Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    alcatel Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    13:19
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    kısa bir bilgi. araç alımı esnasında sağlık kurulu raporunda 1 asıl 3 adet de noter onaylı fotokopi istediler. Ankara röno mais istedi ve dediklerine göre de vergi dairesinden istiyorlarmış. (raporun noter onaylı 5 adet nüshasının maliyeti de 90 tl-bilginize)

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Ben tek bir nüsha ile hallettim işlemlerimi. Orjinalini vermedim, noter onaylı bir nüsha iş gördü...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    umudum25 Avatarı

Son Giriş
    08.09-2017
    Saat
    19:04
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben raporun fotokopisini vermiştim noter onayı dahi olmadan benden kimse onaylı istemesi.

Üye
    Pegasus Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    18:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    19

Bugun Istanbul Gayrettepe deki Emniyet Mudurlugune gidip plakayi degistirdim. Ilgili departmandaki memurlarla konustugumda ilginin sinirli oldugu ve benim kartimdaki 168 nolu ifadenin Istanbul genelinde su ana dek gerceklesen degistirme oranini yansittigini soylediler. Her seye ragmen aracimdan o damgayi buyuk bir zevkle cikarip attim ve bu konunun duzeltilmesi icin her kimin en kucuk bir emegi varsa kendilerine tesekkur ediyorum.

Park karti olarak verilen kagit son derece ilkel. Onumuzdeki donemlerde umarim daha cagdas cozumler uretilir. Zira verilen sey uzerine resmimizin yapistirildigi kaseli bir kagittan ibaret. Gidip pvc kaplatilmasi gerekiyor. Oysa bu kartlar daha dayanikli ve hos bir malzemeden yapilabilirler kolaylikla.

Herneyse. Bu yeni plakalarim trafikte herkesle esit oldugum duygusunu hissettiriyor. Arabamdaki o damgadan kurtuldugum icin gercekten cok mutluyum...Emegi gecen herkese tekrar tesekkurler...

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:27
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    59
    Blog Mesajları
    10

Her ne kadar o amblem beğenilmese de faydalı olduğu da anlaşılacaktır kanımca.. (plakamda o amblem olduğu halde çekildiğini düşünürsek) Birgün park ettiğiniz yerde aracınızı bulamazsanız şaşırmayın..Çünkü kimse aracı çekerken acaba bu araç sakat arabasımı diye aracın camında belge aramayacak

Üye
    A_GEYiK Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    16:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    30
    Blog Mesajları
    20

Mac, iyi de demekki o bahsettiğin aracın camında belge aramayacak olanlar plakada da amblem aramamışlar ki aracın çekilmiş

Üye
    toprak 24 Avatarı

Gerçek Adı
    turan
    Son Giriş
    07.01-2016
    Saat
    15:37
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

otopark kartını nasıl nerden temin edeceğiz...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    belarus prensi Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    07.08-2015
    Saat
    14:10
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Araçlarda engelli ibaresi olduğu zaman artistlik, damgalı eşşek muamelesi gibi duygusal tiriplere utançlıklara yer verilirken nedense sakatım sakat haklarım sakata bedava otopark sakata ötvsiz araç alırken aldığımız raporlarda hiç utanç duymadan gerile gerile tapu gibi belgem var sakatım diyoruz. seyahat,otobüs vs gibi birçok hakkı kullanırken damgalanmıyor duygusal olmuyoruz da ne hikmetse plaka da yazması midemizi bulandırıyor şaşırdım ama tabiki hani bir stendap gösterisindeki stendapçının espirisi dışında birisinin espirisi halk tarafından nasıl banel karşılanıyorsa bugün yazılanlar editörler ve yazarlar tarafından kaleme alınınca ka'le alınıyor

Üye
    ALİ57 Avatarı

Gerçek Adı
    ALİ
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    10:35
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    2

belarus prensi) yazdıklarına tüm kalpimle şahsen ben katılıyorum .

Üye
    rambo4 Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    11:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ihtiyacı olan arkadaşlar buradan bilgi alabilirler.

Üye
    masterbilo Avatarı

Son Giriş
    13.12-2015
    Saat
    17:35
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bence ; isteyen plakasında işaretle isteyende park katı kullansın plakada özürlü işareti aksine bazı durumlarda kolaylık olmaktadır gerçi park kartı denen olay daha iyi olmuştur. lakin suistimaller yine bizleri sıkıntılarla karşıya karşıya bırakabilir. hadi hayırlısı

Üye
    Liljan Avatarı

Gerçek Adı
    Liljan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:25
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

pilakada o işaretin olması ne tür bir eksikliktir anlam vermiş değilim bugüne kadar beni hiç etkilemedi tam aksine trafik durdurmuyor ve diğer sürücüler daima öncelikli yol veriyor ama estetiği bozuyor deniyorsa bişi diyemem

Üye
    Medo35 Avatarı

Gerçek Adı
    medo35
    Son Giriş
    11.05-2015
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar aracınızı uygun ehliyeti olan herkes kullanabilir. Hatta kiraya bile verebilirsiniz artık.

Karayolları trafik yönetmeliğine göre; ÖTV ve MTV den muaf özel donanımlı özürlü kişi adına tescilli araçları 3. şahısların kullanılmasının tespiti halinde: Sözü edilen yönetmelik veya Mali açıdan herhangi bir cezai işlem yapılmasına dair hüküm bulunmamaktadır. Denilmiştir.

plaka açısınıdan problem kalktı biliyorsunuz. Artık sadece park kartı var.

Üye
    ensar_yasar Avatarı

Gerçek Adı
    ensar
    Son Giriş
    16.07-2017
    Saat
    16:38
    Yaşadığı Yer
    gümüşhane
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    plakadaki işaretin kaldırılması iyi olmaktan ziyade bence daha kötü oldu ben önceden alışverş merkezine gittiğimde aracımı özürlü için ayrılmış alana park ediyordum orda artık normal plakalı araçlarda olmaya başladı ve ben bunların çogunda park kartı falan görmedim hatta artık bu alanlarda aracıma yer bulamaz oldum baktığımda hep normal plakalı araçlar park etmiş ne ön camda ne yan camda ne arkada park kartı falan görmedim park görevlisine sorduğumda bana o araçlar özürlü aracı diye söyledi kartı yok dedim daha kart çıkarmamış dedi bitanesinin kartı vardı o kartın sahibinin ruhsatına baktınmı dedim kart o aracamı ait yok dedi bakmamış başkasının kartıylada park etme ihtimali var hatta normal araçlar bile gelip çekiyo artık kartı daha çıkarttırmadım diyo gidiyo bence biraz kötü oldu ama inşallah düzen oturur