Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Helldorado Avatarı

Son Giriş
    26.04-2012
    Saat
    03:34
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar dilate kardiyomiyopati (kalp yetmezliği) hastasıyım. Hali hazırda B sınıfı ehliyetim ve otomobilim var.Ortopedik bir rahatsızlık yok ama %100 engelliyim.Sadece kalp pilime baskı yaptığı için emniyet kemeri kullanamıyorum.Bu konuyu bir süre önce bir sürücü kursuyla konuşmuştum.ortopedik rahatsızlık ve Özel donanımlı araç olması şart demişti.Acaba durum böylemidir? Benim sormak istediklerim.

1-Bu şartlarda ötv indiriminden faydalanıp yeni bir araç alabilirmiyim?
    2-Hastahaneden tekrar H sınıfı ehliyet kullanabileceğime dair özür raporu mu almam gerekli?
    3-B sınıfı ehliyetimi H sınıfına çevirmek için 3 ay kursa mı gitmem gerekiyor yoksa sadece direksiyon sınavına mı gireceğim?

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

1.ÖTV den faydalanabilirsiniz ama alacağınız arabayı siz kullanamazsınız.
    2.B sınıfı ehliyetinizin sefasını sürün derim zaten size H sınıfı vermeye bilirler..
    3.Velev ki H sınıfı alır raporu aldınız sürücü kursunda sadece direksiyon sınavına girersiniz.Kursa katılmanıza gerek yok sınav zamanı sizi ararlar gider direksiyon sınavına girersiniz..

Üye
    S&S Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    22:27
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bence % 100 raporla H sınıfı ehliyet için müracat ederseniz, elenizdeki B sınıfı ehliyeinden de olursunuz.
    Nedeni %100 kalp rahatsızlığı olan biri trafikte her an rahatsazlanıp kazaya neden olabilir, ( kendim kalp hastasıyım ve trafe çıkmamaya çalışıyorum, trafikte az bir şey sinerlendim anda kalbim sıkışıyor ve hemen sağya çekip bazen yarım saat bir saat ilaç içip beklemem gerekiyor) ,
    bu nedenden dolayı sizinde araba kullanmanıza kimse müsade etmez İlkerin dediği gibi siz arabayı alırsınız, o aracı kullanımı sadece siz arabadaysanız ve başka bir şöför var ise trafe çıkabilirsiniz.

Üye
    Helldorado Avatarı

Son Giriş
    26.04-2012
    Saat
    03:34
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Anladım, teşekkür ederim cevaplar için

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Evet, sürücü yönetmeliği'ne göre sürücü olmanıza mani bir durum varsa, hastanede ehliyetinize el konur...

Ama, %90 ve üzeri raporu bulunan kişiler yine de vergi istisnalı araç alabilirler. Sizin araç kullanmanızda sakınca varsa, aracı 3. dereceye kadar yakınlarınız kullanır.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...