Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gururlu Avatarı

Son Giriş
    16.07-2014
    Saat
    10:28
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba ben foruma yeni katılıyorum.benim ellerim küçükken ateşte yandı sol elim bilekten ampute sağ elimde parmak uçları parmağın ele yakın kısmına yapışık.yani kavrama güçlüğü var.daha doğrusu ince şeyleri tutabilirim.kalın şeyleri tutamam.bu benim okumama engel olmadı.üstelik pratik çalışmaları çok olan bir bölüm bitirdim.anlayacağınız banyodan traşa, yemekten giyinmeye kadar yapamadığım neredeyse hiç bir şey yok.bu güne kadar kimse "sen şunu şunu yapamazsın" demedi, diyemedi.şimdi sıra geldi ehliyet ve arabaya.

tutma kısmı ince ve düz bir direksiyon topuzu kullanarak otomatik vites bir aracı rahat sürebilirim. sizce rapor almak için şansım varmı.nerede deneyeyim şansımı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Türkiye şartlarında çok zor. Avrupa'da ya da Amerika'da olsanız yüzde yüz ehliyet alır ve özel donanımla araç kullanabilirsiniz, ama bizde mevzuat o kadar dar ve doktorlar bu konuda o kadar ketum ki, sürücü yönetmeliği'ne göre sürücü olur rapor almanız, çok çok çok zor.

Her şey doktorların insiyatifinde. Şansınızı denemekten başka yol yok maalesef.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    gururlu Avatarı

Son Giriş
    16.07-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili oturan boğa.cevabın için teşekkür ederim.hiç kimse beni yapabileceğim bir şeyi yapmaktan alıkoyamaz.hele de yapabileceğimden eminsem (ve halihazırda yapıyorsam).
    bu doktorlara allahtan daha lüzumsuz işleri vermemişler.yoksa "sen kendin traş olamazsın,banyo yapamazssın rapor vermiyorum" felan da derlerdi ha birde iyiki erken evlenmişim.mazallah evliliğide rapor ile doktor eline verseler sen evlenemen der bu doktorlar.

Üye
    gururlu Avatarı

Son Giriş
    16.07-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

lütfen birisi ban net olarak açıklasın.hem sağ el hem sol elden ortopedik engeli olan birisi h sınıfı ehliyet ve otomotik tertibatlı araç alabiliyor mu.

ağır engelli de olsa raporunu alabilmiş birisine emniyet ehliyet vermemeye yetkilimidir.yada araç işlemlerinde sorun çıkarabilir mi

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

emniyet senin raporunu tatmin edici bulmazise seni hakem hastaneye gönderir ve buradan alınacak rapora göre hareket eder.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Emniyet rapora rağmen sürücü belgesi vermemezlik yapamaz. Ama başka bir hastaneye sevk edebilir... Süreç sonunda eğer sürücü belgesi alamazsanız, konuyu mahkemeye taşıyabilirsiniz... Orada hakim sürücü olabileceğinize kanaat getirirse, sürücü belgenizin verilmesini sağlayabilir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    gururlu Avatarı

Son Giriş
    16.07-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar kendi yaptırdığım özel topuz ile çektiğim videoyu seyredip değerlendirirmisiniz.otomotik vitesli araç bulamadığım için düz vites kullandım.sizce bu görüntüyle kurulu ikna edebilirmiyim?

görüntü için yazıyı tıklayın:

kurula girmeden önce doktorlarla tek tek görüşmek daha mı uygun olur acaba?

direksiyon ve topuzu daha net görmek için:

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Bence edersin. Asıl kardeşim...

Üye
    gururlu Avatarı

Son Giriş
    16.07-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

abi allah senden razı olsun bu gün kurula başvurucaktım desteğin ziyadesiyle moralimi düzeltti

Üye
    pars367 Avatarı

Son Giriş
    31.03-2016
    Saat
    12:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili kardeşim ben sadece sol elimi kullanamıyorum h sınıfı ehliyet almak için başvurdum bana dedikleri sen tek elinle araba kullanamassın çünkü aracı tek elinle yolda tutamassın dediler ama ben iki senedir araç kullanıyorum. eğer rapor almak istiyorsan pes etme ama şansını kırsaldaki küçük hastanelerde dene derim. hiç kimse bana ne yapacağımı söyleyemez özellikle beyninde problem olanlar bu doktor böyle işte

Üye
    gururlu Avatarı

Son Giriş
    16.07-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

kurula girdim.7 doktordan her birisi birr hasta alıp değerlendirmeye başladı.beni de bir doktor çağırdı.hiç değerlendirmeden "ben seni değerlendiremem seni üniversite hastanesine sevk edecem dedi.şimdi ben ne yapmalıyım?

OturanBoğa;
    bülent abi bunu söylerken ümidin var mı.yoksa bana cesaret vermek için mi söyledin.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    O doktorun köküne kibrit suyu!

Kardeşim, birinin cesaret vermesine gerek yok ki, aslanlar gibi kullanıyorsun arabayı işte, daha ne olsun! O doktor ne yapıyormuş, uçuruyor muymuş aracı paşam!?