Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    jawsman Avatarı

Son Giriş
    15.10-2012
    Saat
    17:08
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba konu hakkında bilgisi olan arkadaşlarımın yardımcı olmasını ıstıyorum

2008 yılında 2005 model otomatık vıtes bir arac aaldım H sınıfı ehlıyetımde var %60 oranında vergi muafiyeti raporumda var ve aracın aparatını taktırdım projesını yaptırdım onaylattım fakat bazı nedenlerden dolayı bu tarıhe kadar vergi dairesıne bıldıremedım ve aldıgım tarihten ıtıbaren vergi borcu bırıktı aracı sımdı engelli statusune sokmak ıstıyorum vergıden muaf olmasını ve engellı plakası taktırmak ıstıyorum fakat aldıgım tarıhten ıtıbaren bırıken vergı borcu sılınırmı cunku ben dogustan engellıyıumm yoksa eskı borcu benden talep ederlermı arac ılk aldıgımdada benım ustumeydı sımdıde benım uste yanı degısen bır sey yok

Üye
    güneyli Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    22.07-2017
    Saat
    23:00
    Yaşadığı Yer
    hatay iskenderun
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bence sana engüzel cevabı vergi dairesi verir oraya gidip bilgi almalısın fakat neden buzamana kadar yaptırmadınki
    plakan engellimi eger engelliyse o tarihten buyana belki almaya bilirler
    bende arabamı sıfır aldım engelli statüsünde 1 veya 2 ay sonra baktım benim arabanın vergi borcu gözüküyor ruhsatı aldım gittim vergi dairesine dedim bu araç engelli aracı fakat vergi borcu gözüküyor olmaması gerek dedim bakalım dedi haklısınız kayıtlara işlenmemiş dedi 3 veya 5 dakikalık işlem sonunda tamamdır dedi verdi ruhsatı geri
    senin ruhsatında özeltertibatlı engelli aracı yazıyormu eger yazıyorlarsa almazlar bence

Üye
    jawsman Avatarı

Son Giriş
    15.10-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

işte problemde orda ruhsatta oyle bır ıbare yazmıyor yanı arac normal statude bende sımdı engellı statusune sokmak ıstıyorum

Üye
    güneyli Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    22.07-2017
    Saat
    23:00
    Yaşadığı Yer
    hatay iskenderun
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bilmiyorum sen engüzeli vergi dairesine git ordan bilgi al yada bilgi sahibi arkaşların yorumunu bekleyelim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    938
    Verilen Beğeniler
    1.231

2008 yılında araca özel donanım takılmış ve o şekilde tescil edilmişse, o tarihten itibaren biriken tüm MTV'yi şimdi vergi idaresine başvurup sildirebilirsin.

Gelirler İdaresi Başkanlığı'Nın bu konuda bir muktezası da var: ::Mevzuat Display::
    "Buna göre, malûl ve engellilere ait ve ilgili sicile kayıt ve tescilli taşıtların, anılan Genel Tebliğde yer alan yükümlülüklerin yerine getirilmesi kaydıyla, kayıt ve tescil ettirildiği tarih itibarıyla motorlu taşıtlar vergisinden istisna tutulması gerekmektedir."
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    jawsman Avatarı

Son Giriş
    15.10-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oh be bulent abı cok saol bu konuda dun umranıye tasıtları aradım hayır sılınmez demıstı bana ama sımdı mevzuatla bırlıkte gıdıcem bakalım ne yapıcaklar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    938
    Verilen Beğeniler
    1.231

Gelişmeleri bu başlığa yaz e mi...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    jawsman Avatarı

Son Giriş
    15.10-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tamam abı yazıcam merak etme tesekkurler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    938
    Verilen Beğeniler
    1.231

Ne yaptın?

Üye
    jawsman Avatarı

Son Giriş
    15.10-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent abi bazı problemler başıma geldi gidemedim ama bugun gıdıyorum bende mevzuatın cıktısını almak ıcın geldım sıteye sımdı cıktı alıp gıdecegım akşama yazıcam

Üye
    jawsman Avatarı

Son Giriş
    15.10-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

OturanBoğa;

bulent abı merhaba umranıye mootorlu tasıtlara gıttım dırek mudur yardımcısıyle gorustum ve hıc yerımden kalkmadan ıslemlerımız 5 dk ıcınde oldu ve aracımın bırıken butun borcu sılındı su anda vergıden muaf bılgın olsun tesekkurler bılgı ıcın

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    938
    Verilen Beğeniler
    1.231

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hayırlı olsun