Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    A.ASKER Avatarı

Son Giriş
    24.09-2015
    Saat
    19:39
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sol bacakta polio sekeli sağ bacakta güç kaybı var ötv'den faydalanmak için raporda tam olarak hangi ibareler yazılmalı teşekkürler.gezdiğim heyet kağıtlarında tüm donanımlar elden yazıyor raporu daha almadım h sınıfı sürücü belgesi alır özel tertibatlı araç kullanır demesi yeterlimi yoksa elden gaz fren ve otomatik vites kelimeleride şartmı hiçbir yerde sorun çıkmaması için birde ben elden tertibat yapılacakta otomatik vitese tertibat yaptırmak istiyorum manuel araca istemiyorum bunun kararını sağlık kurulumu veriyor. ben elden tertibat yapılacaksa otomatik vitese tertibat yapılsın istiyorum deme şansım varmı..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    07:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

İkisi de olur:

"gaz-fren elle kumandalı araç kullanı, h sınıfı sürücü belgesi alır"

"özel donanımlı araç kullanır, h sınıfı sürücü belgesi alır"
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    A.ASKER Avatarı

Son Giriş
    24.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın yöneticiler nihayet il sağlığa yaptığım B sınıfından H sınıfa geçmek için rapor sonucunu aldım
    TEŞHİS :Aynen şöyle yazıyor Sol kulak iletim tipi işitme kaybı. Solda daha belirgin her iki alt ekstremite polio sekeli yazıyor.

KAS İSKELET SİSİTEMİ: F.T.R. Solda daha belirgin her iki alt ekstremite polio sekeli. Tüm Donanımlar elden idare edilen özel tertibatlı otomatik vitesli araç kullanması uygundur. H sınıfı ehliyet alır % 42 kırkiki

K.B.B. : Sol kulak iletim tipi işitme kaybı ( H90.1 ) % 6 altı sürücü adayları ile ilgili sağlık yönetmeliğinin 7. madde b fıkrası ile sola cihaz verilebilir B ve F sınıfı ehliyet alabilir.

NÖROLOJİ : poliomyelit sekeli. Sol1-2/0 Sağ 4/5 Flask paraparezi fizik tedavi ve tanısı esastır.
    GÖZ : Görmeler tashihsiz tam

Sayın yöneticiler Rapor sürekli olarak verilmiş olup, raporun arka sayfasında

Özel tertibatlı araç kullanması uygundur x işareti
    H sınıfı sürücü belgesi alabilir x işareti
    Özürlülük oranını bildirir rapor x işareti
    Ötv muafiyeti x işaretlenmiştir.

birde fizik doktoru % 42 K.B.B 'de % 6 vermiş fakat ikisinin toplamı % 48 yazacağına Özür durumuna göre tüm vücut Fonksiyon Kaybı oranı : % 46 yazıyor bu da bir sorun teşkil eder mi 42+6 toplayamamışlar yazıklar olsun ne diyeyim gerçi araç alımında oran önemli değildir diye biliyorum ama yanlış toplandığında inşallah yeni rapor istemezler

Sayın Yöneticiler benim sizden öğrenmek istediğim net olarak öğrenmek istediğim sadece sol kulakta problem olması benim h sınıfı ehliyet ve ÖTv 'den muaf olmama engel teşkil edermi yoksa aynen bu şekilde aldığım hakem hastanesindeki rapor tam olarak işimi görürmü yoksa sol kulak işimi bozarmı saygılar cavabınız için teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Oranlar 2+2=4 şeklinde toplanmaz. İşgücü kaybına neden olan birden fazla durum olduğunda Balthazard Formülü ile toplanır. Yani, yapılan toplama işlemi doğrudur. Kaldı ki, oranın sürücü belgesi ya da araç alımı ile hiç bir ilgisi bulunmuyor...

İşitme kaybınız bir soruna yol açmaz. Elinizdeki raporla sürücü belgesi de alabilirsiniz, özel donanımlı araç da.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    A.ASKER Avatarı

Son Giriş
    24.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili dostum bülent bey geçen yıldan beri sizinle ve sitede ne kadar çok sorunla karşılaştığımı yazmıştım defalarca bana 2 kez itiraz etmeme rağmen bana b sınıfı ehliyet verilmişti İl sağlığı kanalıyla yapmış olduğum 3. itiraz sonucu beni hakem hastanesine gönderdiler ve nihayet istediğim raporu aldım bu mücadele sonucunda hepinizi çok teşekkür ederim aydınlatmış olduğunuz bilgiler ışığında dediğiniz gibi daha sonra sağlık kuruluna sorduğumda birden fazla özür olduğunda Balthazar formülü ile toplanıyormuş rapor oranını yanlış yazmışlar diye düşünmüştüm derin bir oh çektim

1-Bir de şunu sorayım size oran yanlış yazılsa idi bu yanlışı yine bu hastanemi düzeltecekti yoksa tekrar başka bir hastaneyemi göndereceklerdi.
    2-Benim almış olduğum yukarıdaki sürekli raporla ömür boyu 5 yılda bir araç alırken kullanabilirim değilmi.
    3- Yoksa her 5 yılda bir araç aldığımda raporda mı yenilenecek

cevabınızı bekliyorum şimdiden çok teşekkürler .

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Sürecin lehinize sonuçlanmasına sevindim. Hayırlı olsun.

1- Oranı yanlış yazan hastane kendisi düzeltirdi

2-3- Evet, şu anda yürürlükte olan düzenlemeye göre araç alımında rapor tarihinin hiç bir önemi yok. Ama ilerde yeni bir düzenleme yapar ve her seferinde yeni rapor isterlerse, onu bilemeyiz.

Üye
    A.ASKER Avatarı

Son Giriş
    24.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    geçikmiş cevabım için kusura bakmayın bülent bey aydınlatmış olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim kendinize iyi bakın yapacak çoooook işimiz var daha değilmi.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12