Üye
    beldibi35 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa uslu
    Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    15:43
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bi forum sitesinde bu konuyla ilgili bir yazı vardı ;

galiba şimdilik 2-3 ilde (pilot uygulama) denenecek ve aksatlık ve gerekli düzenleme yapıldıktan sonra tüm illerde yürürlüğü girecek diye yazıyordu...bende süresi dolan arabamı değiştirmek istiyorum ve bi araştırmıştım...

Üye
    mddoruk Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet deniz doruk
    Son Giriş
    02.01-2012
    Saat
    20:59
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben aracı 28 aralıkta aldım araç park kartını da trafik denetleme şube müdürlüğünden araç ruhsat fotokopisi ve kimlik belgesiyle aldım
    anladığım kadarıyla ruhsatın özürlü aracı olduğunu bildirmesi gerekiyor A3 ebadında bir karton ön tarafında özürlü logosu ve park kartı olduğu yazılı arka tarafta özürlü fotoğrafı ve kimlik bilgileri yer alıyor

Üye
    alifatih1958 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    08.04-2017
    Saat
    14:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/B.Çekmece
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Sol ayağımdaki sevgili dostum polio sekelimden ötürü sahip olduğum H sınıfı ehliyete binaen Türkiye Sakatlardan Derneğinden, İstanbul Büyükşehir Belediyesinden çıkartmış olduğum özürlü park kartlarıma Emniyet Müdürlüğünden aldığım bir yenisini ekledim. Özellikle belediyeden çıkartmış olduğum park kartı benim işimi fazlasıyla görüyordu lakin geçen ay Bursa'da trafik polisi "bu kart sadece İstanbul için geçerli" şeklinde gereksiz bir ukalalık yapınca (sanki sakatlık halim sadece İstanbulda devam ediyor, İstanbul ili sınırları dışına çıkınca sakatlığımdan hiç bir eser kalmıyor) bugün de İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'ne bağlı Zeytinburnu Ambarlar/Demirciler Sitesi bölgesinde yerleşik A Bölgesi Trafik Ekipler Amirliğine saat 15,30 sularında müracaat ederek yaklaşık yarım saatlik bir beklemeden sonra Emniyet Teşkilatı tarafından düzenlenen resimli, mühürlü ve üç yıl için geçerli "Özürlüler İçin Park Kartı"mı almış bulunmaktayım. Kartın düzenlenmesine ait şartlar Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'nün web sitesinde yer alıyor. H sınıfı ehliyet sahibi olanlar sadece 2 fotoğraf ve ehliyet aslı ile fotokopisini ibraz ederek bu kartı ücretsiz olarak alabilmektedirler. (TC kimlik nosu açısından nüfus kağıdınızın da yanınızda bulunmasında fayda var) Kartın geçerlilik süresi bitiminde de yenilenmesi için kart vermeye yetkili birime bir dilekçe ile müracaat edilmesi gerekmektedir. Umarım bu bilgiler diğer arkadaşlarımızın da işine yarar.

Üye
    YUSUF3525 Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf aydın
    Son Giriş
    22.02-2013
    Saat
    10:07
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle herkese merhabalar sisteme yenı uye oldum. sormak istediğim şey çalışmakta oldugum fabrıkada park alanına şef amir usta dışında kimse aracını park edemiyor yasakmış.fakat benim aracımı içeriye park için izin vermıyorlar bunula ilğili herhangibir kanun varmı var ise paylaşırsanız sevınırım.

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:44
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

böyle bir kanun yok, hele özel bir işyerinde pek seni dinleyen olmaz, kanun la değilde fabrikadaki yetkililere durumunu izah ederek arabanı park edebilirsin.engelli arabası var galiba sende.

Üye
    gokay Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    23:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Park kartı için Göztepe trafik denetlemeye müracaat ettim. Kendime ait engelli aracım ve H sınıfı ehliyetim var ama hala benden özürlü heyet raporu istiyorlar. Eskide olsa olurmuş. Özürlü kimlik kartı da olmazmış. Bu manyak prosedürleri nasıl çıkarıyorlar anlamıyorum. Araç kendi adıma ve H sınıfı ehliyetim var daha ne olsun ki? )

Üye
    boodi Avatarı

Gerçek Adı
    bülent
    Son Giriş
    21.05-2017
    Saat
    10:30
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

umarım benim gibi düşünen insan çok olurda bu sorunlarla karşılaşılmaz engelli iki oğlum var ikinci el bir araç aldım ve çocuklarımın engelini hiç kullanmadım bile bana faydası mtv muafiyeti yıllık 120 tl içinmi oto park ücreti 5 tl içinmi ki zaten çok fazla otoparka ihtiyaç duyan biri değilim dolayısı ile benim feragat etmem belki gerçekten ihtiyacı olanlara yarar diye düşünüyorum

Üye
    ÖZGÜR AYYILDIZ Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZGÜR AYYILDIZ
    Son Giriş
    06.11-2015
    Saat
    09:25
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar Halil Bey; Öncelikle bu özürlü park kartına sahip olmak için H sınıfı ehliyete sahip olmak gerekiyor. Eğer ki var ise, Ruhsat fotokopisi, ehliyet fotokopisi, fotoğraf (2 adet), Tam Teşekküllü hastaneden alınan Özürlü raporunuzun aslı ve fotokopisi ile birlikte Kurtuluş Ekipler Amirliğine gidiyorsunuz. en fazla 10 DK. bir işlemden sonra hemen "ÖZÜRLÜLER İÇİN PARK KARTI" nızı alabiliyorsunuz.
    Bu kart ile Kamu Kuruluşları, Hastaneler ( kamu,özel farketmez), alışveriş merkezleri, ana yollarda bulunan özel otoparklarda (engelli parkı yeri boş ise) park edebilirsiniz. Kartın üzerinde resminiz ve plakanız olması sebebiyle, bu kart başka araçlarda kullanılamaz... Sevgiler, Saygılar.....

Üye
    alifatih1958 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    08.04-2017
    Saat
    14:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/B.Çekmece
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Gökhan bey trafik denetleme şube müdürlüğünün web sayfasında istenilen belgeler sayılırken şöye denmektedir(ilgili kısım)
    -H Sınıfı Sürücü Belgesi Sahipleri için ;
    - Vesikalık fotoğraf ( 2 Adet)
    - Ehliyetinin aslı ve fotokopisi
    - Kendisi yerine başvuran vekili ise noterden alınan vekaletnamenin aslı ve fotokopisi
    -Vasisi ise ilgili mahkemeden alınan karar aslı ve fotokopisi
    Görüldüğü gibi burada rapordan hiç bahsedilmemektedir.
    Ben mesela Zeytinburnu'nda bulunan A bölgesi ekipler amirliğinden aldım ve benden böyle bir şey istenmedi.
    Sanırım ilgil memur prosedürü bilmiyor. Kendilerine bu hususu hatırlatın veya siz de gidip A bölgesi ekipler amirliğinden alın. İlle de "gidip ikametgahına yakın ekipler amirliğinden alın" denmiyor.
    İşiniz rast gitsin.

Üye
    44mustafa44_ Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    14:22
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    4

benim %57 raporum var ama ehliyetim b sınıfı ben bu karttan faydalanamıycakmıyım şimdi ehliyeti rapor almadan önce almıştım

Üye
    peyami Avatarı

Son Giriş
    01.10-2015
    Saat
    18:41
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

44mustafa44_;

bende aynı durumdayım.yüzde 65 raporum var engelliyim ama b sınıfı ehliyet var h sınıfı değil.engelli park kartı alamazmıyım?

Üye
    44mustafa44_ Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    14:22
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    4

bende aynı sorunun cevabını arıyorum ama ilgilenen olmadı

Üye
    bitter çikolata Avatarı

Gerçek Adı
    büşra
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    daha ne kadar saçma sapan maddeler bulup bızler ııcın zor olanı önümüze süreceklerrr

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon