Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fiko Avatarı

Son Giriş
    22.08-2013
    Saat
    09:30
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arakadaşlar ben b sınıfı ehliyetimi h çevirmek istiyorum ama emniyet degişmiyor tabi benim evraklar tamam sorun yok ama sürücü kursuna yönlendiriyorlar sürücü kursundan belge almam gerekiyormuş yani direksiyon sınavına gırecekmişim sürücü kursu 300 400 arası ucret cıkarıyo bu konuyla alakalı bılgısı olan varmı? teşekkürler

Üye
    smali Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    30.09-2011
    Saat
    14:35
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende bişi merek ediyom h ehliyetimiz olsa normal araba kullanabiliyormuyuz yasal olarak.. normal plakalı otomati viteslileri mesela

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:20
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    197
    Verilen Beğeniler
    86

fiko;
    Evet, direksiyon sınavına girmeniz şart.

smali;
    Raporunuzda ' özel donanımlı araç kullanabilir, H ehliyeti alabilir ' ibaresi varsa, normal araçları kullanamazsınız.

Üye
    mbozbas Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa BOZBAŞ
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla / Fethiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

smali;

Sağ ayağını kullanır ibaresi varsa raporunuzda zaten H sınıfı almanıza gerek yok.Normal B - C - D - E ehliyetleri ile kullanabilirsiniz.

aykut1972;

Merhaba aykut1972 arkadaşım

Bende önümüzdeki direksiyon sınavına girecem toplam ehliyet elinize gecene kadar ne kadar paraya mal oluyor acaba.Benim şu an E-A2 ehliyetim var.

Üye
    nigahban Avatarı

Gerçek Adı
    önder
    Son Giriş
    05.03-2014
    Saat
    11:08
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

smali;

maalesef h sınıfı ehliyetle normal plakalı otomatik vitesli bir araç kullanılmıyor. birde senin engelli plakalı aracınıda başka hiç kimse kullanamıyor, o da yasak.

Üye
    config Avatarı

Gerçek Adı
    Erkan
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    21:41
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

fiko;
    B sınıfı ehliyetiniz olduğunu söylerseniz ve bunu H sınıfına geçirmek istediğinizi, yani sadece direksiyon sınavına gireceğinizi belirtirseniz indirim yapıyorlar. Bunu detaylı konuşun. Ben 150-200 TL arası bir ücrete yeniledim.

nigahban;
    Lütfen emin olmadığınız konularda kullanıcılara bilgi verip, yanlış bilgilendirmeyin. Benim ehliyetimi B sınıfından H sınıfına çevirdim. Ve otomatik vitesli normal plakalı araçları kullanıyorum. Çünkü ehliyetimde "H sınıfı, otomatik vites araç kullanabilir" yazıyor. Ayrıca kendi aracımıda ÖTV 'den muaf şekilde aldım. Ama otomatik araç kullanabildiğim için özel tertibat yaptırmadım ve aracımda engelli plakası yok. Ayrıca aracımda özel tertibat olmadığı için, ruhsatımda da benden başkasının kullanamayacağına dair bir ibare yer almıyor. Bilginize.

smali;
    Evet kullanabilirsiniz. Ben kullanıyorum. H sınıfı ehliyetinizde "Otomatik Vites Kullanabilir" ibaresinin olması yeterlidir.

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Engeliniz nedir acaba sorabilirmiyim,özel donanım kullanmadan ötv indirimi almışsınız, belki sizin durumunuzda olupta indirim alamayan arkadaşlar vardır.

Üye
    nigahban Avatarı

Gerçek Adı
    önder
    Son Giriş
    05.03-2014
    Saat
    11:08
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Config ;

Bana trafikten öyle söylemişti, o yüzden dedim.fakat benide yanılttılar demekki.uyarınız ve verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.bende öğrenmiş oldum iyi oldu.peki senin ehliyetinde sadece otomatik vitesli araçmı yazıyor?benim ehliyetimde otomatik vites direksiyon topuzu diye yazıyor.bende aynı şekilde araç alabilirmiyim acaba bilginiz varmı?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    smali Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    30.09-2011
    Saat
    14:35
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

h sınıfı ehliyetli olup normal plaka nasıl alınıyor anlamadım.. öyle bişi mümkünse almak isterim yoksa eşim arabayı kullanamayacak.. benim sağ ayağımda sorun yk . biraz solda var sadece..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Sol bacağından sakatlığı olan ve bu nedenle salt otomatik vitesli aracı ötv istisnası ile satın alan kişinin aracını 3. derece yakınları da kullanabilir: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...abilirmis.html

http://www.engelliler.biz/forum/ozel...lanabilir.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ali.demir Avatarı

Gerçek Adı
    ali demir
    Son Giriş
    25.09-2014
    Saat
    10:33
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    rapor alırken ''otamatik vitesli araç kullanabilir ve H sınıfı ehliyet alabilir'' yazılmış ise ehliyetinde otamatik vitesli araç kullanır diye çıkıyor.. bu yüzden her otomatik vitesli aracı kullanabilirsin. Sadece senin adına kayıtlı otomatik vitesli aracı senin 3. derece kan hızımların ve sen kullanabilirsin. bildiğim bunlar yardımcı olabildim sanırım...