Sayfa 27 / 32 İlkİlk ... 17232425262728293031 ... SonSon
Toplam 474 mesajın 391-405 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yunusemresahin94 Avatarı

Gerçek Adı
    Yunus Emre Şahin
    Son Giriş
    07.12-2015
    Saat
    18:57
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    haberlerde engelli plakası kalkmış diyor peki bu doğrumu? bundan sonra artık engelli plakası tahsisi yapılamayacakmı?

Üye
    vuralh Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Jungle Mesajı Gör
    Benim kişisel yorumum bu saçmalık değilmi B sınıfı Hden üstün bi ehliyet H sahiplerinede 1. dereceye kadar yakınları kullanabilir diye yasa cıkmalı?
    Katılıyorum . Bülent bey bunun için bir hazırlık çalışması yapacaklarını soylemişti. bir an önce bu konuda da bir çalışma yapılmasını bekliyoruz.

Üye
    hayatlal Avatarı

Son Giriş
    28.09-2015
    Saat
    17:49
    Yaşadığı Yer
    Ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şimdi H sınıfı özel aksamlı araç kullanabilir ehliyetim var.aile bireylerimden birine ait arabaya aksam yaptırsam hem onlar hem ben kullanabilir miyim ya da benim olan bir aracı aile bireylerim kullanabilir mi? bu yeni yönetmeliğe göre buna olan yasak kalkmış oluyor şüphe duymamam gerek değil mi?

Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

sayın hayatlal

sorunuzun cevabı kesinlikle hayır dır . işin içine tertibat yada sizin deyiminizle aksam girdiği anda maalesef kullanamıyorsunuz

saygılar sunarım

Üye
    esra baltacı Avatarı

Gerçek Adı
    Esra
    Son Giriş
    01.09-2013
    Saat
    13:48
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

plakada ibare yok artık öylemi? şaka gibi.en son araba alan arkadaşlar doğrulayabilirmi acaba ?

Üye
    PARAPLEJI 27 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    08:53
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Ben yaklaşık bir ay önce araç aldım. plakamda engelli ablemi yok...

Üye
    fullmoongokturk Avatarı

Gerçek Adı
    Göktürk KARAGÖZ
    Son Giriş
    03.11-2017
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Esra baltacı;

Herhangi bir teyite gerek yok arkadaşım. Mayıs 2011 döneminde almış olduğum aracıma ait engelli işareti bulunan plakaları Eylül ayında 30 TL'lik meblağ karşılığında değiştirmiş bulunmaktayım...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    kanhapı Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    21.02-2013
    Saat
    14:42
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet arkadaşlar ben 1 aydan fazladır damgasız kullanıyorum sadece 19 tl verdimiki plaka için ama park kartı henüz hazır degil dediler bir yere yönlendirdiler bir trafik müşavirligine fotokopi kagıdı gibiğ bir şey 100 tl istedi almadım trafigin evragı hazırlamasını bekliyorum en azından uygun olur fiyatı henüz trafige ugramadım bu park kartlarından tarafikten alan arkadaşlarımız varmı

Üye
    kenan karaca Avatarı

Gerçek Adı
    Kenan
    Son Giriş
    20.11-2017
    Saat
    20:55
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar plakalardaki engelli işaretlerinin kalkması otoparklarda sorun olacak. Şimdi alışveriş merkezlerindeki engelli otoparklarda normal plakalı araç olduğu zaman itiraz ediyor ve güvenlik görevlileri bu konuya hassasiyet gösteriyorlardı. Zaten vatandaş boş bulduğu an özürlü olmasa dahi özürlü park yerine koyuyordu. Şimdi ise özürlü park yerindeki aracın özürlüye ait olup olmayacağını bilemeyeceğiz. Orada bulunan görevlilerde park kartı vardı deyip bizi geçiştirecekler. Bundan sonra özürlü park yeri mücadelemiz burda bitecek. Bence bu konu düşünülmeden yapılmış. Ben aracımdaki işaretten memnunum ve rahatsız değilim. Ben zaten özürlüyüm bu gerçek plakadaki işaretin kaldırılması ile değişmiyor.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Park kartı aracın ön camına dışarıdan görülecek şekilde iliştirilmek zorunda... Aksi halde: http://www.engelliler.biz/forum/foto...tml#post971716
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    battal Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    20:10
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar Merhaba Bugün itibariyle bende aracımda bulunan damgadan kurtuldum (Ankara) size işlemleri tek tek aktarıyorum faydalanmanız ümidiyle;
    Öncelikle eski plakalarınızı aracınızdan söküyorsunuz. Ehliyet fotokopisi, Ruhsat Fotokopisi ve Nüfus cüzdanınızın fotokopileri mutlaka yanınızda olsun. Benim aracım Ankara Merkezde bulunan emniyete kayıtlı olduğu için oraya gittim. Emniyetin içerisinde 1 numaralı banko özürlülere yönelik hizmet vermekte (Emniyet personeline çok teşekkür ederim gerçekten çok yardımcı oluyorlar) orada bulunan memur sizden eski plakalarınızı ve fotokopileri alarak sizi "VARLIK MAH. İSTANBUL YOLU ÜZERİ AKTİM İŞ MERKEZİ NO: 59/R TELEFON : 341 51 80" e yönlendiriyor memurun vermiş olduğu makbuzu kaybetmeyin onunla 19 TL karşılığı plaka bastırıyorsunuz. Plakayı 40-50 dk içinde basarak size teslim ediyorlar, plakayı alınca emniyete gitmenize gerek yok işiniz bitmiş oluyor ardından park yerlerinden faydalanmak için kurtuluşta bulunan trafik denetleme ekipler amirliğine gidiyorsunuz. (Ben metro ile gittim ulaşım bayağı kolay oluyor kurtuluş durağında inmeniz gerekmetedir) sizden bir dilekçe doldurmanızı istiyorlar (orda maktu olarak hazır) sonra sizden resim ve ehliyet ile ruhsat fotokopilerini istiyorlar (gitmeden elinizde fazladan olsun) 10 dk içinde memur hazırlayarak size araç park kartını teslim ediyor. Sonrada size evin yolunu tutup plakanızı takmak düşüyor. Güle güle kullanmanız dileğiyle (19 TL haricinde hiç bir para harcamadım)

Üye
    alcatel Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    13:19
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

ben de aksilik olmazsa ilk ötv indirimli aracımı alıcam ankara maisten. verdiğniz bilgiler için çok teşekkür ederim.

Üye
    elyasa Avatarı

Son Giriş
    18.04-2013
    Saat
    01:14
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

özürlü araç kartını kendi bulunduğum ilçe emniyet müdürlüğünden aldım.
    Yani bağlı bulunduğunuz ilçe emniyet müdürlüğünden alabilirsiniz.

Üye
    battal Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    20:10
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar İngiltere bu kartı 1970 li yıllarda kullanmaya başlamış bu kartın amacı herkesinde bildiği üzere engelilerin yaşamını birazcıkda olsa kolaylaştırmak ama ingiltere bu günlerde engelli olmayan sahte kullanıcıların bu imkandan faydalanarak en iyi park yerlerini kullanarak bunun yanısıra cezalardan kurtulmak amacında çeşitli yollara başvurdukları, haksız yere bu kartlardan edindiklerini tespit etmişlerdir. Bu kapsamda yakın bir zamanda ingilterenin 1970 yıllardan bu günlere yaptığı sahte kart çıkartma skorunu türkiye olarak yakında kıracağımızı düşünüyorum. İşin büyük kısmı bize düşmektedir. Arkadaşlar ben şunu anlamıyorum (eğer anlayan varsa bana izah etsin) kanun koyucu plakanızda amblemi kaldırıyorum ama park yerlerinden yararlanmak için gidip kart çıkaracaksınız demiş yanlış davranan engelli arkadaşlarda var içimizde bir park yerinde normal plakalı bir araç görüyorum arkasına tekerlekli sandelye işareti bulunan bir kağıt veya nerden çıkarttığı belli olmayan bir özürlü kartı koymuş ben açık söylüyorum böyle araçları benim park edeceğim yerde görürsem direk polisi arıyorum ve ceza kestiriyorum. Eğer engelli park kartı çıkarmış ise zaten bu kartı emniyetin kendisi veriyor ve ceza yazma durumu söz konusu değildir. Lüten haklarımızı iyi bilelim ve azami ölçüde kullanalım ama yanlış, haksızlık yapan kesim biz olmayalım....

Sayfa 27 / 32 İlkİlk ... 17232425262728293031 ... SonSon