Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    omerkervanci Avatarı

Son Giriş
    18.10-2017
    Saat
    11:13
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar uzun araştırmalarım sonucunda ötv siz otomotik vites araç alabileceğimi öğrendim. bu gün ehliyetimi değiştirmek için devlet hastanesine başvurduğumda doktor bana aparatlı araç kullanır ibaresini yazmakta ısrarcı olunca bende h sınıfı ehliyet almamı sağlayacak olan raporu almadan hastaneden ayrıldım. bana otomatik araç kullanabilir yazabilmem için kanun maddesini veya genelgeyi ona göstermemi istedi bu genelge veya kanun maddesini nerde bulacağımı konusunda bana yardımcı olursanız çok sevinirim. ötv indirimi 2010 yılında çıkmış aklımda yanış kalmadıysa ötv kanunu 7 / 2 - 2010 - 3

oturanboğa kardeş
    forumdaki yorumları okuduğum kadarıyla bu konularda bilgilisiniz. benim sol ayağımda kısalık ve zayıflık var otomatik vites bir aracım var b sınıfı ehliyetim var ama vergi indiriminden faydalanarak otomatik vites araç almak istiyorum faydalanabileceğim ötv maddesini buldum ama h sınıfı ehliyetimde otomatik araç kullanabilir ibaresini doktora yazdıramadım bununla ilgili kanun veya genelge varsa bana yardımcı olursanız çok memnun olurum şimdiden teşekkürler.

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

http://www.engelliler.biz/forum/ozel...-sartlari.html bu linkde mevcut

otomatik vitesli araçlarda istisna başlığında sol ayakla alakalı açıklama bulunmaktadır.

Üye
    fevzieryilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    CADILLAC_MAN
    Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    69
    Verilen Beğeniler
    31

ilgiçdir bundan 11 sene önce h ehliyetmi alırken doktor inat etdi otomatik vitesli araç kullanabilir ve h sınıfı ehliyetimede otomatik vites yazdırdı.ben çok kızmışdım doktora çünkü o zamanlar otomatik vites aparatdan sayılmıyordu.bi şekilde de olsa düz vites araç alıp aparat taktırdım.şimdi ise sol bacakdan özürlüler için otomatik vites aparat sayılmaktave ötv istisnası uygulanmakta.hem raporumda hem ehliyetimde otomatik vites yazısı mevcut.doktor ileriyi gören birimiydi bilmiyorum ama ogün kızıyordum şimdi tşk ediyorum...

Üye
    yasim Avatarı

Gerçek Adı
    yasemin
    Son Giriş
    25.12-2011
    Saat
    01:26
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya nasıl bi ülkede yaşıyoruz anlamıyorum biz engelliyiz ve bize en uygun olanakları sağlamaları gerekirken en zoruna koşuyolar anlamış deilim. ben 2008 yılında raporumu yenilettim araba alabilmek için yani özel tertibatlı araba kullanmak için çokta rahat aldım benden öle bi belge filan istemediler o doktor sırf sizi uğraştırmak için bahane arıyo bence başka bi doktora gidip öğrenin.. şimdi ben aracımı kullanıyorum ve vergim yok..

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

maalesef her yerde bir ceberrut işgüzar çıkıyor yapacak tek şey mücadeleye devam ...

Üye
    yasim Avatarı

Gerçek Adı
    yasemin
    Son Giriş
    25.12-2011
    Saat
    01:26
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eğer bizler bu kafayla gidersek hep ezilcez...

Üye
    savuralp Avatarı

Son Giriş
    03.03-2017
    Saat
    12:09
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm ne demek genelgeyi bul ,doktor bulacak genelgeyi ısrarcı olun yada başka hastaneye gidin.yada doktora gitmeden sağlık kurulundaki memurlarla konuşun onlarda oluyor genelgeler.doktorlar onların dediğine genelde uyarlar,kolay gelsin.

Üye
    cabbarehlinamus Avatarı

Gerçek Adı
    ümit
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul-TOKAT/TURHAL
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    12

arkadaşım bak ben rapor alırken neler yaşadım izzah edeyim benim sağ kol dirsek altı amputemideniyo öle bişi
    sağ ayak kısa ve şekil bozuklugu var doktora gittim ben H sınıfı ehliyet almak istiyorum onun için rapor istiyorlar dedim doktor baştan şüpheli yaklaştı bu halınle nasıl kullancan dedi takıcam D ye gidecem alıcam P ye durucak dedim vites vs değiştirme derdim yok dedim istersen çıkalım hastanenin bahçesine yanınızda manuel aracı kullanıyım dedim birazda kendimden emin konuştum doktorda inanmış olucakki ok dedi ve ehliyetimi aldım cebımde duruyo şimdilik kısmetse haftaya eski püskü bir jaguar alıcam ve kullanmaya başlıycam ehliyetimi sen hastaneyi degiştir bence.

Üye
    ^KaFaSı^GuZeL^ Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    14.11-2017
    Saat
    19:13
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benden de raporumda özür oranı+surekliliği istediler yoksa kabul etmeyız dediler ki yenı cıkan yasayı onlara gostermeme ragmen. ben de raporu yenıden doktora duzenlettırdım anca kabul ettırebıldım sol ayak amputesı olmama ragmen. evet bu memlekette ne ceberrutlar var nuh dıyor peygamber demıyorlar...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

- Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    omerkervanci Avatarı

Son Giriş
    18.10-2017
    Saat
    11:13
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tekirdağ devlet hastanesinden almış olduğum 06/07/2011 tarihli otomatik vites araç kullanabilir h sınıfı ehliyet alabilir ibareli raporumla vergi istisnasından faydalanabilirmiyim yoksa ayrıyetten ötv indirimi içinde rapor almama gerek varmı. yaptığım başvuruda bu raporla sadece ehliyet alabileceğim vergi indiriminden faydalanamayacağım söylendi

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Eğer raporunuzda sol bacağınızdan satatlığınız olduğu yazılı ise, elinizdeki raporla vergi istisnalı araç satın alabilirsiniz. Akisini iddia eden görevliye hangi mevzuat maddesine dayandığını sorun lütfen...

Şuradaki 3 C ve E maddeleri bu konuda çok nettir: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...-sartlari.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...