Sayfa 20 / 32 İlkİlk ... 1016171819202122232430 ... SonSon
Toplam 474 mesajın 286-300 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    8585 Avatarı

Son Giriş
    05.03-2017
    Saat
    16:49
    Yaşadığı Yer
    ESKİŞEHİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşım,neyin yasak olduğunu biliyoruz. konu o değil , konu bunu nasıl çözeriz.yazımı birkez daha okumalısın.

Üye
    verso Avatarı

Gerçek Adı
    abdullah
    Son Giriş
    18.02-2014
    Saat
    21:04
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

insallah çözebiliriz bir engellinin kullandıgı aracı zaten saglam bir insanda kullanabilir 8585 arkadsımız dedigi gibi çözüm bulmak lazım arkadslar saçma uygulama son bulsun artık

Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: fullmoongokturk Mesajı Gör
    Dadaş06;

Sadece "bizzat" kelimesine bağlı kalarak bayağı bir tez ürettin am sonunda benim dediğim düşünceye gelmişsin, tebrikler
    hayır hala seninle aynı fikirde degilim çünkü hala sen eksik düşünüyorsun.

%90 üzeri ve salt otom.vites arabaları herkes kullanır . sen bunu kabul edersen aynı düşüncede oluruz.

Üye
    wedo Avatarı

Gerçek Adı
    WEDO
    Son Giriş
    09.06-2017
    Saat
    01:34
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

BU yasaklama konusu hiç doğru bir uygulama değil. Düşünün ki şartları zorlayıp bir araç aldık ancak bu aracı sadece kendimiz kullanabileceğiz. Eşimiz, anne babamız yada kardeş için 2, bir araç gerekecek. Mesela benım eşim kullanamayacak kızımı okula yada biryere götürmesi gerekecek evin önünde araba var ya taksi ile yada otobüs minübüsü kullanması gerekecek. Bunu hastalığı acil durumu var. Yasa yapıcının bunları göz önünde bulundurup makul düzenleme yapılması gerekir.
    Yurt içinden araç alımınıda teşvik içinde iyi bir çözüm bulunabilir.

Üye
    verso Avatarı

Gerçek Adı
    abdullah
    Son Giriş
    18.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynen öyle oluyor wedo çok saçmalık bu işler bencede düzenleme yapılması lazım sesimizi nasıl duyurucaz bilmiyorum kendi aramızda tartışmakla olmaz bu işler oturan boga bi el atta bilelim nasıl yapıcaz bu işi yine bayiye gittim araç bakmaya içimden alasım gelmiyor inanın ileride düşünsenize oglunuz veya kızınız araba kullanmak isteyecek onların hakkı degilmi araç kullanmak çok şey istemiyoruz en azından ailemiz kullansın

Üye
    gokay Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    23:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arabanızı yıkamacıya bırakamazsınız, tamirci test sürüşüne çıkamaz lastiklere hava bastırmaya bile gidemez, otoparkçı aracınızı çekemez, vale hizmetinden yararlanamazsınız..YASSAAKKKK..
    ama bunları H sınıfı ehliyetli otopark görevlisi, tamirci, yıkamacı yapabilir. onuda nerde bulursunuz bilemem

Üye
    wedo Avatarı

Gerçek Adı
    WEDO
    Son Giriş
    09.06-2017
    Saat
    01:34
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gokay evt çok doğru birde o yönü var bu yasaklamanın.
    Sanırım yapılması gereken,yine bu siteden örğütlü bir biçimde gerekli yerleri e-posta ile konuya dikkatlerini çekmek.

Üye
    verso Avatarı

Gerçek Adı
    abdullah
    Son Giriş
    18.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya abi bakın bi tarih belirlensin ankaraya gidelim çıkalım ya bukadar zormı gitmek çıkmak anlatalım sorunu napalım yanlıs anlasılmasın sakın aglamayan bebege meme vermezler bu işler böyle bu kanundan basbakanın haberi bile yoktur ne olcak almayınmı diyecek içeriye girer babalar gibi konusuruz sorunu inanın kesinlikle düzelecegine ben kendi adıma inanıyorum

ya oturan boga nerelerdesin sen gelde bize yol göster artık

allahım sesimizi bi şekilde duyur şu beyin hücreleri ölmüş insanlara

eşime bugun dedimki sen alıcagım aracı kullanamıyorsun kendisinde bir engel yok üzüldü tabikide kullanmak istiyor bana nededi biliyormusnuz BANA İSTESEM H SINIFI EHLİYET VERİRLERMİ h istiyor haklıda istemekte kullanamıcak ben araç alsam okadar para yok onada araç alayım
    bazen lanet okuyasım var bu işlere ya birde benim kızdıgım durum şu yanlıs anlamasın kimse 90 üzeri raporlu bir engellinin 3 cü derecede yakını kullanabiliyor 3 cü dikkatle okuyun neden 1 derecede degil üçüncü şimdi diyecekler ya kardeşim o 90 üzeri hiç yürüyemiyor ya kardesşim bizim evdede 10 tane engelli yokki bir ben varım bana bişy olsa ne olcak ben uzun yol gitsem tekmi kullanacagım hep diyorum en azından 1 ci derecede yakınımz kullansın eşim babam çocuklarım kardesim gibi bırak istemiyorum arkadasımz kullansın yada amcam dayım teyzem halam kullansında demiyorum 1 ci derecede yakınımız kullansın bu yeter bize HER SAGLAM İNSAN ENGELLİ ADAYIDIR gün gelir basınıza gelir ozaman yırtarsınz kendinizi neden böyle oldu diye bu kadar engellinin vebalini çekmek kolay iş degil doslarım çok dolmusum ya yetkili biri olsada tartıssam biraz

ben şimdi başbakanlıga şikayet ettim bu konuyu girin sizde edin arkadslar

Üye
    indian Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    25.08-2015
    Saat
    21:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar geçmiş zamanda yaşanmış olan suistimalleri bir düşünelim. Engelli olmayan herhangi biri engelli birisinin adına araç alıp kendisi kullanmaktaydı. Ve şimdi satış zamanı sınırı getirildi. Buna sebep olan bunu geçmişte yapan bizim gibi engelli vatandaşlarımız oldu.
    Bize ait engelli aracının sadece bizim tarafımızdan kullanma zorunluluğuda buna bağlı olarak gelişmiştir. Yani yine sebebi bilinçsiz engelli vatandaşlarımız. Şimdi ise daha önceden elimizden alınan halkları geri almak için uğraşıyoruz.

Eğer hükümeti suistimale mahal vermeyeceğimize inandırabilirsek aracımızı herkes kullanabilmeli. Ayrıca 5 yıllık sınırıda kaldırtmalıyız yada süresini düşürtmeliyiz. Belki suistimal olacaktır bunuda hükümet kotrol altında tutmalı.

Yazılanlardan dikkatimi çeken bir konuda H sınıfı ehliyeti olan herhangi bir engelli aracını kullanabilir diye yazılmıştı.
    Benim bildiğim kullanamaz ve bence bu haklı bir konu. Her engellinin engeli aynı değil ve tertibat engele göre yapılıyor Benim aracımın tertibatı başka bir engelli arkadaşımızın engeline uygun olmayabilir.

Birlikte tekbir yumruk gibi hareket edelim. Umarım öncülüğümüzü "Oturanboğa" yapar.

Üye
    irfan.55 Avatarı

Gerçek Adı
    irfan akgül
    Son Giriş
    08.10-2011
    Saat
    16:27
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet en azından 1. derece yakınımız kullansın. bnde insan hakları sitesine içişleri bakanlığına mail olarak bişeler yazdım fakat okurlarmı cevap verirlermi hiç bilmiyorum

Üye
    verso Avatarı

Gerçek Adı
    abdullah
    Son Giriş
    18.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülen abi yani oturan boga abi neden çıkıp birşeyler demiyorsun açıklama yapmıyorsun anlamıs degilim

Üye
    cihan_s Avatarı

Gerçek Adı
    CİHAN
    Son Giriş
    24.04-2016
    Saat
    10:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ali.demir Mesajı Gör
    cihan_s;

bu kadar da üç kağıtcılık olmaz ya. sadece plaka basım ücreti alınacak ne o öyle işlem ücreti yok öyle birşey. Sadece 19 tl almaları gerekiyor du..terbiyesizlikten başka bir şey değil bu. Ben plaka basımını bağcılar şöförler odası plaka basım yerinden aldım... siz acaba nereden aldınız...
    dedim ya uğraşacak ne vaktim vardı ne de beynim. sinirden kriz geçirecek durumdaydım. haram edip çıktım. yapacak bişey yok. ben Adana Şoförler odasında yaptım işlemi.

Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    23:20
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    3

evet ozel tertibatlı araçları b sınıfı ehliyetli olan kişiler en azından birinci derece akrabalarımız kullanmalı bu yuzden ankaraya yurumek lazım ama toplu bir yuruyus düzenliyemiyorsak bile herkez en az 15-20 tane mail göndersin başbakanlığa bilinsin bu problemlerimizi daha yuksek sesle dile getirelim mail yagdıralım başbakanlığa mutlaka sesimizi duyacaklardır

Üye
    Pozitif+ Avatarı

Son Giriş
    07.05-2016
    Saat
    11:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar

Anlayamadığım yada gözden kaçırmış olabileceğim bir sorum olacak...

H sınıfı özel tertibatlı bir aracı (Eşimin) Kanunen ben kullanamıyor muyum ? ( B sınıfıyım)

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Eskiden kullanamıyordunuz!
    Şimdi bi kanun çıkmış ama yorumu muaallakta!
    Bizim yorumlamamız bişey ifade etmediği için bizim yapacağımız yorumla ceza falan yersiniz.

Normal şartlarda sakat arabasından/her türlü kişisel zorunlu kullanması gereken araç gereçden kdv de alınmaması lazım ama alıyorlar. Örneği gibi...

Sayfa 20 / 32 İlkİlk ... 1016171819202122232430 ... SonSon