Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 71 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hasan gerger Avatarı

Gerçek Adı
    hasan hüseyin
    Son Giriş
    26.06-2014
    Saat
    17:12
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bu konuda bir gelişme varmı acaba.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.251

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: nnnyyy Mesajı Gör
    peki bu durumda vergiyi geri almak için yine pilakayı değiştirmek gerekir mi? zira daha önce okuduklarıma bakılırsa plaka değişirse ruhsatta değişiyor ozaman da kimler kullanıcı olur konusu gündeme geliyor tekrar...
    Sanırım evet. Sakat statüsünde tescil edilmeli ki...

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: korayy Mesajı Gör
    2 hafta önce ötv muafiyetiyle bir araç satın aldım, omurilik felçliyim, bana uygun tertibat takıldı vs.. geçen ruhsatı açıp baktım, diğer bilgiler kısmında şöyle bir ibare yazıyor;

ÖZÜRLÜ ARACI N.V.V.DEN İZİNSİZ SATILAMAZ KANUNU MÜMESSİLİ İLE 3 DERECEYE KADAR KAN VE SIHRİ HISIMLARINDAN BAŞKASI KULLANAMAZ

şimdi bu ifade bana problem çıkarır mı onu düşünmekteyim eski aracımda "özürlü aracı kendinden başkası kullanamaz yazıyordu" bu arada raporum yüzde 67
    Saldım çayıra mevlam kayıra Ortada anlamlı ve bütünlüklü bir mevzuat olmayınca, herkes kafasına göre birşeyler yapıyor.

Bu ibare trafikte soruna yol açmaz, ama 3. derece yakınların kullanırken yapabileceği olası bir kazada belllki can sıkabilir*... Olmaz ama, işte, insan pipirikleniyor

* "Yönetmeliğin ilgili maddesine göre araç sahibi tarafından kullanılması zorunlu hallerde “H Sınıfı” sürücü belgesi ile diğer hallerde üçüncü dereceye kadar kan ve sıhri hısımlarından bir sürücü veya noterce düzenlenmiş iş akdine bağlı olarak istihdam edilen bir sürücü tarafından kullanıldığına dair belge ibraz şartı aranır. Aksi halde tazminat ödenmez.
    Engelsiz Kaso"

- Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    korayy Avatarı

Gerçek Adı
    Koray
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arabayı benden başka kullanan yok ama o ifadeye göre sanki kendi aracımı kendim kullanmaya yetkili değilmişim anlamı çıkıyor

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.251

Yok yok, ehliyetin var, özel donanım var, mümkün değil sorun olmaz...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Mr. Aykut Avatarı

Gerçek Adı
    Aykut
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    10:22
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ARkadaşlar ÖTV indirimli sadece otomatik vites olan özel tertibatsız bir aracı babam kullanabiliyor mu? Bu konu hakkında yasa ve yönetmelik yenilendi mi ? Çünkü özel tertibatsız bir aracı neden sağlam biriside kullanamasın diye düşünüyor insan

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:19
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Maalesef kullanamıyor senden başkası kullanamaz velev ki kullandı ve yakalandı o zaman o ilk başta ödemediğin ötv yi alırlar..

Üye
    jonjon Avatarı

Gerçek Adı
    GöKHaN
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    12:49
    Yaşadığı Yer
    Ankara/ümitköy
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    14

Ne demek istediniz detaylı anlatın lütfen !! bence burda yalnış bilgilendirme var .. özel tertibatsız bir araç ötv indirimiyle alınıyorsa zaten aracın sahibi %90 üzeri engellidir.. bu durumda aracı başkası kullanacak !! aracın oto. veya düz olması bişeyi değiştirmiyo .. Aykut , oranın %90 üzeriyse 3. dereceden bi yakının , oranın %90 altıysa H cinsi ehliyet+donanımla kendin kullanırsın aracını .. diye biliyorum ben yalnışmıyım ??

Üye
    pronet Avatarı

Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    12:29
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

mr. aykut sadece otomatik vitesli (özel tertibatsız) aracı hangi sebebe istinaden ÖTV'siz almaya çalışıyorsunuz acaba? ya da aldınız mı? nasıl?

Üye
    DELİ YÜREK Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    20:58
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili korayeger ehliyetin varsa aracı bu şekilde almamalıydın yada bir prosödür hatasıda yapılmış olabilir h. sınıfı ehliyetin varmı onuda bir yaz hele tam bir bilgilendirme yapayım..

Üye
    düşenyaprak Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

sadece sol bacakta sorun olduğun özür raporu ve otomatik vitesli araç kullanır ibareli h sınıfı ehliyet dışında ayrıca özel tertibatlı araç veya ÖTV den yaralanır vs diye heyet raporu isteniyor mu?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.251

Sol bacaktan sakatlık olduğu tanı olarak belirtilmeli ve "otomatik vitesli araç kullanır, h sınıfı sürücü olur" çeklinde ibare olmalı. Bu en ideali... Ama, eldeki rapor ile iş görmek için de şansınızı deneyin derim...

Üye
    kadirkaplan Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    10:17
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

özel tertibatlı araç kullanan engellilerin araçlarını yakınları kullanabilecekmi bu düzenlemeye göre.haberi yeni gördüm paylaşmak istedim linki ekledim

T.C. Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı

Üye
    fevzieryilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    CADILLAC_MAN
    Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    69
    Verilen Beğeniler
    31

anladıgım kadarıyla;
    aldıgım otomatik vitesli bir aracı eşim yada abim ben araçda olmasam bile kullanabilecek.
    egerki böyleyse hayaldi gerçek oldu şimdi....

Üye
    hasan gerger Avatarı

Gerçek Adı
    hasan hüseyin
    Son Giriş
    26.06-2014
    Saat
    17:12
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oturanboğa abi bize öncen bişeyler fısıldadı ama,müjdeside arkadan geldi.Emeğinize teşekürlerimi sunuyorum.

Üye
    aydeniz Avatarı

Gerçek Adı
    aydeniz
    Son Giriş
    22.09-2015
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ben %98 engelli oğlum adına aldığım aracı kullanıyorum,araçta özel tertibat yok 3.dereceye kadar kan bağı olanlarla tahsis edilen bir şöförde kullanabilir. ama dediğiniz gibi engelli adına alınıp engelli için kullanılmayan araçlarda yok değil

Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon