Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Adnan, yanıt gelmedi, ama uygulamada konuyu tecrübe eden arkadaşlarımız var.
    Onların deneyimlerine göre iş artık basit:
    1- Yeni bir sağlık kurulu raporu alıyorsun (B sınıfı ya da H sınıfı, sana hangisi gerekliyse)
    2- O sağlık raporuyla bir sürücü kursuna yazılıyorsun ve sadece direksiyon sınavına giriyorsun
    3- Başarılı olursan sürücü belgeni alıyorsun...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    adnan0577 Avatarı

Gerçek Adı
    adnan
    Son Giriş
    02.07-2015
    Saat
    09:29
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu konuda kurstakilerin ve emniyetin haberi varmı.özel hastahaneden alacağım b sürücü begesi almaya uygundur raporu geçerli olurmu bir sorun çıkarmı.kusura bakma çok soru soruyorum ama .bir an önce halletmem lazım bu konuyu

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Evet, herkes haberdar (bkz). Olmayan kurs ya da trafik görevlisi varsa Emniyet'te sormalarını söylersiniz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    adnan0577 Avatarı

Gerçek Adı
    adnan
    Son Giriş
    02.07-2015
    Saat
    09:29
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eski ehliyet ne olacak onumu değiştirecekler.aynı ehliyet üzerindenmi olacak iş kurstakiler çok tuhaf insanlar anlayacaklarını zannetmiyom ama olsun

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Elindekini geri vereceksin, yok sayacaksın, yenisini verecekler

Üye
    dyt Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:36
    Yaşadığı Yer
    HER YER
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    7

sayın oturan boğa girişimleriniz için gerçekten çok teşekkür ediyorum size. konuyla ilgilli emniyete attığım maile cevap olarak değişimin b sınıfı ehliyet raporu alabililr raporuyla beraber bir kursa başvurulması halinde motor fark dersi verilerek direksiyon sınavına girilmesi gerektiği bildirilmiştir.
    sonuçta alınan sertifikayla h sınıfı ehliyetin b sınıfına çevrilebileceği belirtilmiştir.

saygılarımla...

Üye
    bsknerdi Avatarı

Gerçek Adı
    Baskın Erdi Tuluc
    Son Giriş
    03.08-2012
    Saat
    16:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkeze hayırlı geceler Konu defalarca belki gündeme gelmiştir google da araştırır'ken denk geldim ve uye oldum konuya dahil olmak ve cözum bulmak istedim öncelikle 2007 yılın da ÖTV indiriminden yararlanırım kurnazlıgı ile H sınıfı ehliyete başvurdum rapor aldım Heyete girdim zorlada olsa aldım benim özür problemim dogustan Sol el Parmakları eksikligi Raporumdaki yuzde kaç oldugu rakamını bile unuttum diyebilirim..Bundan 7 ay evel Spor tek kapı bir araç aldım manuel vitesli 1600 motor yanlız trafik kontrol ün artık 1 2 3 4.sünde artık H sınıfı ehliyetin aracım için yetersiz ehliyet olduguna karar verip ceza yazmak istedi yazdırmadım ama bunun bir çagresi olarak özrümün cok buyuk olmaması sebebi ile b ye cevirebilirmiyim nasıl ???Yada tanıdık doktor yada hangi hastane zahmet cektirmeden rapor verebilir diye bi sorayım dedim boşuna para vermek istemiyorum..
    B SINIFI EHLİYET MUTLAKA ALMAM GEREKİYOR MOTOR SPORLARI İŞİ İLE UGRAŞIYORUM AYNI ZAMANDA (GO KART PİSTİ İŞLETMEKTEYİM).

..H SINIFI EHLİYETİMİ B SINIFINA CEVİRMEK İSTİYORUM SOL EL PARMAK EKSİKLİGİM VAR DOGUSTAN YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM..

Üye
    sert olsam Avatarı

Gerçek Adı
    serdal şeker
    Son Giriş
    07.08-2016
    Saat
    13:00
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşım olay benim başıma geldi avantajlı diye B ehliyetimi H ye cevirdim yukarda arkadaşın dedigi gibi aynı sicil üzerinden trafik ilkyardım motor hariç seni direksiyon sınavına sokup aldıgın dosya ile tırafikten degişecen kimse ile işin yok bu konu ender oldugundan kurs bu işi savsaklıyor bence veya müraatettigin kursdan başkabir kursagit . benimki düştüğü için bu şekildede olabilir seninki yükseliyor b olarak

Üye
    bsknerdi Avatarı

Gerçek Adı
    Baskın Erdi Tuluc
    Son Giriş
    03.08-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Anladım bi şekilde ugraşıcaz yani Benim şimdi yapmam gereken herhangi bir devlet hastanesine gidip tam teşekküllü heyet raporu alıp ehliyet için deyip tekrar bir rapor düzenletmek ve bu rapor ile kursuma muraacat edip B sınıfı almak istiyorum önceki ehliyetim H sınıfıydı ve bunun için sadece motor ve direksiyon sınavına girmem gerekiyor demek olucak sanırım dogrumuyum....
    (İstanbul Bakırköy Devlet Hastanesi Konuyla cok iligli olmadıgı için H almıssın B olmaz diye bir yanıt vermişti Kurul baskanıyla gorustugumde bende özrümün cok büyük bir engel taşımadıgını sizde görüyorsunuz diye bir yanıt verdim ama nafile sonrasında bende boşuna para vermek istemedim..İstanbulda bu konuyla alakalı muracaat ettiginiz başka bir devlet hastanesi varmı ??? Daha bilgili ve daha gelişmiş bir devlet hastanesi )

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

B sınıfına dönüştürmek rapor vs. açısından zorsa, "otomatik vitesli araç kullanır, H sınıfı sürücü olur" ibareli rapor alıp, direkman emniyete gitmek ve bu ibareyi sürücü belgenize/dosyanıza işletmek daha makul geliyor. Kurs saçmalığından kurtulmuş olursunuz. Ama sadece otomatik vitesli araçları kullanabilirsiniz...

Bunun dışındaki tek yol yetkili hastanelerden B sınıfı için rapor almak ve sürücü kursuna gidip sadece direksiyon sınavına girerek sürücü belgenizi değiştirmek.

Not: eğer emniyet'te tanıdık bulursanız, özel hastanelerden alacağınız rapor da işinizi görür!

Üye
    bsknerdi Avatarı

Gerçek Adı
    Baskın Erdi Tuluc
    Son Giriş
    03.08-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ugrasıyorum ınsallah en kısa zamanda B sınıfı ehlıyet alıcam almak zorundayım Aldıgımda da ne sekılde degıstırdım nelerle karsılastım hepsını anlatıcam en kısa zamanda tesekkurler...

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12