Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mavice35 Avatarı

Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    20:12
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar..

ben sol kolumdan engelliyim. 0 km araç alımı için hastaneye rapor konusunda başvuru yaptım.
    %56 engelli olarak ÖTV muafiyet kısmına "EVET" onaylı raporumu aldım
    H sınıfı ehliytim var. açıklamasında özel tertibatlı araç kullanır ibaresi yer almakta.
    hastane raporumda da (direksiyonu topuz takılı sinyalleri soldan sağa alımış otomatik vitesli araç kullanır ibaresi mevcut.
    sonuç kısmına glecek olursak vergi daireleri malum sonuçlar sebebiyle ötv muafiyetini onaylamıyor.
    bu durumda olan, başından geçen, ve çözüm konusunda bilgilerini paylaşacak arkadaşlardan yardım bekliyorum.
    kanun maddesinde özürlü arasında ayrım yapılmaksızın ibaresi geçerken sol ayağından engelli arkadaşar otomatik vitesl araç şartıyla ötv den yararlanırken
    sol elinden engelli arkadaşlar yararlanamıyor.
    tek çözüm mahkememidir? %100 sonuç alınırmı
    teşlekkürler.
    İzmirden Ercan...

Üye
    baykay67 Avatarı

Son Giriş
    24.02-2014
    Saat
    00:56
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende senin konumundayım arkadaş birebir uyuyor problemimiz bende merak ediyorum bu sorunun cevabını.

Üye
    ormancı177 Avatarı

Gerçek Adı
    kemal çamlıd
    Son Giriş
    19.01-2017
    Saat
    01:24
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sol el ampute sag el 4,5 parmaklar yok güç bela ehliyeti aldım ama şimdi ne rapor veriyolar nede ötv den yararlandırıyolar ben bu işe anlam veremiyom biri diyo siz verği indiriminden yararlanamassınız biri diyo otomatik vitesli araç yazmazsı lazımmış inanın bıktım allah belalarını versin normal babamın aracıyla geçen trafiğe yakalandım polis baktı arabaya otomatik vites olsa sorun olmazdıda böyle sen b sınıfı ehliyetle 18 teker tır kullanıyorsun dedi birdaha binme falan dedi saldı ne yapacaz bilmiyorum ben verği indirimi falan istemiyorum işimden evime rahatça gelip ğitmek bıktım full dolu otobuslerde tutunmak eve gelip gitmekten şafak pavele yazdım oraya yazın işallah yardımcı olur

Üye
    muştak kaya Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    10:19
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

derdimiz aynı bende sizin konumdayım.h sınıfı ehliyetim var.ama alt ibarede özel aparat falan istenmiyor sadece otomobil yazıyor.ne yapılmalı.

Üye
    mechul__2005 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercan
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    09:39
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar biz bu ülkenin vatandaşı değiliz galiba bizi kabul etmıyorlar siz gidin yurt dışından getirin diyorlar.
    bu konuda diğer özürlü arkadaslarında bize destek vermesi lazım.birlikte sesimizi duyurabılırız.
    teşekürler.....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Maalesef yıllar boyunca sağ-sol bacak ayrımı yapıldı, sonra o ayrım giderildi, şimdi sağ-sol kol ayrımı başladı...

Sağ kolundan sakatlığı olanlar -en azından bazıları- araç alımında vergi avantajından yararlanıyor ama sol kolundan sakatlığı olanlar yararlanamıyor.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mavice35 Avatarı

Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    20:12
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bu konuda mahkeme yolu ile bu hakkımızı alırız gibime geliyor... ve hatta dava lehimize sonuçlanmasının ardından manevi tazminat davası bile açılabilir devlet aleyhine... yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar... bu ayrımın sona ermesi gerek...