Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    wedo Avatarı

Gerçek Adı
    WEDO
    Son Giriş
    09.06-2017
    Saat
    01:34
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar işin içinden çıkamadım bilenlerden konu hakkında yazmalarını istiyorum.

96 yılında Ankara gümrüğünden özel tertibatlı aracımın girişini yaptırdım (14 yıl geçti üzerime tescilli).
    Aracı engelsiz bir vatandaşa devretmek istiyorum bunun için aracın satış iznini tekrar Ankara gümrüğünden mi almam gerekiyor. İzmirde taşıtlar vergi dairasinden ve trafik tescilden sormuş takipci ve onların yanıtı "buradan (izmir den)" olacağını söylemişler. Yasada bu konu ile ilgili net birşey yazmıyor. Birde bu işlem için nasıl bir yol izlemem gerekir. Aracım özel tertibatlı.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Ankara Naklihane'ye dilekçe ile başvuru yapılıyor, onlar İzmir emniyetine ve sanırım vergi dairesine de faks çekip gerekli izni veriyor...

Not: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...k-dilekce.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    wedo Avatarı

Gerçek Adı
    WEDO
    Son Giriş
    09.06-2017
    Saat
    01:34
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Buradan herkeze bilgi olsun diye tecrübemı paylaşayım. Artık satamama süresi dolmuş araçların (yurt içinden alınan yada gümrük çıkışlı olsun farketmıyor) satışları için ankara muhafiyetlerden izin alınmasına gerek kalmadan noterden satış yapılabiliyor. Çünkü aracın satılıp satılamayacağı artık noterlerin sistemlerinden görüne biliyormuş. Tabii satıştan sonra özel tertibatın söküm projesi sökülmesi tekrar araç muayeneye gidilmesi gerekiyor bunuda satttığınız kişi hallediyor zaten. Noter satışından sonra araç sizin üzerinizden düşmüş oluyor ve sistemde üzerinize kayıtlı görünmüyor.

Bu konu ile çok tereddütüm olmuşru öncelikle buradan yazdım cevap geç geldi sonrasında taşıtlar vergi dairesine ve trafik şubeden sordurdum. Banada bu yöntemin geçerl olduğunu söylediler ve sorunsuzda aracımı sattım. Tabii yeni araç alımımda resmen çile çektim. Bu başlığın konusu değil tabii, birde engelliye kolaylık sağlanıyor denıyor aksine

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Güncel bilgi için çok çok teşekkrüler. Nihayet o eziyet ortadan kaldırılmış.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    padişah Avatarı

Son Giriş
    08.07-2013
    Saat
    09:58
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler.
    Arkadaşlar.