Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 24 mesajın 16-24 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Mehmet Faruk Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    04.11-2017
    Saat
    15:11
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Mrh,

Benim h sınıfı ehliyetimde Otomatik vitesli araç, Özel tertibatlı araç ibaresi var. Ben her iki özellikli aracı da kullanabiliyormuyum. Yani otomatik vitesli araç da kullanabilirim veya ozel tertibatlı araç da kullanabilirim diye mi algılamalıyım.

Üye
    mutlu59 Avatarı

Son Giriş
    30.09-2016
    Saat
    21:50
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mehmet benimde Ehliyette ( Özel Ter ve Oto Vit Kul ) aynen yazmakta Tertibatta oto viteste ikiside Şartmış

memoli-55
    Misafir Üye
    memoli-55 Avatarı

mrb mehmet bey h sınıfı ehliyetini aldıgın için tebrik ederim ..ancak seninde rapor da özel tertibatlı arac ibaresi görünüyorsa arabanın plakası engelli işareti olması sart... fakat öbürüde normal otomatik vitesli aracında kullanabilmesi için en önemli yolu plakasında engelli işareti yoksa onuda kullanma sansın yok.. diyelimki bunu normal otomatik vitesli arabada kullanabilirim demekle olmuyorr yolda giderken trafik memurundan yakalanırsın hem para cezası cevirebilir ancak h sınıfı ehliyetimi alır diye sanmayın... kurallara göre uymanı gerekiyorr mehmet beyy..

Üye
    mutlu59 Avatarı

Son Giriş
    30.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Özel tertibat yazılmasa sadece oto vites yazılsa Mehmetin dediği olur ama özel tertibatta oto vites te yazılmış 2 side olmalı

memoli-55
    Misafir Üye
    memoli-55 Avatarı

özel tertibatlı aracında mutlaka otomatik vitesli olabilirdi ama engelli olmayan normal otomatik vites de arabayı kullanamaz sanıyorum niye çünkü plakada engelli işaret olmadıgı için sebebi var ...

Üye
    Mehmet Faruk Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    04.11-2017
    Saat
    15:11
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mrh,

Benimkinde Önce Otomatik vitesli araç sonra Özel tertibatlı araç yazıyor.otomatik vites araç kullananlarda plakaya birşey işletmene gerek yok diye biliyorum. Ayrıca otomatik vites araç kullanabiliyorsan tüm otomatik vites araçları ve kimin olursa olsun kullanabilirsin diye biliyorum.

Ben ehliyetimi alırken Polis memuru bu ehliyet ile otomatik vites araç kullanabileceğimi sorun olmayacağını söyledi. İstersem özel tertibatlı araç'ta kullanabileceğimi söyledi.

Üye
    mutlu59 Avatarı

Son Giriş
    30.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mehmet haklısın benimde aynı Özel tertibat yazılmasaydı daha garanti alurdu tüm oto vitesli araçları kullanırdık Banada polis alırken aynen dedi ama doktor tertibat şart demişti sade oto vites yaz demiştim Keşke ikiside olsa Mehmet

memoli-55
    Misafir Üye
    memoli-55 Avatarı

öyleyse cok sevindim mehmet bey bende engelli olmayan normal otomatik vitesli ile özel tertibatlı aracı ibaresi baglantı oldugunu bilmiyordum demekki ikiside sart anlamında görünüyorr ama plakaya görre neden engeli işareti işlenmiyorr bende anlayamadım ..

memoli-55
    Misafir Üye
    memoli-55 Avatarı

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    H tipi ehliyet için heyetten geçtiğimde, " otomatik vitesli, özel tertibatlı araç kullanabilir" saglık kurulu raporunda onaylandıgına göre..
    1 = Yukarıda belirtiği ibaresinde araç sıfır alabilmesi için ötv indiriminden yararlanmak için heyete girmenin gerekmiyorr ....
    2 = Bu ibaresinde araç sahibine göre el ve kollarından engelli arkadasların kullanacagını araçlarda gerekli değişikleri yapılabilir. mesela sağ kolundan engelli arkadaslarımızın kullanacagını aracın kontak anahtarlarıının sağdan sol tarafa alınması ve silecek kolunun sağdan sola alınmıs araçları kullanabilirsin ayrıca el freni ve otomatik vitesinde özel donanımını kendin yaptırabiliyorsun fatmacım...
    3 =Direksiyon sınavında senin için veya engelli arkadasları için önceki kurs da direksiyon egitimi aldıgın gibi otomatik vitesle aynı sekilde uygulayabilecegini sanıyordum..
    4 =Önemli olan D.sınavında hocaları ve yetkililer böyle sorun olusmadıysa dogru olabilir fatmacım..
    5 =ikiside aynı olmalıdır çünkü saglık kurulu raporunda (otomatik vitesli ve özel tertibatlı araç kullanabilir) seklindeyse buna engel yoktur..
    6 =Maaleef yasada zorunlu oldugu hallerde sürülebilir ifadesi yoktu ama allah korusun hastalandı diyelimki acil durumundan dolayı senin yerinde eşin,kardesin,akraba veya diger komsuları vb kullanabilir durumda yolda giderken trafik polisleri sizi kenara cevirip de yasalarda ceza uyugulayabilir ama sizde acil hastamız var diyerek ikna edebiliyorsanız polis de size hemen hemen serbest bırakabilir diye düşünüyorum fatmacım..

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12