Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    indian Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    25.08-2015
    Saat
    21:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ensar arkadaşımıza bende katılıyorum.

Plakalardan engelli işaretinin kaldırılıp Park Kartı sistemine geçilmesi iyi olmaktan ziyade daha kötü bir uygulama. Ensar arkadaşımızın belirttiği problemler gün geçtikçe daha da artacaktır. En gelli park alanları göz göre göre işgal edilecek ve biz hiç bir şey yapamayacağız.

Bizlerin işlerimizi kolaylaştırmak için birşeyler yapmamız gerekirken bu uygulama tamamen zorlaştırmak adına olmuş..

Üye
    alcatel Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    13:19
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

alışveriş merkezlerindeki özürlülere tahsis edilmiş yerlere hak sahibi olmadığı halde "şark kurnazlığı" ile park eden öküzler bir yana, hak sahibi olup da "başka özürlülerin canı cehenneme" diye düşünüp 2 araçlık yer işgal eden özürlülerden daha çok şikayetçiyim. hatta bu tip özürlüler için plakaaya "beyin" resmi koyulmalı, "beyin özürlü" olduklarını tescil etmek için :-)

Üye
    hashanozkan Avatarı

Gerçek Adı
    hasan
    Son Giriş
    29.07-2012
    Saat
    10:49
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi günler. %90 ve üzeri özürlülük ile ÖTV den muaf olarak alınan araçların plakalarında özürlü işareti bulundurmak zorunlu mu?(Saçma geliyor çünkü o özürlülük oranına sahip bir kişi araç kullanamaz illa sağlıklı bir kişinin kullanması gerekir.Ve dolayısıyla plakada özürlü işareti olmamalı)

Teşekkürler..

Üye
    Maki Avatarı

Gerçek Adı
    maki
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    22:49
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayır kaldırıldı özürlü işareti

Üye
    seçilburgaz Avatarı

Son Giriş
    15.04-2016
    Saat
    14:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hashanozkan;

Hasan Bey %90 özürlüyüm ve B sınıfı ehliyetim var. Araba kullanıyorum. Lütfen bilmeden yargılamayın. Bu arada aracım ÖTV den muaf değil.

Üye
    CAMEL Avatarı

Son Giriş
    29.10-2017
    Saat
    22:35
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

özürlü ableminin kaldırılması çok isabetli plakadaki engelli işareti bazıları için gurur kaynağı ve trafikte rahat hareket ederim düşüncesi devlet için ise indirimli olan bu araçlara bu damgayı kullanmak engelli olmayanların kullanmasını engellemek takibini yapmak fakat bu konu okadar çok tartışıldı ve sonunda en doğru olan karar verildi. Biz engellilerde plakadaki bu işaretin arkasına sığınarak ben engelliyim bana yol verin gibi düşünmek yerine trafik kuralları herkes için eşittir. Felsefesi ile hareket etmek, öte yandan bu plakanın çok insanı rencide ettiği araba alamadığı görülüyor şimdi ise daha büyük hacime sahip araçları bile sürmemizin önü açılıyor bu ablemin plakada bize daha fazla sorun çıkaracağına inanıyordum. Bunu tartışmaya gerek yok zaten kaldırıldı. Plakalarda alman, rus veya doktor polis, katil, eşcinsel, falan yazmasını hiçbirimiz istemeyiz ozaman bu kişiye özel bir durumdur plakayda bu ablemin olması çok saçma. Saygılarımla..

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Avcılar
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    32

@camel,

Plakadaki amblemin kalkmasıyla yüksek hacimli araba kullanmanın bağlantısını kuramadım.
    Öte yandan plakada amblem var diye de kimsenin araba almamazlık yaptıgını duymadım.
    Bu plakaya en çok sevinenler, burdan bir arkadaş yazmıştı;
    "Arabadan indiğimde kimse engelli oldugumu düşünmüyodu ve şaşırıyolardı" gibi bi söz söyleyenlerdir.
    Yani anlayacağınız engelli oldugu pek belli olmayan yada ailesinden birinin yerine kullananlara yaradı.
    Gerisi hikaye....

Üye
    CAN_KUŞ Avatarı

Son Giriş
    29.09-2017
    Saat
    14:11
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ozel tertıbatlı aracımı sadece kardesım kullanabılır dıye ruhsatta yazdırabılırmıyız.
    tek ıstedıgım aracımı kardesımınde kullanabılmesı sadece kardesım...bunu
    yapabılırsem nasıl yapıcaz hangı yolu ızlemelıyım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Damgayı seven arkadaşlar, neden araçlarının her yerine sakat olduklarını belli eden stikır yapıştırmıyorlar? İlle plakada olması gerekmez ki kendinizi belli etmek için. Arka bagaj kapağına, ö tampona, yan camlara... nereye istiyorsanız stikır yapıştırabilirsiniz. Bir allah kulu da çıkıp "bu ne" demez, merak etmeyin...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Avcılar
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    32

Plaka varken bi şey mi söylediler ?

Üye
    belarus prensi Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    07.08-2015
    Saat
    14:10
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın KALEM her şeyi anladım da şimdi özürlü araç alırken ötv vergisinden kaçmak için sonra bedava otopark için vb gibi birçok alanda engelliyim diye ENGELLİ RAPORU alırken damgalı inek olmuyoruz da hatta yeri geldiğinde raporu yada rapordan elde edilen belge ve belgeleri karşımızdakileri muhataplara gözüne sokar gibi gösterirken engelli olmamızdan dolayı gurur duyuyoruz da plakamızda engelli amblemi olunca mı gocunuyoruz eziliyoruz ben anlamadım ben şahsen engelli olduğumu görenlerden utanacak olsam vallahi billahi rapor da almam canım ozaman da damgalı eşşek olmuyor muyuz

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

belerus prensi, sahiden de bu söylediklerin hiç aklımıza gelmemişti! Boşu boşuna bu başlığa 500 tane mesaj yazılmış desene. Sen bi mantık kurdun, bütün fikrimizi değiştirdik senin bu yazdıklarınla...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    CAMEL Avatarı

Son Giriş
    29.10-2017
    Saat
    22:35
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey'inde dediği gibi ablemi kullanmak isteyen arkadaşlar herhalukarda kullanabilir. ama bu ablemi istemeyenler için iyi bir gelişme demek istiyorum. herkesin engellilik derecsine saygım sonsuz. bu durum herkes için iyibir gelişme olmuş. sağlıklı huzurlu günler dilerim..

Üye
    gokay Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Beni bu plakada rahatsız eden iki şey vardı. Birincisi gaspçılara buyrun gelin işareti olarak görmemdi. İkincisi ise solladığım veya yol istediğim çoğu araba plakaya bakıp hazmedemeyip tekrardan beni geçmek istemesi ve bununda trafiği daha tehlikeli hale getirmesiydi kendi adıma.

Üye
    gtrcgokhan Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan Öz
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    belarus prensi;
    sonuna kadar katılıyorum. sakat damgalı plaka kullanmıycaz ama park kartını alıp cama yapıştırcaz bu ikisi aynı şey olmuyor mu sakat olmaktan bu kadar rahatsızlık duyuyorsak öyleyse ötv, mtv muafiyetli araç da almayalım sakat değiliz ya malum valla ben kendi aracımın plakasına o işareti koydurmayı düşünüyorum kim ne derse desin

alcatel;
    ilahi eksik söyledin. beyin işaretinin üzeri çizilmeli ki beyin olmadığı anlaşılsın

Sayfa 29 / 32 İlkİlk ... 192526272829303132 SonSon