Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    arslanbeylim Avatarı

Son Giriş
    20.04-2013
    Saat
    10:07
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selamlar H sınıfı ehlıyetım var normal aracda kullanabılırmıyım ehlıyetımde herhangı bir ıbare yoktur .

Üye
    ottobock Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    17:18
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

kullanamazsınız normal araç kullanmaya ehliyetiniz yetmez

Üye
    muhtocan Avatarı

Gerçek Adı
    levent
    Son Giriş
    04.12-2013
    Saat
    01:22
    Yaşadığı Yer
    ağrı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayır hiç birşekilde kulanamasın. H sınıv ehliyetle sadece özel tertibatlı arac kulanabilirsiniz. normal arac kulanmak için kulanacağın aracın sınıfına göre ehliyetini değiştireceksınız.

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

özür durumunuzu yazmamışsınız... eğer işitme engelliyseniz sticker takıp tüm araçları kullanabilirsiniz...
    özür durumunuz nedir?

Üye
    arslanbeylim Avatarı

Son Giriş
    20.04-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

%47.50 ortopedik özrüm var

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

özürünüz alt extremitede ise ve otomatik araç kullanmaya uygunsa otomatik vitesli tüm araçları da kullanabilirsiniz.. ama ehliyetinizde "otomatik vitesli araç kullanabilir" ibaresi olması gerek...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Hangi uzuvlarınızı ne kadar kullanabildiğiniz önemli? Hangi uzvunuzda ne kadar hareket kısıtlılığı var?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    arslanbeylim Avatarı

Son Giriş
    20.04-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benım ozrum ayaklarımın ucuna basıyorum arac kullanırken herhangı bır kısıtlama yok ehlıyetımde sadece h ıbaresı var baska bır sey yazmıyor konu hakkında yardımcı olursanız cok tesekkur ederım

Üye
    SiyahPelerinliAdam Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:18
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    6

Peki sağlıklı bir şekilde normal araçları kullanabiliyor musunuz?

Maalesef ülkemiz özgürlüklerle değil yasaklarla yönetiliyor... Ben sağ bacağımda uzun yürüme ortezi kullanıyorum ve H sınıfı ehliyet sahibiyim, kamyon dahil kullanabiliyorum ancak yanımda benim gerçekten hangi aracı kullanabileceğimi bana soran bir devlet yok, karşımda kendi aracımdan başka araçları kullanamayacağımı söyleyen işgüzar devlet memurları var...

Bana sınır koymayın, zira engellilerin yapabileceklerini işgüzar beyinlerin algıladıkları ile sınırlamaya devam ettikçe kendimi kışlada emir altında asker gibi hissediyorum. Önce bakın bana yapabiliyor muyum diye, yapamıyorsam sonra alın elimden özgürlükleri. Maalesef bu ülkede insiyatif sahibi insanlar, elleri kolları olmayan bir engellinin, uzuvları eksiksiz bir çok insandan daha güzel resimler yapabileceğini umursamıyorlar bile...

Asıl dikkat çekilmesi gereken nokta şurada; Devlet kurumlarında çalışan insanların hayatı kolaylaştırmak gibi bir kaygısı yok... Yasalar onlara bu kaygıyı verebilmeli, çünkü sınırlı beyinlere bu kaygı verilmedikçe tüm işlerde hayat daha da zorlaşmaya devam ediyor... Her kurum en iyisini kendinin bildiğini sanan sınırlı beyinlerle dolu...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Ehliyete temel olan raporda "özel donanım" ibaresi var mıydı? Tam nasıl bir ibare vardı raporda?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sabribey18 Avatarı

Gerçek Adı
    sabri yıldız
    Son Giriş
    17.10-2016
    Saat
    20:14
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar,

Benimde H sınıfı ehliyetim var ehliyeti alırken raporta özel tertibatlı araç kullanabilir ibaresi vardı ancak ehliyetimde herhangi bir şey belirtilmemiş bu nedenle otomatik vitesli araçları rahatlıklar kullanabiliyorum sağ ayak orta derece polio sekeli bu durumda kendi otomatik aracımda h sınıfı ehliyetimle kullanabilir miyim kullanamadığım takdirde neler yapmam lazım yardımcı olabilir misiniz

teşekkürler.

Üye
    msc Avatarı

Son Giriş
    16.08-2015
    Saat
    19:42
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar benim h sınıfı ehliyetim var yürüyemiyorum % 89 engelliyim rapor alırken de elden donanımlı araç kullana bilir diye rapor aldım
    ben başka birine ait elden donanımlı arabayı kullana bilir miyim yardımcı olursanız sevinirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Evet msc, kullanabilirsin.