Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    samsunlu34 Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    19:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selam arkadaşlar bikaç soru danışacağım bilgisi olanlar cevap verirse sevinirim
    ehliyet almak için hastaneye gideceğim fakat birkaç arkadaşın para istiyorlar falan dediklerini gördüm Bakırköy devlet hastanesi (sadi konuk) 'da böyle birşeye şahit olanlar var mı ?

birde benım %70 ankaradan onaylanmış raporum var sürekli geçerli olan bu rapora engel olurmu alacagım yenı rapor?

bide tabi verirlermi bana ben kas hastasıyım normal düz viteste kullanıyorum ama onu vermeyeceklerını bıldıgım için H sınıfı otomatik vites araca şansımı deneyeceğim hayal kırıklığına uğratmazlar değilmi? kollarım tam acılmıyor benım ama kullanabılıyorum hepsını. bu heyetlerı hepımız bılıyoruz ılla bı kıllık yapıyorlar!

Üye
    yasim Avatarı

Gerçek Adı
    yasemin
    Son Giriş
    25.12-2011
    Saat
    01:26
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki engeliniz gerçekten %70 mi ??

önce raporunuza özel tertibatlı araç kullanabilir ibaresi yaptırmanız gerekiyor. sonra raporunuzla beraber emniyete gidip ehliyetinizi H sınıfına çeviriyosunuz. sonra istediğiniz arabaya özrünüze göre tertibat yapıolar yani uğraştırmıyolar.( beni uğraştırmadılar benimde % 40 raporum var)

Üye
    samsunlu34 Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gerçekten %70mı derken? ben torpıllemı aldım sankı bu raporu neyse işte ben sadece yürümekte zrlanıyorum kas hastasıyım kaslarımda sorun var kolları bacakkları kullanıyorum ama. ehlıyetım hıc yok benım hastaneden kursa kayıt ıcın rapor alıcam H sınıfı ıcın

Üye
    yasim Avatarı

Gerçek Adı
    yasemin
    Son Giriş
    25.12-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yani ben tekrar hastaneye başvurursanız raporunuzun derecesi düşermi diye sordum dediğim gibi raporunuzda özel tertibatlı araç kullanabilir die bi ibare yazdırmanız gerekio ben öyle yaptırdım yanii..

Üye
    samsunlu34 Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

düşer cunkı gecenlerde bır ısım ıcın yenı rapor aldıgımda %40 vermıstıler

Üye
    yasim Avatarı

Gerçek Adı
    yasemin
    Son Giriş
    25.12-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hıımm... benim için sorun olmaz diosan % 40 yeterli ehliyet alabilmen için

Üye
    bilgeadam Avatarı

Son Giriş
    20.07-2017
    Saat
    14:15
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

rapor oranının ehliyetle hiç bir alakası yoktur sadece h sınıfı özel tertibatlı araç kullanabilir raporu aldığınız zaman indirimli sıfır araç alabilir ve ehliyet almaya hak kazanırsınız ben de kas hastasıyım yaklaşık 13 senedir araç kullanıyorum sadece yeni alan kas hastası arkadaşlar senede 1 defa kontrole gidiyorlar diye biliyorum kolay gelsin selamlar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

"Kas Hastalıklarından myopati ve progresif muskuler distrofisi, myotonisi ve kas-sinir kavşak hastalıkları olan şahıslara sürücü belgesi verilmez. Nöroloji uzmanının kanaatine göre hafif vakalara yılda 1 kez muayene olmak kaydıyla A1, A2, B, F ve H sınıfı sürücü belgesi verilebilir."

Yani, her şey doktorunuza bağlı...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    samsunlu34 Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar hastaneden h sınıfı ehliyet alabilir otomatik vites araç kullanabilir ibareli rapor almam mümkün mü? kas hastası olup her yıl muayene olanların araçlarında ne gibi donanım oluyor ki otomatik alma şansımız varmıdır?

Üye
    bilgeadam Avatarı

Son Giriş
    20.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ne tür kas rahatsızlığın var kolların güçlümü zayıfmı ayaklarında kollarındaki hareket kabiliyeti güç kabiliyeti nasıl en kötü ihtimal olarak yazayım ayakların kuvvetsiz kolların güçsüzse h sınıfı ehliyet raporu alman zor yada bir dr tanıdık devreye sokacaksın kas hastalarına devlet senede 1 defa kontrol yaptırıyor eğer elle araç kullanacaksan otomatik vitesli araç kullanmak zorunda olduğun için direksiyonun altında çubukla fren yada gazı kullanarak aracı sürüyorsun yada vitesin yan tarafında topuz şeklinde tertibat taktırıp aynı anda gaz ve frene elinle basıyorsun selamlar

Üye
    samsunlu34 Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

EDMD hastalıgımın adı fizyoterapistim bacaklarımın kuvvetli olduğunu söylüyor kollarımda iyi durumda araç kullanabiliyorum şuanki aracımız düz vites kullanıyorum ama ben otomatik olsun rahatlık olsun istiyorum verirlermi endişeliyim yürüyebiliyorum kollarım ayaklarım çalışıyor sadece çekilme var kas hastalıgından dolayı

Üye
    ş_i_f_a Avatarı

Gerçek Adı
    musa
    Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    11:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent beyin cevabı sizin için yeterli sanırım. alabilmeniz doktorun inisiyatifinde,her yıl kontrol kaydıyla belki! alabilirsiniz. ama bunu doktora gitmeden öğrenebilme imkanınız yok sanırım.

Üye
    samsunlu34 Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben ömss için ve ehliyet için bi rapor çıkaracağım ömss için çalışabilir gibi bişey yazması yeterli mi yoksa özel bir ibaremi olacak? H sınıfı ehliyette otomatik mi özel tertibat mı olacağını doktor mu seçiyor yoksa bize mi soruyolar? H sınıfı ehliyet alabilir otomatik vites kullanabilir rapor alsam araç alımında indirim oluyor mu ?

Üye
    samsunlu34 Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bide sevksiz direk hastaneye gitsem rapor çıkarabilirmiyim ücret vermeden? sevk olacaksa nereden almalıyım?

arkadaşlar biri cevap versin lütfen bakırköy sadi konuk aradım sağlık raporu için 130tl dediler bende genelge var para alamazsınız dedim. ben özürlüyüm demedim adama ondan dedi heralde para işini

Üye
    bilgeadam Avatarı

Son Giriş
    20.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    engellilerden rapor parası alınmıyor eğer elinde başbakanlık kartın varsa hiç alınmıyor h sınıfı özel tertibatlı araç raporu alırsan ötv indirimli araç alabilirsin bizler burdan sen hastaneye gitmeden rapor alıp alamayacağını bilemeyiz tamamen bu durumlar dr un heyetin kanaati ile olan gelişmelerdir bizler burda sadece başımıza gelen olaylardan esinlenerek yorumlarımızı yapabiliyoruz

Sayfa 1 / 2 12 SonSon