Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    veda Avatarı

Son Giriş
    17.11-2015
    Saat
    19:43
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    mrb. arkadaşlar bi arkadaşımla ilgili bir sorum var bilgisi olanların yardımlarını bekliyorum arkadaşımın bir oğlu var 12 yaşın da ve %70 engelli raporu var arkadaşım oğlunu hastaneye götüre bilmek için ötv den muaf araç almak istiyor ama galericiler 18 yaşından küçük olduğu için alınamıycanı söylüyor alınabilmesi için % 90 rapor olması gerektiğini söylüyor bu konuda ne yapılası gerek cvplar için şimdiden herkese teşekkür ederim.

Üye
    weled Avatarı

Gerçek Adı
    TuRaN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1
    Blog Mesajları
    10

Evet söylendiği gibi H ehliyet elmak için de yaş sınırı var. öncelikle yaşını doldurup ehliyet almalı sonrasında alacağı özel tertibatlı aracı çocuğu kullanabilir. 18 yaş altı %90 raporlu için nasıl işlem olur bilmiyorum ama 18 yaş üstü %90 raporlu birinin alacağı 3. derece şahıslara adar kullanılabilmektedir diye biliyorum

Üye
    veda Avatarı

Son Giriş
    17.11-2015
    Saat
    19:43
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yani arkadaşım oglunu hastanelere götürmek için araç alamaz öylemi

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    %90 ve üstü rapor olmadıkça olmaz. Doktora götürdüğünü diğer bürokratlar ne bilsin. Prosedür ne ise ona bakarlar.

Hangi ilde olduğunuzu bilmiyorum: Bazı illerde belediyelerde özürlüler idaresine başvurduğunuzda hastaneye götürüp getirebileceğiniz araç tahsis edebiliyor. Randevulu sistem olduğu için acil durum dışında işe yaramıyor.

Ya raporu %90 alacaksınız(yaş sınırı yok ki son bildiğim mevzuat en düşük yaş 7 demişti - sonra alt sınıra çekildi mi bilmiyorum)
    ya da belediyeden yardım isteyeceksiniz.
    başka türlü bildiğim yok.