Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    phall Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    20.05-2012
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar. Lösemi hastalığım nüks halinde hastaneden taburcu oldum hastalığım remisyonda iken raporum % 54 dü ama şimdi başvurmam halinde muhtemelen %90 olacak.
    ÖTV indirimli araç almak istiyorum. Raporun % 90 ve üzeri olması durumunda kendi B sınıfı ehşiyetimle aracı ben kullanabilir miyim_?
    Şu an kullandığım araç manuel vites hastalığım sürecinde aldığım ilaçlar sol bacağımda avasküler nekroz oluşturdu koltuk değneği kullanıyorum ve otomatik vites bir araç almak istiyorum.
    Raporumu sadece lösemiye bağlayıp %90 alsam b sınıfı ehliyetle kullanabilir miyim. Yoksa avasküler nekrozuda ekletip sol dizimide belirteyim mi_?
    H sınıfı ehliyet almama gerek var mı.

Görüşlerinizi bekliyorum Şimdiden teşekkürederim...

YENİ araç alamayacağız sanırım: (

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Olması gereken: Sol bacağınızdaki kısıtlılığa karşılık rapor, ehliyet ve araba almaktır. Ama kolayı, %90 rapor ve ona karşılık vergi avantajlı araba alıp, B sınıfı ehliyetle kullanmaktır.

Tercih sizin...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    phall Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    20.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok teşekkürederim. Reno ve hundai firmalarını aradım ama bana olumsuz yanıt verdiler Rapor %90 olursa aracı sen kullanamazsın diyolar. Burda bir anlam karmaşası yaşanıyor. Neden bir birma kalkıp bunu çözmüyör türküyede iç hastalıklarından mağdur bir sürü özürlü var.
    Bu konuyla ilgili sizce en doğru bilgiyi nerden alabilirim. Benim Raporum muhtemelen: lösemi devam eden tedavi %70 + Epilepsi ilaç tedavisi :%20 olur. Nasıl bir yol izlemeliyim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    phall Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    20.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aracımı bugun teslım alıyorum ama ruhsatta ne 3. Dereceye kadar yakınları kullanabılır yazıyor nede yakınlarımın ismi. Dıger bılgıler kısmı bos bırakımıs. Aracta plakada damgalı degıl ılerde basıma bela olurmu bu durum. Ruhsatı degıstırırsem sız ne yazdırmamı tavsıye edersınız.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Doğru olan bu...

Artık plakada damga olmayacak ve %90 üzeri raporla alınan aracın kullanımına dair hiç bir kısıtlama olmayacak: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...al-edildi.html

Üye
    phall Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    20.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey ,
    bu durumda sanırım ruhsata 3. derece yakınlarıda kullanabilir yazısını ekletmemizin gereği yok gibi.doğru anlamışmıyım ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Doğrudur. Zaten artık istense de bu ibare yazılmayacaktır.

Üye
    phall Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    20.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    konuya göstermiş olduğunuz ilgi ve alaka için teşekkür ederim.