Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    zinnur Avatarı

Gerçek Adı
    abuzer
    Son Giriş
    15.06-2017
    Saat
    19:08
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selamın aleyküm arkadaşlar bir ticarı arabayı hususiye cevirsek ne kadar masraf olur ? doblo panorama ticari bir arac özürlüler alınca nasıl alacak ne sartlarlar alacak tır ? birde ben %92 özürlü raporum var ayrıca h sınıfı ehliyet almak için suan kursa gidiyorum inş alacam. nasıl bir arac tavsiye edersiniz yanlız 30.000 türk lirasını gecmicek.selam ve duayla

Üye
    MUR37 Avatarı

Gerçek Adı
    murat tosbıyık
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:17
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    0

slm bende mersedes vito var otamaitk fites tertibatı ve projosi çizik linkini koyayımda bakın ama ruhsatta ticaridir sahibinden başka kullanamaz yazıldır
    Mercedes - Benz Vito 112 CDI 2003 Model 32.000 TL - 56134131

Üye
    cabbarehlinamus Avatarı

Gerçek Adı
    ümit
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:59
    Yaşadığı Yer
    istanbul-TOKAT/TURHAL
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    12

zinnur;

a.s arkadaş ticari araç alırsan bunun ötv muafiyeti yanlış hatırlamıyorsam %8 diye biliyorum ama normal araçlarda %37 yanı aralarında çok büyük fiyat uçurumu var bilgine alıcaksan şunu göz önünde bulundur aldıgıın aracı 5 yıl satamıycaksın onun için saglam bir araç düşün getz tarzı araçlara hiç yanaşma derim.
    ticariyi hususiye çevirmenin yolları..
    az çok bildiğim kadarıyla artık ticari araçları hususi ye çeviremiyorsun eskiden çevriliyordu yasayla iptal edildi diye biliyorum bilader tüv türkte çalışıyor uzman teknisyen geçenlerde bu muhabbeti etmiştik bizde o artık olamadıgını söylemişti ancak şöyle bir yolu varmış aracı sıfır alırken servise ben hususi oto olarak istiyorum derseniz araç fabrikada üretilirken hususi oto olarak bandtan çıkması gerekiyormuş aksi taktirde ticariye giriyormuş bunun bedeli olarakta ticari fiyatı ne ise üzerine enaz 5.000 bin tl gibi ekxtra fiyat konuyormuş. ticaret vs vs yapmuycaksan tavsiye etmem her yıl muayene yaptırman gerek boşa para ödemen anlamına geliyor binek istersen toyota ve ford öneririm özellikle auris dizeli şuan fiyatı nekadar bilmiyorum ama çok az yakıyor amcamda var oradan biliyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bu çevirme işlemini siz yapmayacaksınız. Bi araç ya ticaridir ya değildir. Bunu belirleyen şey üreticinin tescilidir. Araç binek olarak tescillenmişse binektir, ticari olarak tescillenmişse ticaridir...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...