Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mehmet_46 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selamlar arkadaşlar.sizlere danışmak istediğim bir konu var: sol kolumdan %57 oranında engelliyim.H sınıfı ehliyetim var ancak üzerinde "otomatik vitesli araç kullanabilir" veya "özel donanımlı araç kullanabilir" şeklinde herhangi bir ifade yok.şimdi ben devlet hastanesine gidip "otomatik vitesli araç kullanabilir" ifadesinin yer aldığı bir rapor alıp emniyette bunu ehliyetime işletmek istiyorum ancak öyle bir ülkede yaşıyoruz ki hiçbir şeyin standardı yok.bir arkadaşaım sol kolundan engelli ve ortopedi doktoru ona H sınıfı ehliyet raporu verilemeyeceğini,kendisinin onay vermeyeceğini söylemiş.ben de ondan bunu duyunca H sınıfı ehliyetim olmasına rağmen "otomatik vitesli araç kullanabilir" raporunu almaya çekiniyorum.ya bu raporu vermezlerse diye.bu durumda ne yapmam gerekir?bunun bir standardı yok mu?neden her yerde farklı uygulamalar var?bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.255

Çekinmekte haklısınız maalesef! Hiç bir standart yok. Doktor konusundan emin olmadan böyle bir girişimde bulunmayın

Ayrıca: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...cin-rapor.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ferhat0038 Avatarı

Son Giriş
    05.01-2017
    Saat
    10:59
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yerinizde olsam tekrar rapor için müracat etmeyin çünkü bilinçsiz bir doktoır size rapor vermez ve ehliyeteiniz iptal olur bu tür vaka çok çünkü sonra çok uğraşırsınız. il il değişiyor hangi ildesiniz bilmiyorum ama önce doktordan garanti almadan sakın başvurmayın.

Üye
    mehmet_46 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cevaplarınız için teşekkür ederim.bu ülkede yaşamak gerçekten zor.bir zamanlar ötv siz araç alacağımı zannediyordum.sonra ötv siz alamayacağımı öğrendim.gittim ehliyeti aldım bu sefer de üstünde bir ifade yer alması gerekir diyorlar.ifade için rapor alacam ama H sınıfı ehliyet raporunu vermelerine rağmen "otomatik vites araç kullanabilir" ifadeli raporu vermeyebilirlermiş.ne saçma bir ülkedeyiz?

Üye
    ferhat0038 Avatarı

Son Giriş
    05.01-2017
    Saat
    10:59
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeş saçmalıklar bunlarla sınırlı değil emin ol...

Üye
    mehmet_46 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ferhat kardeş haklısın.devlet ve toplum düzeni tamamen sağlam olanları düşünerek,sakatların evlerine tıkanmasını arzulayarak oluştuğu için sakatlar kimsenin umurunda değil.hatta sakat olanlar "kusurlu,ayıplı,hatalı,defolu" olarak bilinçaltına işlendiği için sakatlar evlerinde otursunlar,haklarını aramasınlar,mümkünse sağlam olanların gözlerine görünmesinler,mukadderat deyip sağlamların dünyasına girmesinler,sağlamları rahatsız etmesinler dünyanın bizlerden istediği ve beklediği şeyler bunlar.kimin umurunda engellilerin çektiği sıkıntılar ((