Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Seyithan21 Avatarı

Gerçek Adı
    Seyithan
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    19:27
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba benimde sorum olacak benim ehliyetimde özel tertibatlı arac kullanıla bilir yazıyor sanrım hastaneye gitmeme gerek yok Ama araba almaya geldiğimde nasıl bir yol izliyeceğimi bilmiyorum + ne tür arabalar bizler için daha sağlıklı sonucta 5 sene kullanacağım diğer bir soruma gelince 2 ci el arac aldık farzedelim dezafantaj nedir.. ne tür işlemler yapacağız vs vs tşk ederim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

http://www.engelliler.biz/forum/ozel...linabilir.html

Hangi marka model araç alacağın çok kişisel bir karar. Şurayı incele istersen: Alım - Satım

Tabii ki sıfır km araç al. Zira ancak o zaman (ÖTV-MTV-KDV) vergi avantajından yararlanabilirsin.

Elinde "özel donanımlı araç kullanır" ibareli rapor varsa, o raporla vergi avantajlı araç alabilirsin. Eğer böyle bir rapor yoksa, o zaman yetkili hastaneler'den birinden "gaz-fren elle kumandalı özel donanımaa sahip araç kullanır, h sınıfı sürücü belgesi alır" ibareli rapor alman gerek.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Seyithan21 Avatarı

Gerçek Adı
    Seyithan
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ehliyetimin sınıfı H ama özel terbibatlı araç kullanabilir. ibaresi mevcut olduğundan vergi indiriminden yaralanıyor olmalıyım diye düşünüyorum ayrıca raporum %60 şişli etfal den cıkartmıştım iş için cıkartmıstım şimdi araba almak içinde yeniden rapor mu cıkartmak mı gerekiyor.. konu hakkında bilgi sahibi arkadaşların yardımını bekliyorum ...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Ehliyetteki ibare araç alımı için hiç bir işine yaramaz. yetkili hastaneler'den yeni bir rapor alman gerek...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Seyithan21 Avatarı

Gerçek Adı
    Seyithan
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oturanboğa benim anlamadığım kısım raporum zaten var ama hastaneye baş vurduğumda araba içinmi rapor çıkaracam yoksa standart bir rapormu çıkaracam

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Arabayı sen kullanacaksan, buna özel rapor almalısın

Üye
    Seyithan21 Avatarı

Gerçek Adı
    Seyithan
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam arkadaşlar ford yetkili satıcısı bir şube ile görüşmemi paylaşmak isterim..
    %60 rapaor um ile araç almak istedigimi belirttim ve bana o raporla herhangi bir indirim yapılamadıgını sadece engelli olarak araç alinabilir. Olduğunu söylediler. Yani kısacası ötv mtv kdv indirimlerinden yararlanmak için %90 raporulu olmam gerektiğini söylediler. Ama bunu ford ile yaptığım görüşmelerden söylüyorum fiat ise raporu maliyeye yolladıklarını ve ordan gelen karar doğrultusunda yüzde kaç indirim hakkına sahip olduğunuzun bilgisini veriyolar...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Demek yanlış biliyor Fordcular!

Aracı sakat kişi kendisi kullanacaksa, rapor oranının hiç bir önemi yoktur. Fordculara iyilik yapmak istersen, şu iki yazının çıktısını alıp onlara göster:
    http://www.engelliler.biz/forum/ozel...-sartlari.html
    http://www.engelliler.biz/forum/ozel...ygulamasi.html

Üye
    Seyithan21 Avatarı

Gerçek Adı
    Seyithan
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Araba Almak için şişli Etfalden Alacağım Rapor Vergi indirmi içinde geçerlimi?

%60 engelli raporum var 2009 ait bu raporum gecersizmi ?

Ötv Mtv yararlanmak için Sıfırdan Rapor almam şartmı?

Vergi indirmi için neler yapmam lazım?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

"Vergi indirimi" dediğini, defterdarlıktan elde edilecek sakatlık indirimi mi?

Üye
    Seyithan21 Avatarı

Gerçek Adı
    Seyithan
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar Araba alacam allah nasip ederse bende ötv mtv kdv muaf kalmak için ama rapor çıkartacam dedim araba için hastanedeki bayan dilekce yazacaksınız dedi örnek bir dilekçe gösterebilirmisiniz yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

Üye
    Sirine Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

Dilekçeyi hastane önlerinde yazan dilekçeçiler varmış...
    Duyduğum kadarıyla kendi yazmanız olmaz sanıyorum ki..

Üye
    Seyithan21 Avatarı

Gerçek Adı
    Seyithan
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tşk sayın editörüm

Üye
    Seyithan21 Avatarı

Gerçek Adı
    Seyithan
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar bügün özel donanımlı araç raporu için şişli etfal başvurdum ama 110 tl ücret istedilir baş hekimle görüşmek istiyorum dedim baş hekimle görüşseniz bile ücret ödemek zorundasınız dedi işinize gelirse yoksa sizi uğraştırılar dei mecburen 110 tl ödedik bu ücreti ödemek doğru bildiğim kadarı ile engelliler ücret ödemiyordu? engelim ortopedik engelliyim

Üye
    MUR37 Avatarı

Gerçek Adı
    murat tosbıyık
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    15:16
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    yanlış kardeşim senin raporunda araç için değil arkasındaki değerlendirme haklarımdan yararlanmak istiyorum diyeceksin ayrıca bu sorunun bimer yaz sana senin lehine cvp alacaksın hastaneye verdiğin dilekçene araç için değil rapor arkasındaki haklardan yaralanmak istiyorum demen lazım bende dilekçe vardı bulablirsem yazarım ayrıca oturanboğada bu konuda bilgi var:

http://www.engelliler.biz/forum/sagl...n-dilekce.html

Sayfa 1 / 2 12 SonSon