Sayfa 12 / 32 İlkİlk ... 2891011121314151622 ... SonSon
Toplam 474 mesajın 166-180 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    çerkez2000 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bursa trafik tescile gittim yazı yeni geldi 2 haftaya uygulamaya geçilir dediler

Üye
    sidelya76 Avatarı

Gerçek Adı
    Sideiya
    Son Giriş
    09.05-2016
    Saat
    17:03
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yeni çıkan kanun, tüm engelli olup, araç kullanan arkadaşlara hayırlı ugurlu olsun.

Bu değişikliklerin, güzellikleri yanında şahsi olarak onaylamadığım yerleride var doğrusu.

Herşeyi güzel düşünülmüş ve yapılmış, fakat plakalardaki engelli ableminin kaldırılmasını doğru bulmuyorum,
    ben plakamı gururla taşıyorum, hiç de kendimi damgalı ayırımcı gibi hissetmiyorum, bilakiz kendimi daha özel
    kıymetli hissediyorum, plakamın bana çok faydası oluyor, daha saygı duyuyorlar, geçiş üstünlüğüm gibi güzelliklerini çok yaşıyorum, bu maddenin değişmesine üzüldüm. Bunun yerine sıfır araçlarda KDV alımını kaldırsalardı daha güzel olmazmıydı.Bizlerin bu maddeye daha çok ihtiyacı olduğunu düşünüyorum...

Üye
    düşenyaprak Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: metehaan Mesajı Gör
    Hangi trafik şube ve kısmına gittiniz. Hangi evrakları istiyorlar. Engelli park kartı verildi mi acaba?
    Çorum Trafik Şubeye gittim.Dilekçe, ruhsat fotokopisi ve ehliye fotokopisi ile tedbiren yönetmelik örneğini aldım.Zaten onlarada yazı gelmiş.Hemen yazı verdiler ve oda'dan aldım plakayı.park kartını henüz vermediler.15-20 gün sonra ancak hazır olur dediler.

Üye
    fırtına06 Avatarı

Son Giriş
    22.04-2015
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yeni çıkan kanun öncelıkkle hayırlı uğurlu olsun emeği gecen tüm arkadaslara ayrı ayrı tesekur ederım.yerın de guzel bır kanun hazırlanmıs ve tam ısabet olmus arkadaslar kaunda plakasında damga takmak ısteyene yıne tak dıyor takmak ıstemeyende özgür bırakılıyor burda tartısma söz konusu bılene olmaz damga lı plakasını takmak ısteyen zaten takacak kanunun guzel tarafı da bu ,ancak damgalı plakanın zararına gelırsem bır ömür boyu herkes saygı gosterır işiniz kolaylasır ama bır gun sadece bırgun yalnız yolculuk yaparken issız bır yerde pisikopat sapık kapkaccı hırsız hayatınızı alt ust eder neden o plakayı gorunce ışimi daha guzel hallederım dıye bunu sağlam kısılere yapıyorlar kaldıkı damgalı plakaya bırde arabanız lux ıse cok rahat yaparlar bunu yapanın vıcdanı yoktur onun ıcın bu kısı engellıymiş buna zarar vermeyelım demez damgalı plakayla gezmek ıstemeyenlere cok guzel cıkmıs bır kanun hayırlı olsun

Üye
    iyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    ilhn
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SAMSUN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende bugün kendime güzel bi fransız çerçevesiz ve DAMGASIZ bi app plaka bastırdım vatana millete hayırlı olsun

Üye
    nurdane Avatarı

Gerçek Adı
    nurdane
    Son Giriş
    14.04-2016
    Saat
    11:22
    Yaşadığı Yer
    FETHIYE/MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ya ben bır soruma cevap alamadım benım %40 engellı raporum var epılepsı hastasıyım ve boyum 130 epılepsı hastalıgım bıraz gecerse yanı ehlıyet alabılırsem ben arac alırken boyumdan dolayı buna özel bıraz teskılat lazım ben kdv ötv ındırımınden yararlanabılıyor muyum yardımcı olursanız sevınırım

Üye
    iyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    ilhn
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SAMSUN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bildiğim kadarıyla özel tertibat takılması gerekirse yararlanalirsin bu özel tertibat mesela gaz ve frene ekleme falan olabilir hastaneye gidip özel tertibatlı araç kullanabilir rapuru almam lazım

Üye
    CAMEL Avatarı

Son Giriş
    29.10-2017
    Saat
    22:35
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben bu ableme çok takmıştım kurtulduk arkadaşlar. herkese hayırlı olsun.

Üye
    omerpekcan Avatarı

Son Giriş
    17.06-2013
    Saat
    00:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya arkadaşlar ben 2010 yılında çocuğumun üzerinden yüzde 90 özürlü olduğundan araba aldım şimdi yeni prosedüre göre isteyen plakalardan engelli amblemini kaldırabilomuş ben trafik tesçile telefonla sorduğumda yeni araba alacak olanlar için geçerli dediler böyle bişey varmı ya geriye dönük işlemiyomu bu kanun yada memurlar kafalarına göremi söylüyorlar yardımcı olan olursa sevinirim

Üye
    Passionate Avatarı

Son Giriş
    11.01-2016
    Saat
    00:40
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bahsedilen otopark kartı nereden ve nasıl alınıyor acaba bilgisi olan var mı..?

Nurdane Hanım, bildigim kadarıyla bu sitede sizden daha kısa boylu olup B sınıfı ehliyeti olan arkadaşlar var. Tabiidir ki özel tertibatlı bir araç kullanmak sizin tercihiniz olmakla birlikte, eğer birkaç koltuk hareketiyle araca hakim olabildiginizi düşünüyorsanız B sınıfı ehliyet almanız için yasal olarak da bir engeliniz yok. Keyifl günler dilegiyle...

Üye
    kralbenim_1905 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet ali beyazıt
    Son Giriş
    17.04-2016
    Saat
    21:41
    Yaşadığı Yer
    bursa/kestel
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben dün hallettim işlemleri plakayı değiştirdim. ilçe emniyet müdürlüğüne dilekçeyle başvurdum. soförler odasından yeni plakayı aldım. 22 tl masrafı var. eski plakayı verdim yenisini aldım hepsi yarım saat sürmüyor. alacaklara şimdiden hayırlı olsun...

yeni alacaklara filan diye birşey yok ben de 2010 yılında aldım arabayı ve dün değiştirdim. tescildeki memur arkadaslar ya kanunu iyi okumuyorlar yada yanlış anlamışlar. doğrusu verilen hak kanunla verilmiştir.herkese verilmiştir... sorusu olan özelden de yazabilir arkadslar

Üye
    aiqzs Avatarı

Son Giriş
    08.03-2012
    Saat
    15:04
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar plakadaki özgürlük güzel olmuş. önceden sayfalarca tartışmıştık bu konuyu. artık isteyen damgalatsın isteyen damgalatmasın. bende en kısa zamanda damgayı kaldırtıcam. bu damga konusu açık ve net ama şu yurtiçinden alınan (hatta ikinci el alınan ötv muhabbeti filan olmayan) çakma özel tertibatı olan ama geri kalan herşeyi yerli yerinde olan (ruhsatında "sahbinden başkası kullanamaz" yazan) arabayı eş dost v.s. kullanabilecekmi? bu konu net değil. nezaman netleşir? şimdi her kafadan bi ses çıkıyor ama net bi ifade yok. sonra haa başkasıda kullanabiliyomuş deyip akabindede okkalı bi ceza yemeyelim.

Üye
    hasan tahsin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan Tahsin
    Son Giriş
    30.04-2016
    Saat
    11:52
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yurt İçinden ÖTV-MTV siz Alınan Özel Tertibatlı Özürlü Aracını kimler kullanabilir?

9 eylülde yayımlanan karayolları trafik yönetmeliği gereğince yurt içinden alınan özel tertibatlı engelli aracını herkes kullanamayacaktır. Herkes birşey söylüyor ama hepsi doğru değil, Yurt içinden ÖTV-MTV ödemeden alınan özel tertibatlı engelli aracını sadece "H" sınıfı ehliyeti olan başka bir engelli kullanabilir. Akrabası, komşusu, kardeşi eğer "H" sınıfı ehliyeti yoksa kullanamaz. şu anki uygulama bu yönde yapılıyor trafik tescil bürolarında herkesin haberi olsun lütfen.

Üye
    ferhat0038 Avatarı

Son Giriş
    05.01-2017
    Saat
    10:59
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

az önce kayseri emngiyetinden plakayı değistirdim. plakayı söküp emniyete gidiyorsunuz yeni plaka basılıyor yarım saatten alıp veriyorlar mühürletiyorsunuz ordan ve sonra kuillanmaya başlıyorsunuz. park kartınıda uğurevlerdeki şubeden verilecek dedi bi ara gidip onuda alıcam. emeği geçen herkese teşekkürler.

Üye
    irfan.55 Avatarı

Gerçek Adı
    irfan akgül
    Son Giriş
    08.10-2011
    Saat
    16:27
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    evt bu konuda net bilgisi olan varmı babamın arabasını kullanabılırmıyom ceza yemeyelm sonra

Sayfa 12 / 32 İlkİlk ... 2891011121314151622 ... SonSon