Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    A.ASKER Avatarı

Son Giriş
    24.09-2015
    Saat
    19:39
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sayın oturan boğa böyle bir sitede bizi aydınlattığınız çok teşekkür ederim benim problemim sol ayak polio sekeli yürüme cihazı ile yürüyorum 1996 yılında H sınıfı ehiliyet alamadığım için ve 2010 yılında itiraz ettim fakat yine b sınıf otomatik vites ticari araç dışı sürücü olur raporu verdiler.3. itirazı yapcam bir şey çıkarmı ha bu arada sağ ayakta da güçsüzlük olduğunu anlatamadım doktorlara ani bir reflekste inanınki zorlanıyorum her rapora itiraz ettiğimde il sağlık müdürlüğü dosyamı emniyetten isteyerek yeni bir hakem hastanesine göndermektedir ve sonuç hep aynı Ben bu yolu 3. kez denemeden gidip her hangi bir hakem hastanesinden ben H sınıfı ehliyet almak istiyorum dersem daha önce yapmış olduğum işlemler dikkate alınır mı ne saçma yasalarımız var devlet emeklilik işlemlerinde ve vergi muafiyetini olduğunda beni özürlü olarak görüyor fakat ÖTV ve MTV geldimi orda dur diyor kısacası yol gösterirseniz sevinirm yardımlarınız için şimdiden teşekürler

Üye
    mıserik Avatarı

Gerçek Adı
    diyar
    Son Giriş
    14.12-2011
    Saat
    16:43
    Yaşadığı Yer
    DİYARBAKIR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benimde sorunum sol ayak polie sekeli %20 oranında rapor e h otomatik vites alır raporumda yazıyor. daha gidip başvurmadım

Üye
    A.ASKER Avatarı

Son Giriş
    24.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

günaydınlar diyar kardeş özel tertibat raporunda yazıyormu yazmıyorsa ÖTV MTV den faydalanılmıyor diye biliyorum yanlışım varsa bilen arkadaşlar yazsınlar

Üye
    mıserik Avatarı

Gerçek Adı
    diyar
    Son Giriş
    14.12-2011
    Saat
    16:43
    Yaşadığı Yer
    DİYARBAKIR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

özel tertibat yazmıyor sadece h sınıfı otomatik vites kulanabilir rapor verdiler benim b sınıfı ehliyetim var h sınıfına çevrecektim bugün trafike gittim beni sürücü kursuna yöneltiler oraya gideceksin kaydını yapacaksın dediler. bu uygulama 1.5 yıldır gelmiş dedi.

Üye
    tektek78 Avatarı

Gerçek Adı
    bekir tek
    Son Giriş
    27.08-2011
    Saat
    18:25
    Yaşadığı Yer
    karabük
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sa bu gün h eyliyet alabilir otomatik vites araç kullanır raporumu aldım . sol kalça çıkıgım var 6 cm kısalık la bu raporu verdiler
    2 sene önceden % 52 rapor almıştım emekli oldum h ehliyete baş vurunca kalp damar dr 0 puan verdi oysa 52 lik raporda % 40 ortopedi % 20 verdilerdi.
    h snf ehlyt için orana bakılmıyor raporumda oranda yazmıyor

birde şunu aktarayım h alabilir raporu ücretli tahlil film ve dopler ücretini aldılar .şahsen ben bu siteden çok faydalandım herkese teşekkür ayrıca oturan bogaya teşekkür ederim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Şansınızı deneyin. Önce başka bir hastaneye gidip sıfırdan rapor almayı deneyin. Baktınız ki vermiyorlar, o zaman il sağlık müdürlüğüne itiraz edersiniz...

Hatta, ben olsam süreç sonunda dava açarım. Sürücü olmanıza mani bir durum yok. Sizin durumunuzda olan binlerce insanın ehliyeti varken size verilmemesi bariz bir hak ihlalidir. Mahkeme sonunda hakkınızı alabileceğnizi düşünüyorum
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    A.ASKER Avatarı

Son Giriş
    24.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sağ ayak polio sekeli H ehliyet alırken sol ayak H ehliyet alması için sayın yöneticiler tüm arkadaşlar özürlü dernekleri yeterinde kamuoyu oluştaramıyormuyuz sesimizi gerekli yerlere daha gür duyuramıyoruz cumhurbaşkanımıza dilekçe veya siz yöneticilerimizin önderliğinde sağ- sol ayak ayırımını anlatsak nasıl olur görüşleriniz,

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

A.ASKER, sol bacağından sakatlığı olanlara zaten H sınıfı sürücü belgesi veriliyor. Sorun size verilmemesi. Neden verilmiyor, bunu da anlamış değilim. Ne yapılabilir, inanın onu da kestiremiyorum. Normalde siz "bana b sınıfı sürücü belgesi verin" diye yalvarsanız da size "yok, sakatlara h verilir" demeleri gerekirdi; uygulama bu şekilde yani (ki bence yanlış. bence h sınıfı sürücü belgesi diye bir şey külliyen iptal eidlmeli)
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

A asker senin durumda bir anormallik var benim sadece 5cm kısalık olmasına rağmen o raporu aldım başka hastaneyi dene derim. Ayrıca raporda h sınıfı ehliyet alabilir otomatik vitesli araç kullanabilir yazması yeterli bence siz ötv yi karıştırmayın sadece ehliyet alacağım deyiniz yalnızh sınıfı ehliyet ve otomaik vitesli araç kullanabilir yazdırın o rapor yeterli size

Üye
    A.ASKER Avatarı

Son Giriş
    24.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili kardeşlerim bülent ve akrep bey bende bu işten bir şey anlamadım benim ehliyette b sınıfı otomatik vites ticari araç kullanamaz yazıyor 2. itirazı yaptım bir şey değişmedi yine b sınıfı aynı bir de arkadaşlar herhalde bu durumda 2005 model 2. araç aldım ne ÖTV- nede MTV'Faydalanamıyorum 3. itirazı yapmak için hazırlanıyorum birde arkadaşlar h sınıfı ehliyeti olup ta ötv mtv den faydalanamayanda var bu da nasıl oluyor anlamış değilim birde yasal dayanak varmı gösterebileceğim ben araştırdım birşey bulamadım görüşleriniz teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Sol bacağından sakatlığı olup "otomatik vitesli araç kullanır, H sınıfı sürücü belgesi alır" ibareli raporu olan kişiler ÖTV-MTV istisnalı araç satın alabilir. Bu konuda hiç bir tereddüt yok.

Dediğim gibi, size H sınıfı sürücü belgesi verilmesi gerek. Neden verilmiyor, hiç bir fikrim yok.

Üye
    A.ASKER Avatarı

Son Giriş
    24.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili kardeşim bülent bey daha öncede size bu konuyu yazmıştım sol bacakta polio sekeli yürüme cihazı il e yürüyorum sağ bacaktata güç kaybı mevcut banada yıllardır aynı haksızlık yapılıyor ben 96 yılında H ehliyet için başvurduğumda bana b sınıfı otomatik vites kulanır raporu verdiler 2007 tekrar rapora il sağlık müdürlüğü kanalıyla itiraz ettim bu sefer başka hastaneye sevk ettiler yine sonuç aynı b sınıfı otomatik vites kulanır raporu verdiler. Bence biz engeliler her rapora itiraz ettiğimizde il sağlık müdürlüğünün daha önce b sınıfı olarak verilen raporlar ekte yeni bir hastaneye gönderiliyor. Doktarlar tabi bu eski raporları inceliyor kendi tarafsız va bağımsız görüşünü ortaya koymadan eski raporlar etkisinde kalarak aynısının fotokopisin yeni rapora yazıyorlar bana göre sonuç ondan hep aynı.Fakat bülent bey ben bu sefer il trafik tescil ve sağlık müdürlüğüne rapora itiraz etmeden kendim gidip sağlık raporu veremeye yetkili hastaneye kişisel başvuru yaptım ve sonuç gezdirdiğim kağıtlardan olumlu görünüyor. 21 haziranda heyete gircem. şayet kesin olumlu olursa trafik tescil yada il sağlık neden bizim kanalımızla gidip rapor aldın dermi yada itiraz hakkı varmı yasal yönden elinde yönetmelik veya kanun varsa yardımcı olurmusunuz.Lütfen bu konuyla ilgili görüşleriniz teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Demez. yetkili hastaneler'den birinden alınmış usule uygun rapor olsun, yeter. Başvurunuzu yapabilirsiniz...

Üye
    A.ASKER Avatarı

Son Giriş
    24.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar mrb. benim sol ayak polio sekeli kullanıyorum.% 45 rapor B sınıfı ehliyetimde otomatik vites araç ticari araç kullanamaz yazıyor. 0 araçta ötv den muaf olabilirmiyim veya nasıl bir yol izlemem gerekiyor..İçişleri Bakanlığının Emniyet Genel Müdürlüğün yazısı 21.06.2011 tarihli engellilere ait araçlar konulu yazısında son paragrafında biraz b sınıfı ehliyet olanlardan bahsetmiş fakat ilgi b yazıda belirtilen yazıda belirtilen  şartları taşımak suretiyle yazıyor ama hangi şartlar olduğunu bende anlayamadım. lütfen arkadaşlar bilgisi olan varsa yardım..Şimdiden teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    B sınıfı sürücü belgesi ile araç alımında vergi avantajından yararlanamazsınız maalesef. Ne yapıp edip H sınıfı sürücü belgesi için rapor almalısınız.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon