Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 16 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    osye Avatarı

Son Giriş
    20.06-2016
    Saat
    16:08
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar yurt içinden ötv indirimli alınan ve 5 yılı dolan araçların satış işlemleri nasıl yapılıyo.
    ben geçen hafta tescile sormaya gittim
    araç 2006 mart ayında alındı. emniyetteki görevli memur önce şoförler cemiyetinden ek1 alıp plakalarla bize geleceksin yeni plaka ve ruhsat vericez dedi.
    yani bize ekstra biraz masraf çıkıyo
    acaba prosedür gerçekten böylemi yoksa memur yanlışmı biliyo

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    23:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

O detayı bilmiyorum. Yakın tarihte böylesi bir araç satan arkadaş detaylı şekilde tecrübelerini yazarsa, çok güzel olur...

Noterden dilediğiniz gibi satışını yapacaksınız. Sonra aracın özel donanımı varsa proje çizdirip tersten o donanımı çıkartacaksınız ve trafikte tescil işlemini o şekilde halledeceksiniz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    gelgulelim Avatarı

Gerçek Adı
    İsmail
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar.Ben 10 yıl kullandığım,vitesli ancak özel tertibatlı aracımı sattım.
    Önce tertibatımı söktürdüm. Tadilat projesi çizdirdim.
    Ardından,aracımda GAZ sistemi olduğu için Gaz testi sonrasında Fenni muayene sonrasında takipçi yardımıyla aracımı eşime satış yaptım.
    Aynı plaka ama engelli işareti kaldırıldı.
    Sonrasında başka vatandaşa sattım.

Sol ayak dizüstü protez kullanıyorum. Yeni bir heyet raporuylanda otomatik vites araç aldım. Tertibata ihtiyaç olmadığından, tadilat ve proje olayı ortadan kalktı. Şuan 2011 otomatik - Dizel araç kullanıyorum.

Selamlar.

Üye
    gazi3428 Avatarı

Gerçek Adı
    Tahsin
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    20:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende yakın zamanda 5 yılı dolan yurt içinden aldığım otomatik vites golf marka aracımı normal birine sattım. işlemler aynen şu şekilde;

• önce aracı alacak kişiyle birlikte notere gidip satışı yaptım.
    • orda alıcıya verilen geçici tescil belgesi ve ruhsatın bir nüshasıyla ( Diğer nüsha noterde kalıyor ) birlikte oto sanayisinde tamirci bir arkadaşa gittim aparat söküm işlemi adı altında fatura kestirdim. ( 40-50 tl lik )
    • sonrasında istanbul beşiktaşta bulunan mühendislik odasından aparatla ilgili belgeleri tamirci arkadaşın fax numarasına istedim gönderdiler 2 şer adet. kesilen fatura ile birlikte tamircinin imza sirküsü ve mühendislik odasının gönderdiği evrakları gerekli bölümleri tamirci arkadaşa kaşe ve imzalattırdım.
    • daha sonra elimde olan evraklarla birlikte beşiktaş'taki mühendislik odasına evrakları verdim. proje ve tse belgesi için. ertesi günde evrakları teslim aldım.
    • daha sonraasında Ek1 belgesi için şoförler odasına gittim alıcı ile birlikte elimde olan bütün evraklarla birlikte muayene istasyonuna gittim ( tabi buraya gelmeden önce aparatı söktürdüm ) aracı alan kişi kullanmıştı.
    • muayene istasyonundan çıktıktan sonra alıcı bulunduğu ilçedeki trafik şubeye gidip plakasını yaptırdı.. ( yalnız burda noterde alıcıya soruyorlar plaka değişsin mi yoksa aynı plaka kalsın mı diye aynı derken numaralar. engelli sembolü kaldırılıyormuş )

sonrasında ben sağa alıcı selametle işlemlerim bitti.

Üye
    halki Avatarı

Son Giriş
    02.10-2016
    Saat
    20:00
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engelliden engeliye satış nasıl gerceklesıyor ve arac %90 engelli bırıne ayıt benım %56 engelli raporum ve H ehliyetim mevcut sadece donanım eklenmesı lazım ne yapmamız lazım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Notere gidip satışı gerçekleştireceksiniz. Sonra araca donanım taktırmak için makine mühendisine proje çizdirip tescil işlemlerini tamamlayacaksınız...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    battal Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    20:10
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0

mehabalar arkadaşlar özürlüden özürlüye araç alacağım ne gibi işlem yapılması gerekiyor yardımcı olurmusunuz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Mustafa bey, noter nasıl satış yapmıyor, anlamadım. 5 yıl dolmadığı için mi? E bunun bi çözümünü üretemiyorlar mı yahu? Bence başka bir notere gidin...

Üye
    gazi3428 Avatarı

Gerçek Adı
    Tahsin
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    20:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben 2-3 hafta önce aracımı normal birine sattım. ondan çıkardığım ( gaz pedalı solda ) aparatıda yeni alacağım araca taktırdım. ama bu son 1 hafta burnumdan geldi git gel git gel yollarda perişan oldum allah yeni araç alacaklara yardım etsin...

Üye
    osye Avatarı

Son Giriş
    20.06-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar 2006 şubat ayında %100 raporla tertibatsız olarak yurtiçinden sıfır olarak aldığımız aracı ağustos ayının dördünde sattık satış işlemi şöyle oldu
    emniyete gittik bizden bir dilekçe istediler aracı normale çevirmek için o dilkeçeyi verdik.
    sonra şoförler cemiyetinden 10 tl karşılığında iki adet ek1 doldurttuk.
    sonra emniyete 117 lira ruhsat değişme için para verdik.
    ardından emniyetin makbuzu ile takrar şoförler cemiyetine plaka basılması için gittik bu arada plaka için 25 lira verdik.
    toplamda 152 lira harcayıp aracı normale çevirip sattık.
    şimdi bugün vergi dairesinden aradılar.
    sattığımız araca ait son bandrolün ödenmesi gerektiğini söylüyorlar.
    emniyet bir usül hatası yapmış diyo 254 lirayı adınıza tahakkuk ettirdim dedi
    doğrumudur.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Araç hangi tarihte üzerinizden düşmüşse, sonrasında tahakkuk ettirilen MTV ödenir.

Yanlış mı biliyorum?

Üye
    osye Avatarı

Son Giriş
    20.06-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oturanboğa biz aracı ağustos ayının 4 ünde sattık bandrollerin son ödeme günü ise ağustosun 3 üne kadardı.
    biz önce emniyetten aracı noramale çevirdik. yukarıyada yazdım gerçi aracın ruhsatı ve plakası değişti.
    bu işlemler ağustosun 4 ünde oldu 8 ağustosta alıcıya noterden vekaletname verdik 15 ağustosta ise aracın satışı yapıldı.
    şimdi bizi cuma günü vergi dairesinden aradılar ve adınıza vergi tahakkuk ettiriyoruz diyorlar bir sürü yönetmelik okudular ve emniyet plakayı değişirken hata yapmış diyorlar
    yukarıda arkadaşlar yazmışlar hiçbirine böyle bir vergi çıkmamış.
    bende bişi anlamadım
    bu parayı ödemelimiyim
    yoksa varmıdır bir yolu

Üye
    nazisam Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    mersin /yenişehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

osye kardeş siz aracı sattıktan sonra vergi dairesinede bilgi verip aracın satış işlemi gerçekleştigine dair aracın dosyasına işletmeniz lazımdı bildigim kadarıyala çünkü yeni araç alırkende tescil işlemleri tamamlandıktan biri süre sonra ( maksimum 1 ay )içnde tekrar vergi dairesine bilgi vermeniz gerekiyor aksi takdirde onlar üzerine vergi işletiyor

Üye
    fullmoongokturk Avatarı

Gerçek Adı
    Göktürk KARAGÖZ
    Son Giriş
    03.11-2017
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ortada, "Emniyetin yapmış olduğu bir hata" dönüp dolaşıyor. Öncelikle o hata neymiş bir araştır ve bence bu hatadan araç sahibi kişi sorumlu tutulmamalı. Sen bu hatayı bir araştır ve dilekçe ile itiraz yoluna git...

Üye
    osye Avatarı

Son Giriş
    20.06-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    nazisam;

kardeş bize vergi dairesine gideceksiniz diyen olmadı biz aracı alırkende vergi dairesine gitmemiştik.
    vergi dairesindeki görevlinin emniyey t hata yapmış demesi araç normale çevrildiği an bize haber vermeleri gerekiyordu diyo geç kaldıkları için şimdi bu paraya tahakkuk ettiriyoruz diyorlar

Sayfa 1 / 2 12 SonSon