Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    göktaşı Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli-başiskele
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba 2008 yılında otomatik vites bir raç aldım ötv den yararlanıp 5 sene beklemem gerektiğini biliyorum.peki 5 sene beklemeden ötv sini ödemeden bir engelli arkadaşa aracımı satabilirmiyim bilgi verirsenizsevinirim

Üye
    avukat hakan Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    14.02-2016
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

3 yıl geçmişse özürlü birine satabilirsiniz

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Yurt içinden almışsanız dilediğiniz zaman sakat birine satabilirsiniz. Yurt dışından almışsanız, 3 yıl tamamlanmalı...

Ayrıca, sattığınızda (2008 +) 5 yıl dolmadan ÖTV'siz yeni bir araç alamazsınız.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    göktaşı Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli-başiskele
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

anladığım kadarı ile ben şuan engelli bir arkadaşa satabiliyorum ama 5 sene dolmadığından yeniden 0 alamıyorum yani demek oluyorki bu aracı 2008 de aldım satsamda 2013 ü beklicem

bazı kişiler satamazsın engellide olsa diyor o zaman yanlış biliyolar sanırım bülent abi

abi birde aklıma takılan kdv ücreti alınmıyor diyorlar bu konuda net bilgi alamadım

Üye
    karakeçili Avatarı

Gerçek Adı
    HALİL
    Son Giriş
    03.01-2013
    Saat
    16:09
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent kardeş benim aracım 5 yılı doldurdu. yenisini almak için satmak istiyorum ve ÖTV indiriminin iptali için vergi dairesine başvuracağım. bununla ilgili elinde bir dilekçe örneği var mı? yardımcı olursan sevinirim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Yurt içinden alınan araç başta ödenmeye vergi ödenerek sakat olmayan birine ya da vergisiz şekilde sakat birine istenildiği zaman satılır.

Özel bir dilekçeye gerek yok ki. Noterden satışı yapın, üzerinde satış için şerh görünürse vergi dairesine gidip gerekli işlemi yaptırın.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mustafa kürşad Avatarı

Son Giriş
    01.10-2011
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi akşamlar ben geçen sene engelli indirimden yararlanıp araç aldım fakat şuan satıp yenisini alacam tabiki ötv sini ödeceyeğim yeniden alabilirmiyim bilgi verirseniz sevinirim arkadaşlar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Mustafa kürşad, aracınızı satabilirsiniz, ama yeniden ÖTV istisnalı bir araç alamazsınız; daha doğrusu, 1 + 4 yıl daha geçmesi lazım yeniden vergi avantajlı araç alabilmeniz için...