Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 21 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    venom911 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    17.12-2012
    Saat
    23:03
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    benim sağ ayağımda problem var sol ayağımı kullanabiliyorum bende otomatik vitesli araç kullanabilir raporu alsam ötv den muaf olur muyum?

Üye
    gidengelmez Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    12:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

tabiki kullanabilirsin bende senin gibiyim. 2006 model accent era (otom.) aldım.şu an halen kullanıyorum. sağ ayağımda hareket kısıtlılığı (güç kaybı) var. % 60 raporum var
    yapman gereken;
    1- devlet hastanesinden "özel tertibatlı araç kullanabilir" ibareli rapor almak (MUTLAKA RAPORDA BU BELİRTİLMELİ YOKSA ÖTV DEN MUAF OLAMAZSIN)
    2- sonra otomobili seçmek (otomatik vitesli) tercih senin ama dizel otomatik alırsan daha iyi olur. 1500 veya 1600 motor al bence. (5 yılı göz önünde bulundur.)
    3- sıfır otomobil alırsan bayi senin adına her türlü işlemi yapıyor zaten . (proje+aparat+montaj)
    4- alacağın otomobile ötv ödemiyorsun ayrıca yıllık bandrol de (motorlu taşıtlar vergisi) ödemiyorsun. (5 yıl boyunca)
    BU KADAR YARDIMCI OLABİLDİYSEM NE MUTLU BANA YİNEDE TAKILDIĞIN NOKTA VAR İSE BURADA BELİRT.

Üye
    bensalih1131 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    07.03-2017
    Saat
    10:41
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

otomatik vitesli araçlar sağ ayakla kullanmaya dizayn edilmiş o nedenle sol ayak ile kullanacaksan pedalların yerini değişmen lazım. çünkü sol ayak ile kullanımda ufakta olsa risk olabileceği kanaatindayim.ve trafik ufakta olsa riski kaldırmaz.Ben şahsen trafik görevlisi olsam ve uygulamada denk gelse kesinlikle affetmem.

Üye
    akcay Avatarı

Son Giriş
    16.11-2011
    Saat
    15:32
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

elden gaz fren kumandalı olunca hiç fark etmiyor benim de sağ ayakta sorun var yaklaşık 11 yıldır otomatik vites elden kumandalı araç kullanıyorum gayet menmunum

Üye
    venom911 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    17.12-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler verdiğiniz bilgiler için

Üye
    venom911 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    17.12-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar (ehliyet) sağlık kurulu raporu için para ödüyor muyum? Bir de ehliyet kursları ücreti ne kadar bilginiz var mı?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.253

Bazı hastaneler sürücü belgesi için ücret almıyor bazıları alıyor! Almamaları için diretin...

Sürücü belgesi için de kursla pazarlık edin.

Gaz pedalı sola da alınan bir donanım kullanabilirsiniz:

menox pedals 02b - Sağ ayağımda hareket kısıtlılığı var. Otomatik vitesli araç kullanabilir miyim? menox pedals 01 - Sağ ayağımda hareket kısıtlılığı var. Otomatik vitesli araç kullanabilir miyim?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    venom911 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    17.12-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

paylaştığınız örnekler çok güzel teşekkür ederim

Üye
    venom911 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    17.12-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben geçen hafta raporumu aldım fakat ben öğretmenlik için istemiştim raporumu ve o yüzden sadece istihdam işaretli raporumda şimdi ehliyet ve ötv siz araç alımı için ayrı bir rapor alsam mı daha kolay olur yoksa elimde bulunan bu rapora "otomatik vites özel tertibatlı araç kullanabilir h sınıfı ehliyet alabilir" ibarelerini ekletsem mi daha kolay olur? her hakkın tek raporda değerlendirmesi konusunda dilekçe örneğini burda görmüştüm sizce hangisi daha kolay olur bilgilendirirseniz çok sevinirim ....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.253

Yeni rapor almak çok daha kolaydır...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    venom911 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    17.12-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

O zman bir önceki raporumun bir önemi yok istediğim hastaneden gidip alabilirim sanırım.İnşallah kısa bir sürede alabilirim umarım.. Bir de özel tertibatlı yazınca her türlü otomobili alabilir miyim? Otomatik vites fakat tertibatlı araç için illa "otomotik vites kullanabilir "de yazması gerekli midir?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.253

"özel donanım" ibaresi yeterli. Sağ alt ekstremiteden sakatlığı olanlar için sorun çıkartmıyorlar...

Üye
    venom911 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    17.12-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sanırım cuma günü h sınıfı ehliyet içinde raporumu alıcam...Bir önceki raporuma bakarak herhangi ek birşey istemediler bir hafta içinde halletmiş oldum..

Üye
    venom911 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    17.12-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Maalesef raporu haftaya alıcam ama bi bakıma iyi oldu.Şimdi burda okuduğum başlıklarda bazı arkadaşların raporlarında oran yazmadığı için ötv den muaf olamadıklarını söylüyorlar.Bende 4 gündür rapor için uğraşıyorum ama 7 doktordan hiçbiri oran yazmadı daha önce aldığım %46 oranındaki raporum ek olarak yeni rapor için sunuldu.Bir önceki raporun hiçbir önemi yok mu ?
    Sizce yeni aldığım rapora oran yazdırmalı mıyım yoksa bir önceki raporun oranı geçerli olur mu?

Üye
    yep Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:06
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    mutlaka oran yazılmalı ama oranın kesinlikle önemi yok %28 ile ben muafiyet aldım benimde sağ ayakta problem vardı

Sayfa 1 / 2 12 SonSon