Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 51 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fevzieryilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    CADILLAC_MAN
    Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    68
    Verilen Beğeniler
    31

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    yine bu işler için iyi zaman buluyorsun vallahi hemde haksız yere çektiğine bakılırsa.mağdur oldugunamı yanarsın arabasız kaldığınamı...iyi haberlerini bekliyoruz.
    benimde arasıra abim kullanıyor aracımı bundan sonra vermem

Üye
    zorlu Avatarı

Son Giriş
    21.12-2011
    Saat
    23:43
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aman diyim sizden başka birisine vermeyin aracınızı ben tamamen haklı olduğum halde 1 aydır arabam yok ne zaman alacağım belli değil onu bırak alabileceğimde belli değil.Abin arabayı kullanırken yakalanırsa savunma adına hiçbirşey sunamazsınız durum benimkinden çok daha kötü olur.Bunun en ağır cezası arabayı süresiz bağlıyorlar,aracın kaskoda aracın bedeli ne ise 4 katını alıyorlar,kaçakcılıktan dava açılıyor ve gümrük ve ötv muafiyetinden bir süre faydalanmıyorsun.
    Birdahaki hafta içi karar verilir sanırım HAYIRLISIYLA alırım insallah arabamı.

Üye
    spark33 Avatarı

Son Giriş
    29.03-2017
    Saat
    15:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hoca bukonuyu tüm makamlara mail ve mektup olarak yaz bu kadar sıkı kural olamaz en azından servizte ve 1 inci derece yakınların kullanması için esneklik talep et mağduriyetini anlat ben belik 50 kez mail.ve mektup yazdım sizlerde başvurun

Üye
    ukymk Avatarı

Son Giriş
    14.05-2012
    Saat
    17:23
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dün bir otele gittim arkadaşımın düğünü için
    Valeler arabamı aldı ve otoparka götürdü. otopark hemen otelin arkasındaymış
    Yani trafiğe çıkış yokmuş
    özellikle sordum trafiğe çıkmayacaksın değil mi diye?
    Aslında vermemek lazım riske gelmez bu işler

Yetkili servise de aracımı bırakırken bu konuyu iyi tembihlemek lazım.
    Geçmiş olsun sizlere
    Umarım sorununuz yakın zamanda hallolur

Üye
    zorlu Avatarı

Son Giriş
    21.12-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hala alamadım aracımı hakim valilikten evrakların asılarını istemiş onlar ulaştı mahkemeye, hala beklemedeyim insallah karar bozulur alırım arabamı eğer karar bozulmazsa aylarca uğraş dur mahkemelerle

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:30
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

gerçekten ilginç bir durum
    geçmiş olsun.
    ama sakın olumsuz düşünme ,avukatında varmış şimdiden gerekli belge ve delilleri toplayarak seni mağdur edenlere karşı ceza ve tazminat davası aç.
    ve en önemlisi bu konuyu basına bildir özellikle ulusal basına.sabahları fox tv de fatih portakal var ona yaz okuyor.hatta görüntü gönder daha etkili olur.

Üye
    zorlu Avatarı

Son Giriş
    21.12-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aracımı hala alamadım ama güzel bi haber aldım hakım haziranın 3 ünde kararı bozmuş arabamı alcam şimdi bürokrasıden dolayı beklıyorum hakimin keyfi gelecek kararın nüshasını imzalıcak o nüshalar 1. idare mahkemesi kalemine verilecek oradan valilik ve trafik şubeye verilip onaylanıp bana yada avukatıma verilecek o zaman aracımı alcam. Kararı verdin imzala evrağı gönder demi ama yoooookk mağdur biraz daha sürünsünki hakimlerin ve adaletin değerini bilsin demi bizim ülkemizde adalet gelse bie mağdur ya ölecek yada psikolojisi bozulacakki ondan sonra hakkı verilir belki avukatımın bu davayı ve evrakları takip ettiği halde bu kadar yavaş ilerliyor.Benim imkanın var çok şükür avukat tuttum o takip ediyor ya imkanım olmasaydı avukat tutamasaydım kimbilir sadece kararın çıkması bile kac ay yada yıl bulacaktı.İnşallah tez zamanda alcam aracımı
    GECİKMİŞ ADALET ADALET DEĞİLDİR
    Bu arada adiliyeye gidip hakimle ben konuşmak istedim ama öyle komik bir mimari varki adliyeye girişte 50-60 basamaklı merdiven var binanın yanında merdivenin çaprazında bir rampa var ama evlere şenlik o rampadan çıkmak için sağlam bir insanın bile dağcılık malzemeleri olmadan oradan çıkması imkansız dielim ALLAH ın bir mucizesi gerçekleşti ve oradan çıktık.Binaya girdikten sonra bir merdiven engeli daha yaklaşık 8-10 adet dik bir merdiven ama rampa yoookkk.E benim işgüzar çok bilmiş ülkem insanı aşağıya duvar gibi bir rampa yaptın anladık e peki yukarıya nie yapmıyosun e madem yukarıyada rampa yapmıcan ne kendini yoruyosun bi ton malzeme parası çıkıyo devletin cebinden aşağıyada yapma.Ama yok hakkını yemiyelim heralde şöyle düşündü yapan arkadaş ilk binaya gidişteki rampayı aşabilecek kadar ilahi kuvvetlere sahip olan bir engelli şu 8 tane merdivenimi aşamayacak die düşünmüştür herhalde.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    23:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Kardeşim, Adliyelerde iş yaptırmak kolaydır aslında! Çaycısı da iş yapar orada ayak işlerine bakanları da. Bence orada birilerinden yardım iste, bir dakkada hakime imzalatırlar...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    zorlu Avatarı

Son Giriş
    21.12-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Adliyeye giremememiz için adamlar herşeyi en ince noktasına kadar heyet kurup düşünmüşler ben girebilsem bi şekilde imzatabilceğime eminim ama malesef giremiyorum.Birde avukatım idare mahkemesindeki hakimlerin ters olduğunu fazla üzerine gidersek durumun aleyhimize sonuçlanabilceğini söyledi anlıyacağınız elim kolum bağlı adaletin tecelli etmesini bekliyorum.

Üye
    aferits Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Tam Rahmetli Aziz Nesin' lik bir yaşamışlık.

Üye
    zorlu Avatarı

Son Giriş
    21.12-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Güzel yurdumun güzel insanları diyimde siz anlayın ağzımı bozmiyim şimdi...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    23:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

"Aldım arabayı" de de rahatlayalım...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    zorlu Avatarı

Son Giriş
    21.12-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Keşke diyebilsen melesef alamadım ...
    Bütün işlemler tamam mahkemeden kararın bozulduğuna dair evrağı aldık evragı trafik şube aldı orasıda yazıyla beraber valiliğe gönderdi şimdi oradan evrağın çıkmasını beklıyoruz tahminimce çarşamba gibi alırım arabamı.
    Bu arada Ankara gümrük muhafaza müdürlüğünden 7500 tl vergi cezası geldi onada itiraz edeceğiz her dilekçe her dava ayrı bi masraf şimdiye kadar3 ayrı dava açıldı 1. arabayı alabilmek için kararı bozma 2. bana kesilen 300 tl aracımı başkasına kulladırdığım için olan ceza 3. gümrük müdürlüğünün kestiği 7500 tl
    Şimdiye kadar 3000 tl masraf oldu,gönderceğimiz dilekçeye gümrük müdürlüğü dilekceniz kabul oldu diyerek dönerse herhangibir dava açılmasına gerek kalmıyacak eğer geri dönmezse dilekçeniz kabul görmedi demekmiş ve orayada dava açmak zorunda kalcaz buda ayrı bir masraf olcak.Allah kimseyi hekime hakime düşürmesin parasız parmaklarını bile oynatmıyolar bir dilekceye avukat 250 tl istiyor bakalım arabayı alana kadar daha ne kadar masraf yapacam.Vergi indirimi şimdiden cebimden çıktı bile biraz daha çıkarsa sanırım araba parasını bulacak.

Üye
    sirin720 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet şirin
    Son Giriş
    11.03-2014
    Saat
    11:55
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aman yarabbim bu ne iştir, bir insanın arabasına bu kadar zaman el konulur mu? dünyanın başka bir yerinde engelli insanlar bu kadar eziyet görüyor mu aceba. yoksa sadece bizim ülkeye mahsus mu?
    Hayretler içerisindeyim yani abimin acil işi çıksa arabamı vermiycekmiyim yada verirsem bunlar mı başıma gelecek. Burası nasıl bir ülke...

Üye
    zorlu Avatarı

Son Giriş
    21.12-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bu sürecin en kısaltılmış hali param olmayıp avukat tutamasaydım,trafıkte ve valilikte yardımcı olmasalardı emin olun 2 ay sürecek olan bu konu en az 6 ay sürerdi avukatımda dedi idare mahkemesinden rekor sürede bir karar aldık düşünün 2 ay ve rekordan bahsediyorum iki aydan beri ayaklarımdan ve sosyal hayatla tek bağım olan arabamdan bir suçum olmamasına rağmen ayrı kaldım.
    Abinin ne kadar acil işi olursa olsun sakın ama sakın verme aracını alamazsın arabanı süresiz bağlarlar vergi cezasını ödersin hakkkında kaçakçılıktan dava açılır ve bir süre vergi muafiyetinden faydalanamazsın benim mazeretim var servise vermişim adamlar test sürüşünde yakalanmış gayet normal bişe yani abin arabanı kullanırken yakalanırsa hiç afları olmaz bağlarlar aracını çünkü kendini savunacak bi mazeretin olmaz olsada anlamazlar zaten
    Engelli bayan arkadaşım işyerinde rahatsızlanıyor kocası karısının engelli arabasıyla hastanenin acil servisine giderken kaza yapıyor bir sürü duruşmadan yazışmalardan sonra 8 ay sonra aracını alabiliyor
    Trafik bu konuda çok kararlı hiç afları yok laf bile dinlemiyolar arabasız kalmak istemiyoız en yakınınız bile olsa vermeyin aracınızı

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon