Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    apsuwa77 Avatarı

Son Giriş
    28.08-2011
    Saat
    14:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selam bulent hocam ve arkadaslarım sımdı sıze bı sorum olacak ben dun h ehlıyetımı aldım sag kolumda haraket kısıtlılıgı var kullanabılıoruum her turlu aracı ehlıyetımde özel tertıbatlı otomobıl dıyo sadece ıyıde ben arac aldıgımda ne yaptrıcam bu araca ve ıkıncı el bı arac alabılırmıyım aalırsam donanım nasıl olması gerekıyo ??

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Vites kolunu yükseltmek, otomatik vitesi kullanabilmenizi sağlayabiliyorsa, aşağıdaki türde basit bir donanım işinizi görür. Bu donanımı hem ikinci el araç alırken taktırmalısınız, hem de ÖTV-KDV istisnalı araç alırken...

Ayrıca: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...labilirim.html

7e132306d231374067db3de7517edee1 1268417662 - Sağ el bileği ve parmaklardaki kısıtlılık var. Ehliyet aldım. Nasıl bir araç..?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    apsuwa77 Avatarı

Son Giriş
    28.08-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bnm kullqanırken buna htıyacım yok abı bulent bey dıyorumkı kontakı sola aldırsam olabılırmı arac kullanırken bı donanıma ıhtıyac duymuyorum ben ne onerırsınız bıde normal plakalı arac alsam o aracın plakasını h ehlıyete gore degıstrebılırmıyız .?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Sağ üst ekstremiteden sakatlığı olan kişiler bu ve benzeri bir donanımla viteste modifikasyon yapmazsa, araç alırken vergi avantajından yararlanamaz. Modifikasyon vitesde olmak zorunda...

Vergi avantajı ile alınacak ve/veya üzerinde özel donanım bulunan aracın plakasında sakat damgası bulunmak zorunda.

Eğer ehliyetinizde (ona temel olan raporda) hiç bir özel donanım ibaresi yok ve sadece "otomatik vitesli araç kullanır" ibaresi varsa, o zaman araç alımında vergi avantajından yararlanılamaz ve/fakat otomatik vitesli tüm araçlar kullanılabilir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    apsuwa77 Avatarı

Son Giriş
    28.08-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben şunları merak edıyorum vıtese tertıbat taktırırsam manuel sakat damgalı araç kullanırmıyım ve herhangı bı 2.el sıradan arac alsam buna tertıbat taktırarak ve sakat damgası alarak kullanabılırmıyım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sürüş esnasında manuel araç zor olmaz mı? Sürekli vites değiştirmek zorunda kalmak..?

Ama, teorik olarak evet, raporda uygun ibare olduğu sürece sorun olmaz...